Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co się tyczy owadów i robalków...  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
29/05/2008 6:00 pm  

ale to chyba zabija a nie odstrasza...?

Spokojnie, myślę -odstrasza ,bo wcale nie wpadają do pomieszczenia nawet gdy uchylimy okno lub zostawimy otwarte drzwi na oścież. Ten sposób wypróbowałam na wyjazdach np. camping w lesie nad jeziorem . Warunek musimy mieć podłączone elektryczne zasilanie. 🙂


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
29/05/2008 8:07 pm  

wg producenta to podobno zabija..


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
30/05/2008 3:27 am  

wg producenta to podobno zabija..

Nie czytałam ulotki 😉 ale martwych komarów nie zauważyłam 😮
Domyślam się ,że to chemia , skoro dopuszczone to ....może nie szkodzi.....? Nawet trochę pachnie.

Fasolencjo!
Czy ten piołun to trzeba codziennie świeży zawiesić ? Wtedy będzie intensywny zapach !


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
03/09/2010 6:54 pm  

Problem dosc glupi a jednak wciaz mnie nurtuje : czy wypada wege zabic muche, komara, ose, itd.itp??

[b]animal_lover...[/b]
Rób to co Twoje sumienie uważa za stosowne 😀 a nie to co inni Ci powiedzą co jest ok a co nie. Sam przemyśl sprawę.

Ja zabijam tylko o obronie własnej 😀 Do domu nie wlatują mi owady bo załatwiłam sprawę przez siatkę na okno.


OdpowiedzCytat
Amek
 Amek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
03/09/2010 6:56 pm  

Jeżeli jesteś uczulony na jad os i pszczół to raczej tak.. Poza tym, nie lepiej je od siebie odpychać i zamontować tak jak Bellis_perennis siatkę na oknie? To nie jest droga sprawa ;).


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
02/11/2010 2:55 pm  

owad tez czlowiek 🙂

ja zabijam tylko w jednym przypadku - jesli sila wedrze sie do mojego domu. wtedy nie ma znaczenia czy to czlowiek czy owad. nie wiem jakie ma zamiary wiec nie okazuje litosci 😛

choc musze sie przyznac, ze to jednak zalezy jaki to owad.
cmy, wazki czy duzego pajaka (wiem ze nie owad, wiem) nie zabije, ze o kregowcach nie wspomne. ale komarzyce, muche czy ose (dziwnym trafem same zenskie nazwy sie trafily) juz tak.

chyba jednak moje poglady w tej kwestii sa niezbyt spojne, moze ktos mnie nawroci?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
02/11/2010 3:41 pm  

ja niestety nie mam humanitarnego podejścia do wszelakich owadów, najbardziej do latających bądź gryzących-kąsających - często mam odczyny alergiczne po ugryzieniu zwykłego komara więc jak tylko widzę coś co mogłoby mnie użądlić/ugryźć - zabijam 😀 <--uprzednio robiąc panikę i histerię oczywiście

oczywiście mogłabym się bawić w humanitarne zaganianie do kąta/ delikatne okrywanie chusteczką/ spokojne przenoszenie komara za okno/ ale sorry - widocznie jestem zła i podla 😀


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
02/11/2010 4:18 pm  

dobrze was rozumiem , osobiście nie nie mam serca zabic ( biedronki , motyla , waszki itp ) ale wszystko co mnie gryzie i roznosi brud jest likwidowane 😉 a pytałem o to w kontekście roślin owadożernych które hoduje , w okresie letnim wystawiam całą bandę na dwór na wypas i sobie radzą , czasami dokarmię te trzymane w terarium właśnie tymi gryzącymi ( choc rośliny spokojnie przeżyją bez owadów ) jednak są nie częste zabiegi ,kiedys bardzo chciałem zakupic węża jednak dokarmianie go biedną myszą całkowicie nie wchodzi w grę


OdpowiedzCytat
Merryananas
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
02/11/2010 7:21 pm  

Nie krzywdzę istot żywych, no chyba, że się bronię np. przed komarami, ale najczęściej i tak wystarczy machnąć ręką i w ten sposób przegonić, bez zabijania. Muchy i inne tałatajstwo wywalam za okno, żeby mi po domu nie latało i nie wkurzało. Niech sobie lata na zewnątrz. 🙂


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
02/11/2010 7:31 pm  

ja jedynie muchy zabijamP wszystko inne łapie ( w pudelka czy coś) i wypuszczam
🙂


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
02/11/2010 8:23 pm  

Owady zabijam tylko w ostateczności.
Staram się tego nie robić i zazwyczaj nie robię.

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
03/11/2010 11:26 am  

Pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne to wróg.
Mojego pająka niestety muszę karmić niewinnymi tłustymi drewnojadami lub świerszczami,ale pająka mam juz kilka lat, dostałam go na urodziny zanim zostałam wege a on musi jeść.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/11/2010 12:40 pm  

Owady staram się eksmitować, nie wyciągam od razu narzędzi zbrodni 😉 Co nie znaczy, że nie giną przeze mnie, zresztą nie chciałabym mieć w domu hodowli much czy moli 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/01/2011 12:01 pm  

a co myślicie o tym:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Szokujaca-zamiana-w-jadlospisie-miesa-na-owady,wid,13067385,wiadomosc_prasa.html

(pomijam kwestię języka i stylu, w jakim artykuł został napisany 😮 )

uważacie to za in plus czy in minus?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
25/01/2011 12:56 pm  

ludzie już naprawdę nie wiedzą co mają jeść,wnet będziemy jeść ludzi bo będzie taniej....


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca