Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nauczyciel stracil prace za to ,ze opowiadal swoim uczniom o szacunku do zwierzat  

  RSS

Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
10/09/2007 10:37 am  

Nauczyciel stracil prace za to ,ze opowiadal swoim uczniom o szacunku do zwierzat
i wegetarianizmie!!!!

Jak mozemy przeczytac na lamach amerykanskich mediow (np. CBS 2)
nauczyciel plastyki Dave Warwak z Fox River Grove opowiadal na lekcji swoim uczniom o swoich pogladach na temat szacunku do zwierzat. Jest on weganinem I jak podkresla- respektuje kazde zycie.
“Jesli nie jestes w stanie skrzywdzic wiewiorki, mrowki, czy komara to nie ma mowy bys wyszedl na ulice I zabijal ludzi “. Uczniowie bardzo lubili swojego nauczyciela i wielu z nich intersowalo to co mowi.. Pokazywal zainteresowanym uczniom ksiazki o wegetarianizmie, w ktorych byly jak to okreslono “kontrowersyjne” zdjecia.

Dyrekcja szkoly za gloszone poglady zawiesila lubianego nauczyciela w prawach wykonywania zawodu, prawdopodobnie niedlugo straci z tego powodu prace na stale.
Nauczyciel podresla iz “nigdy nikogo do niczego nie namawialem- jedynie prezentowalem zainteresowanym inny punkt widzenia “.

Uwazamy, iz zachowanie dyrekcji szkoly jest skandaliczne. Naucyciel, ktory pokazuje uczniom na czym polega prawdziwa empatia i szacunek do zycia -kazdego zycia, zostaje ukarany.
To ,ze w ksiazkach o prawach zwierzat czy wegetarianizmie sa zdjecia nie powinno nikogo dziwic. W koncu to ludzie pozbawiaja zwierzeta zycia.

Czlowiek tym rozni sie od innych zwierzaty ,ze ma mozliwosc wyboru. Ludzie nie musza zabijac zwierzat aby zyc. Weganizm jest jak najbardziej odpwiednim sposobem na zycie. Przyczynia sie do bardziej humanitarnego postepowania wobec innych ,w tym zwierzat, ktore nie moga na ogol liczyc na ludzkie wspolczucie ,skoro co roku zabija sie miliardy zwierzat . Nie ma co sie pocieszac - iz zwierzeta “zabija sie w sposob humanitarny” - to slogan wymyslony na potrzeby uspokpojenia sumienia. Kazde zwierze tak samo jak czlowiek cierpi z powodu nienaturlanego i okrutnego pozbawienia zycia.

Z powazaniem
w imieniu Emapthy For Animals
Filip Barche

wiecje o niehumanitarnym traktowaniu zwierzat
link http://barche.blog.onet.pl
zrodlo:
link http://cbs2chicago.com/topstories/local_story_248224338.html


OdpowiedzCytat
sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
10/09/2007 3:57 pm  

Skandal! 😡

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
10/09/2007 4:00 pm  

omg

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Jakub
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 135
10/09/2007 4:51 pm  

Żeby mnie to jakoś strasznie zdziwiło, nie mogę powiedzieć. A że się z tym zupełnie nie zgadzam, to już inna para kaloszy.

[img]http://i25.photobucket.com/albums/c62/hamletron/priceless.gif[/img]


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
11/09/2007 6:10 pm  

ja napisałam do dyr dwoch domów kultury o zgode na zrobienie wystawy animalistycznej i żaden z panow mi nawet nie raczył odpisać , globalne lekceważenie tematu . Ale chromolić farmazony o szacunku do życia to każdy potrafi-mdli mnie od tego wszystkiego


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
11/09/2007 11:29 pm  

Żałosne po prostu


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
12/09/2007 12:33 am  

Pokazywal zainteresowanym uczniom ksiazki o wegetarianizmie, w ktorych byly jak to okreslono [b]kontrowersyjne zdjecia.[/b]

😮
Hipokryzja nie ma granic. Podobnie jak głupota.


OdpowiedzCytat
wilczka95
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
17/09/2007 9:13 pm  

Ludzie są strasznie nietolerancyjni. Słyszałam o osobie wyrzuconej z pracy bo była chora na HIV, miała raka...To przecież chore! Ja nie narzekam, przyzwyczaiłam się że niektórzy uważaja mnie za idiotkę, bo zamiast pójść do kina wydaję kase na żarcie dla bezdomnych zwierząt. Ja mam ich gdzieś, ale żeby za POGLĄDY, wpajanie młodzieży dobra i szacunku dla życia zostać zwolnionym z pracy? To chore...


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
20/09/2007 2:07 am  

To jest chyba wogóle jakieś bezprawie niezgodne z konstytucją żadnego cywilizowanego kraju Cos mi tu nie gra Na ogól ludzie mają dość duzo praw niezależnie od wyznania, koloru skory , poglądow -trzebaby bliżej wyjasnić ten przypadek, bo myślę że trybunał praw człowieka miałby tutaj inne zdanie niż pracodawcy


OdpowiedzCytat
KasiaWS
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 33
29/09/2007 3:43 am  

Przecież to oburzające...nikt nie ma prawa karać innych za ich poglądy i pokazywanie prawdy swoim uczniom!

KasiaWS


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
30/09/2007 1:22 am  

no jasne jak tylko pojawi się "niewygodny" dla mięsożerców temat to wolą go od razu usunąć. no tak lepiej niech młodzież żyje w nieświadomości po co ją eudukować 😛
pewnie chodziło im o te zdjęcia. a jak inaczej przemówić tym ludziom do rozumu?? jak powiesz że umiera przez niego zwierze to będzie miał to gdzieś. powie że takie jest "prawo natury" albo że człowiek "musi" jeść mięso co jest tylko marną wymówką i próbą uciszenia sumienia. dopiero krew działa na ich wyobraźnie, a jak to nie pomorze to znaczy że nimi sobie najlepiej nie zawracać głowy bo im to już nic do rozumu nie przemówi :\\ szkoda tylko nauczyciela.

[edytowane 29/9/2007 przez Natasha]

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
  
Praca