Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pseudo-artysta z Kostaryki ,wystawił jako swoje dzieło psa ,którego zagłodził na śmierć.Kot utopiny   

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
29/10/2007 12:24 am  

Pseudo-artysta z Kostaryki ,wystawił jako swoje dzieło psa ,którego zagłodził na śmierć.
Reżyser utopił kota podczas kręcenia filmu.

Umierajacego psa przywiązał do liny gdzie miał być jako umierąjacy eksponat.Głodził psa i nie dawal mu wody do picia.Pies zmarł.
Za tak wspaniały pokaz sztuki został wybrany do reprezentowania swojego kraju w Bienale Ameryki Centralnej (Honduras- 2008).
Zadziwiające jest to, iż oglądający wystawę ludzie, chyba nie widzieli nic złego w takim sposobie "uprawiania sztuki"

link do zdjec http://barche.blog.onet.pl/2,ID262315113,index.html

Reżyser utopił kota podczas kręcenia filmu

Jest to kopia fragmentu filmu wegierskiego Álszent( The hypocrite) ,w którym jest scena topienia żywego kota.
Kot został naprawdę utopiony. Reżyser powiedział,że zrobił to w imię wolności artystycznej.
Dla mnie nie jest to reżyser lecz zwykły oprawca i morderca.

Link do fragmentu filmu http://www.youtube.com/watch?v=fcguXddmO-I

Polska kinomatografia, również ,nie jest wolna od drastycznych scen, gdzie najwyższa cenę płacą zwierzęta. W filmie -Popioły- reżyser Andrzej Wajda, zezwolił na zrzucenie żywego konia ze skały. Zwierzę w bestialski sposób zostaje zrzucone w przepaść.
Spadając łamie nogi- aż wreszcie uderza głową o głazy.

Węgierska reżyser Judith Elek ,kręciła w okolicach Zakopanego film - Flisacy. Na potrzeby filmu posmarowno 14 owiec palną substancją. Reżyser kazała filmować żywcem palące się zwierzęta.

Ustawa o ochronie zwierząt wskazuje wyraźnie w art.17.6:
Zabrania się; propagowania lub upowszechniania drastycznych scen zabijania, zadawania cierpienia lub innej przemocy, ze strony człowieka, której ofiarami są zwierzęta, chyba że sceny te mają na celu napiętnowanie okrutnego zachowania wobec zwierząt. Sztuka powinna być wolna od okrucieństwa.

Takie sprawy nie powinny się wydarzyć a jednak były i jak się okazuje maja miejsce.

Zachowania takie powinny być surowo karane i napiętnowane. Sztuka nie powinna być splamiona krwią i cierpieniem niewinnych zwierząt.

z poważaniem
Filip Barche
barche@interia.pl


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
29/10/2007 12:32 am  

Cóż... chleba i igrzysk, prawda? Skoro ludzie chcą takich filmów... Trzeba przyznać, że niektórzy mają eee "kontrowersyjne" pomysły. Swoją drogą - żywy koń ze skały?! Jakoś dziwne, że nikt nie miał nic przeciwko... Hmmm

=


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
29/10/2007 6:48 pm  

jeśli są ludzie dla których zadawanie cierpienia jest formą sztuki, to dla mnie odstrzelenie łba temu "artyście" to działalność charytatywna. jeden debil mniej i już swiat staje sie piękniejszy...

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
29/10/2007 6:56 pm  

Ludzie potrafią wszystko doprowadzić do formy sztuki... nawet pieprzenie głupot. Wszystko zależy od charakteru.

=


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/10/2007 8:07 pm  

A ci ludzie tak po prostu przechodzili obok, patrzyli na psa jak na obraz, rzeźbę... Ze wszystkich osób, które przewinęły się przez galerię, nikt nie zareagował. Koszmar...
Ale info o Wajdzie naprawdę mnie zdumiało! Kto by pomyślał. A taki szanowany.
Chciałabym móc się od tego wszystkiego odciąć. Mieć swoją własną wyspę.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
29/10/2007 8:49 pm  

I niby czemu to mialo pomoc o ile miało!!!Dokladnie a wtym wszystkim najgorsi sa Ci ludzie korzy tam przechodzili jak tak mozna?taka znieczulica.PIERDOLE taka sztuke!!! 😡 😡 😡

Live and let live!


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
29/10/2007 9:16 pm  

xxl ---> Naprawdę chciałabyś się od tego odciąć? Powiem Ci szczerze - to jest możliwe i jest chyba najlepszym wyjściem.

czarna --> Jak widać można... Każdy zaś uważa coś innego za sztuke, chociaż do mnie coś takiego raczej nie dociera.

=


OdpowiedzCytat
AGUCHA
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 30
30/10/2007 2:01 am  

W takich momentach po prostu dławię się tym całym ludzkim okrucieństwem. I ze niby ja mam być szczęśliwa na tym świecie??? Boże, jak to bardzo bardzo boli:(

[edytowane 29/10/2007 przez AGUCHA]


OdpowiedzCytat
Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
30/10/2007 8:36 am  

Portal o2.pl napisal o pseudoartyscie,ktory zaglodzil psa.

Link http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=424706#more

Vege - Zabijanie i maltretowanie zwierzat dla potrzeb "sztuki"

link http://vege.spinacz.pl/str.php?dz=68&id=4015

Niestety kopia fragmentu filmu wegierskiego Álszent( The hypocrite)
zostala usunieta z youtube, wiec nie mozna juz zobaczyc na wlasne oczy
Jak potwornym czlowiekiem jest rezyser, ktory pozwala na topienie przez 2 minuty malego kotka w wannie.Zwierze przerazliwie stara sie wydostasc na powierzchnie ,przebiera lapkami lecz nie moze nic zrobic bo reka mezczyzny przytrzymuje go silnym usciskiem. Zwierze w koncu tonie z braku dostepu do powietrza. Takiego pseudo- rezysera powinno sie zamknac do wiezienia. Lecz jak to w zyciu bywa - lepiej usunac kopie filmu, ktora ukazuje zbrodnicze dzialnie tego czlowieka niz postawic zarzuty zwyrodnialemu czlowiekowi.
Link do fragmentu filmu : usuniety- niedostepny
pozdrawiam serdecznie

Filip Barche
http://barche.blog.onet.pl


OdpowiedzCytat
Filip
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 156
30/10/2007 8:38 am  

"Artysta" zagłodził psa i wystawił go jako dzieło sztuki
2007-10-29 18:51 (akt. 19:34)

Pseudoartysta z Kostaryki wystawił jako swoje dzieło psa, którego zagłodził na śmierć - donosi bloger Filip Barche.
dalej »

Guillermo Habacuc Vargas, "artysta" z Kostaryki umierającego, chorego psa o imieniu Natividad przywiązał liną do ściany galerii Managui. Miał to być "umierający eksponat". Wcześniej Vargas głodził psa i nie dawał mu wody do picia. Zwierzę zdechło.

Za ten pokaz "sztuki" Guillermo Habacuc Vargas został wybrany do reprezentowania swojego kraju w Bienale Ameryki Centralnej, które odbędzie się w 2008 roku w Hondurasie.

Oglądający wystawę ludzie nie widzieli nic złego w takim sposobie uprawiania sztuki. W internecie natomiast krążą już kolejne petycje, mające na celu odebranie "artyście" wyjazdu na Bienale.

(informacje i zdjęcia pochodzą z bloga Filipa Barche: barche.blog.onet.pl)


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
30/10/2007 10:28 am  

Boże :/
takich ludzi to tylko walnąć w łeb nich zdechną

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
30/10/2007 10:36 am  

Bardzo wątpie, by ci artyści ponieśli jakieś konsekwencje. W końcu ludzie w ogóle nie zareagowali. Co do portalu o2, to już się na ich temat wypowiadałem...

=


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
30/10/2007 11:50 am  

I jeszce mają czelność mówić o sobie : że są artystami! Jeśli to ma być artyzm to znaczy ze ten świat robi się coraz bardziej popieprzony... a moze poeci beda do tomików wierszy dołaczac jakieś zwłoki zwierzat? 😡 - coś strasznego , jaki poziom degeneracji osiągneło społeczenstwo,i ludzie ogółem 🙁


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 163
31/10/2007 7:35 pm  

Ciekawi mnie co artysta chcial wyrazić tworząc to ,,dzieło'?
1.Wstrząsając opinią publiczna w celu ukazania bestailswta do jakiego zdolny jest człowiek ?
2.Szokując w celu uzyskania sławy i pieniędzy?
3.Maltretując zwierzę ze względu na swoją psychopatię?
I dlaczego nikt nie zareagowal?Może dlatego że człowiek ogladał to zwierzę tylko w jednym z etapów dzieła i uznał to za chwilowy stan który zaraz sie pomyślnie skończy?Czy to tylko czysta bezdusznośc?
To tyle o treści.Natomiast forma budzi grozę pod względem jakościowym i estetycznym.Jesli nawet ominiemy element cierpienia zwierzaka, to sznurek drucik i pies połączone ze sobą nie są dla mnie żadną sztuką ( nie znoszę sztuki współczesnej z małymi wyjątkami )
Reasumując:całę przedsięwzięcie woła o pomstę do niebios ze wszystkich stron


OdpowiedzCytat
wilczka95
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
04/11/2007 10:26 pm  

Tu pasowałby drobny edit nielubianego przeze mnie Tadzia Rydzyka "Jak zabijać zwierzęta to sam się podstaw pierwszy"

Ech...Płakac mi się chce i żałować, że muszę być nazywana człowiekiem, a to miano mają także potwory.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca