Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zdjęcia z rzeźni...  

Strona 2 / 8 Wstecz Następny
  RSS

mich
 mich
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 19
10/03/2008 11:10 am  

Nie sądzisz chyba, że wypowiedzi jednostki są w stanie zburzyć narastającą we mnie od lat ciekawość tym tematem. Poza tym sądzę, że tak naprawdę myślisz inaczej. Może faktycznie miałeś zły dzień... Wracając do tematu...
Zgadzam się w pełni, jest popyt - jest podaż! Dawniej człowiek polował aby przetrwać, to zrozumiałe... Dziś jest to wielki biznes. Mogę jednak z pełnym przekonaniem powiedzieć, że istniał będzie już zawsze. Dlatego, że w zbyt wielu kulturach, obrządkach występuje mięso. Czy ostatecznym celem wegetarian jest całkowite (społeczne) wyrzeczenie się mięsa?
Czy można zastąpić wszystkie wartości odżywcze (wit. B12) zawarte w mięsie,tymi pochodzenia roślinnego? Co np. z białkiem?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/03/2008 2:46 pm  

Witamina B12 jest produktem bakterii. A białko zwierzęce nie jest potrzebne.
Poza tym - każdy robi co uważa za słuszne, polecam.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 263
10/03/2008 5:47 pm  

Mich, myślę że doskonale rozumiem czym kierują/kierowali się takie osoby jak: rzeźnicy, kaci, gestapowcy, kłusownicy/''myśliwi'' etc, przy wykonywaniu swoich haniebnych czynów. Oni po prostu sądzą że jeżeli nie ONI, to ktoś inny tego się dopuści.

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
mich
 mich
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 19
11/03/2008 1:11 am  

Porównywanie pracowników rzeźni do gestapowców wydaje mi się dosyć mocno przesadzone... Mam wrażenie, że jesteś głuchy na argumenty i zamiast podjąć dyskusję, potwierdzasz niestety to, o czym mówiłem. Zamknij więc rzeźnie i ubojnie. Wprowadź zakazy spożywania pokarmów pochodzenia zwierzęcego. Ja się z chęcią dostosuje. Tylko nie wiem czy (co najmniej) kilkaset milionów ludzi także! Wydaje mi się, że jednak Ci ludzie którzy tam pracują, skazani są na Twoją nienawiść... Cóż! Sądzę, że i tak mają więcej problemów... Choćby śmiesznie niskie zarobki w porównaniu do wykonywanej pracy i do ich warunków.
Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 263
11/03/2008 1:33 am  

Ale co Ty Mich masz do gestapowców? Przecież to też byli zwyczajni ludzie ktòrzy musieli wykarmić swoje rodziny, i też z pewnością wielu z nich żałowało tego co robili bliźnim (na pewno zaczęli bardziej po ludzku patrzeć, choćby na Żydów) a że przyszło im żyć w takich czasach pod taką władzą. . . Przecież zwłaszcza Ty powinieneś ich doskonale rozumieć - taki Empatyczny jesteś

[edytowane 10/3/2008 przez Likwidator]

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
11/03/2008 4:31 pm  

ja takze nigdy sie pod takimi fotkami nie podpisywalam (bo ich po prostu nie ogladam ze wzgledu na slaba psychike). Jakkolwiek moglabym jeszcze zrozumiec rzeznikow to w ogole nie trawie mysliwych (zabijanie dla przyjemnosci, nie z glodu, bo sadzac po autach jakimi jezdza i broni z jakiej zabijaja, wcale nie sa biedni i wyglodniali, zreszta mysliwstwo to drogie hobby-dla sedziow, lekarzy i zagranicznych gosci, ktorzy do nas przyjezdzaja polowac). Ale chociaz rzeznicy sa tylko pracownikami, to od nich zalezy, czy zwierze odejdzie szybko , czy bedzie umieralo w meczarnich [wrzucone zywcem do wrzatku czy rozbierane bedac jeszcze przy swiadomosci]. Jednak oni sie tym nie przejmuja, traktuja zwierzeta przedmiotowo. Gdzies juz podawalam przyklad brata mojej kolezanki, ktory w Anglii trafil na prace w fabryce kurczakow-nabijano je zywcem na haki- i koles zareagowal prawidlowo-odszedl po 1 dniu bo nie mogl tego zniesc. Nie wiem jakim trzeba byc czlowiekiem aby robic takie okropienstwa przez cale zycie 🙁 A zreszta-rzeznicy to jakies tepaki od brudenj roboty, bo nawet kopanie rowow jest przynajmniej godna i nie okupiona cudza krwia praca. Dlatego rzeznikom mowie stanowcze NIE!!! Gdybys Ty Mich byl swiadkiem zarzynania malego bezbronnego cielaczka, to ciekawe czy w Tobie nie wyzwolilby sie gniew? Biedaczki :((

[edytowane 11/3/2008 przez Włochata21]

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
11/03/2008 7:46 pm  

Tak szczerze mówiąc... Mnie też nieraz przelatują przez głowę myśli w stylu: "Jakbym ich złapała, to bym im flaki wypruła". To odruch bezwarunkowy, kiedy jestem naprawdę wkurzona, albo zbulwersowana. Nie oznacza to jednak, że serio bym tak zrobiła.
A z tym zarabianiem na chleb i z wegetaianizmem... Mój wujek jest rzeźnikiem. Może nie zabija w tak brutalny sposób o jakim jest mowa, ale nie zmienia to faktu, że zabija. I raczej lubi swoją pracę, bo w domu (razem z całą rodziną) pożera tony zwierząt, a ja jestem oczywiście pośmiewiskiem. Na pczątku to mnie denerwowało, ale już się przyzwyczaiłam i jestem dumna z tego, że jestem wegetarianką!
Gratuluję, Mnich, już samego pomysłu, żeby dołączyć do grona wegetarian:)

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Daga1
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 6
12/03/2008 1:50 pm  

Moim zdaniem jesli ktos zostaje rzeznikeim ma skrzywiona psychike.Nie wiem czy mozna sobie wybrac gorszy "zawod" niz mordowanie istot zywych?
Jezeli ktos jest wrazliwym i myslacym czlowiekiem nie pojdzie pracowac do rzezni.
Z praca nie jest teraz tak zle, juz chyba lepiej nawet sprzatac ulice ?
A co myslicie o jeszcze gorszej rzeczy jaka jest dla mnie bycie mysliwym?
Ci ludzie zabijaja zwierzeta z czystej przyjemnosci!!! I jeszcze sie tym szczyca!Czy to jest normalne?W 21 wieku myslistwo powinno byc zabronione!


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
12/03/2008 3:58 pm  

Wiecie co, zauważyłam ciekawe zjawisko. Gdy chciałam jedzącym mięso pokazać jakiś filmik bądź zdjęcia dotyczące przemysłowej hodowli zwierząt, ich uboju itp, to nikt nie chciał na to patrzeć, po obejrzeniu dwóch zdjęć lub kilku sekund filmu , wychodzili.....
Ja obejrzałam, serce mi pękało ale obejrzałam...............

"Akceptując męczeństwo zwierzęcych współmieszkańców Ziemi, stajemy przed nieprzekraczalną barierą jaką jest wina bez poczucia winy" :((


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
13/03/2008 12:56 am  

Oglądalam film o zbrodniarzu wojennym Goeringu. Ktoś nazwał go prosto w oczy tchorzem moralnym , bo odwracał oczy od filmów z obozow zaglady , które wspoltworzyl z sobie podobnymi. Takich Goeringów -nie potrafiących patrzec na filmy z obozow zaglady mamy wokól tłumy. Jedzą mięsko , patrza wesolo na reklamy mięska w TV , ale oglądać filmy już się boja. Jedza mięso wbrew swojej naturze-bo gdyby sami mieli zabić , większośc nie umialaby tego zrobić (nie jestesmy naturalnymi drapieżcami) Głownie ludzie z niedorozwojem duchowym są do tego zdolni
I znów temat Wieczna Treblinka -ciągle żywy, zmieniają się tylko kaci i ofiary ,


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
13/03/2008 7:56 pm  

"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." To wszystko, co ludzie robią zwierzętom jest okropne. Najbardziej nienawidzę, jak ktoś mówi, że kocha zwierzęta, nawet ma jakieś w domu i jak się go zapytać np. "Zjadłbyś swojego psa?" To mówi "Nie! To niemoralne!". No to się pytam "Czemu w takim razie potrafisz jeść kury?", "Bo są hodowane do tego, żeby je jeść". Gdzie tu jest miłość?! Moralność?! Dziwne, bo jakoś nie widzę...
A co do myśliwych... "Kiedy człowiek zabije tygrysa, nazywa to sportem, ale jeśli tygrys zabija człowieka, nazywa się to okrucieństwem." Aż szlag normalnie trafia...

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/03/2008 8:07 pm  

Skoro zdjęcia z rzeźni nie przemawiają do zastanowienia się nad wegetarianizmem , to może poruszą sumienia zdjęcia z przemysłowej hodowli ? Może nie są aż tak drastyczne jak z uboju...

Przecież dla większości zwierząt hodowlanych przybycie do rzeźni jest właściwie wyzwoleniem i pożądanym kresem udręki w stłoczonych hodowlach , cierpieniach z powodu okaleczeń , życia w warunkach więziennych , życia pozbawionego wszystkich praw , jakie przysługują wszystkim żyjącym istotom , choćby tak podstawowych jak prawo do poruszania się , zmiany pozycji ciała , korzystania ze światła dziennego i swobodnego oddechu.
Może kogoś to poruszy.....??? 😉


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 263
14/03/2008 8:37 pm  

Hodowców, zwierząt 'przeznaczonych' na ubój, także Nienawidzę. PS Sam wiele razy myślałem o takim wyzwoleniu się, ale...

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
15/03/2008 5:02 pm  

Ayna... Gdyby nie było ludzi mięsożernych, nie byłoby uboju, a gdyby nie było uboju, to by nie było zwierząt hodowanych na ubój. Nikt z żadnego powodu nie ma prawa odbierać życia innym.

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
15/03/2008 6:17 pm  

katie_chattarbox , To oczywiste , wszyscy o tym wiemy, już o tym wspominałam wcześniej.

Przecież to wygląda jak symbioza w przyrodzie. I rzeźnicy, i zjadacze mięsa są sobie potrzebni. Rzeźnicy mają pracę, nie wgłębiają się nad jej sensem i udają że tej makabry nie widzą ( przywykli ). Otrzymali przyzwolenie od społeczeństwa na zabijanie.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 8 Wstecz Następny
  
Praca