Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"Niestandardowe" zachowanie Zwierząt 😉  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

Likwidator
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 263
14/03/2008 3:11 am  

Jeżeli znacie jakieś ciekawe, niewytłumaczone historie ze świata zwierząt będe wdzięczny za podzielenie się nimi.

Pewne badania dowiodły że tłumaczenie zwierzęcych zabaw instynktem przetrwania/zabijania ma niewiele wspólnego z prawdą. A samego faktu zwierzęcego humoru naukowcy nie potrafią wytłumaczyć... Na NGC był dokument o psach, ciekawy jest przypadek Donnie - suczki ze schroniska ktora swoje zabawki układa w różne dziwne wzory

[edytowane 1/5/2008 przez Likwidator]

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
14/03/2008 1:52 pm  

np. kiedyś miałam 17 letnią jamniczkę (teraz 2 jamniory:), i sprowadziłam do domu świnki morskie... Cała gromadka razem biegała po podwórku, świnki się 'pasły' na trawce, pies z kotem leżał....aaa, do tego kogutki (takie kolorowe, małe, nie pamietma nazwy).
Jednak ten sam pies wobec 'cudzych' zwierząt był zupełnie inny.. Raz własmał sie do kurnika sąsiada i zagryzł kurę, złapał też parę kretów....
Niestety zachorowała i juz jej nie ma:((...

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
zapapalka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 71
14/03/2008 9:51 pm  

mój pies uwielbia mojego białego kotka-łazi za nim krok w krok,bawi się z nim,lubi się koło niego kłaść,nawet jedzą ze wspólnej miski! 😉

i niech mi ktoś powie,że pies z kotem nie mogą żyć w zgodzie ;P

Nie wiem jaka broń zostanie urzyta podczas trzeciej wojny światowej,ale czwarta będzie na maczugi. . .


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
15/03/2008 2:46 pm  

Tu masz dwa dowody na to, że psy potrafią myśleć abstrakcyjnie:
[url] http://veggie.pl/zwierzeta.php?subaction=showfull&id=1163458525&archive=&start_from=&ucat=9&[/url] A przynajmniej jeden pies 🙂

[edytowane 15/3/2008 od kamma]

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
15/03/2008 11:21 pm  

ciekawym faktem jest porozumiewanie się zwierząt. to nie prawda że one nie rozmawiają. w naturze ciężko z warknięć i jęków wysnuć odpowoednie wnioski. jednak naukowcy gdy nauczyli szympansy migowego języka i wpuścili na jeden wybieg.... szympansy zaczęły ze sobą rozmawiać w języku migowym!!! próbowały też porozumiewać się w ten sposób z psami i kotami! delfiny jeśli chodzi o rozumienie lidzkiej mowy są mistrzami. potrafią wykonać dokładnie słowne polecenie: zejdź na dno, podnieś leżące tam kółko i włóż do pojemnika też leżącego na dnie. jeśli chodzi o psy to rekord należy to psa rasy coli bodajże i rozumiał 180 słownych poleceń. nowych słów uczył się z szybkością trzylatka. koty nie są gorsze. niektóre z nich uczą się nawet wymawiania ludzkich słów. nie wiemy jednak czy je rozumieją. rozumieją natomiast w jaki sposób zachęcić człowieka o wykonania tego o co prosi go kot: zwierzęt te tak dostosowują ton swego miałku by był on przyjemny dla ludzkiego ucha 😀
ciekawe jest zjawisko empatii wśród zwierząt. przeprowadzono badanie na szczurach: zwierzęta miały pokarm lecz gdy próbowały go wziąć prąd raził ich umieszczonych obok pobratymców. co ciekawe, szczury zaczęły głodować aby tylko nie robić innym krzywdy!!!
nieprawdą jest że ptaki mniej odczuwają ból niż ssaki. w rzeczywstości zdolności umysłowe np. kruków przewyższają... naczelnych! gdy ptakom tym dawano pokar w próbuwkach tak, by nie mogły ich wyjąć dziobem a obok kładziono drucik ptaki ten rut zaginały aby dostać się do pokarmu! w 9 na 10 przypadków zwierzęta te potrafiły tak zmodyfikować dane im narzędzia aby osiągnąc swój cel!
wątpliwości budzi te fakt, czy sprawiedliwość to cecha wyłącznie ludzka. w każdym razie powszechna jest u naczelnych. orzechy umieszczono tak, że małpki mogły je wyciągnąć tylko jeśli ze sobą współpracowały. jednak naukowcy zaprojektowali to tak, aby pokarm mogła wyciągnąć tylko jedna małpka. chcieli zobaczyć czy małpka podzieli się orzechami z kumplem w zamian za pomoc i... podzieliła się 🙂
czytałam też w jakiejść książce o myszy, która robiąc gniazdko dla małych zebrała kawałki kolorowego materiału i... ułożyła je kolorami oraz psie który uwielbiał róże, wąchał je, dotkał delikatnie łapami jakby podziwiał ich piękno... 😀 co ciekawe ściętych róż nie ruszał. może wiedział że to są ostatnie ich chwile??

każde ludzkie zachowanie jest odzwierciedleniem zwierzęcych zachowań i instynktów. wszystko co teraz mamy, nasza kultura, zachowania i sztuka jest dziedzictwem po naszych zwierzęcych przodkach. na naszej kulturze, na naszych zachowaniach powstanie następna kultura której zachowania będą odzwierciedleniem naszych. my wybieramy drogę naszych wnuków więc wybierzmy właściwą-tą dzięki której współczucie będzie mogło ogarnąć cały świat żywy a szeroko pojęta miłość i troska weźmie górę nad istynktami.
r'amen

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
17/03/2008 2:09 pm  

W książce Vitusa B. Droeschera "Rodzinne gniazdo" opisany jest przypadek żyjącej w prywatnym zoo samicy myszołowa, karmionej głównie wróblami i małymi kurczętami. Na wiosnę złożyła 3 jaja i zaczęła je wysiadywać. Właściciel podmienił je, podkładając 2 zapłodnione kurze jaja. Myszołów wysiedział je i ptaki przyjaźniły się przez resztę życia, a co najciekawsze, gdy drapieżnik zobaczył, co wylęgło się z jego jaj, odmówił zjadania ptaszków, jakimi zawsze go karmiono i odtąd zawsze jadł tylko wołowinę, cielęcinę i wieprzowinę.
Co do tych dzielących się pokarmem naczelnych, to widziałam fragment filmu, gdzie pokazany był podobny eksperyment do tego, który opisała Natasha - szympans musiał otworzyć drzwi koledze, bo tylko z jego pomocą mógł dobrać się do owoców. Kiedy jednak mógł sobie sam z tym poradzić, kolega mógł sobie tylko popatrzeć na jedzenie zza krat, bo cwaniak ani myślał go wpuścić.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/04/2008 5:57 pm  

Ja też znalazłem dziwne zachowanie konia 😮
[img] [URL= http://img99.imageshack.us/img99/240/dziwnewj9.jp g" target="_blank">http://img99.imageshack.us/img99/240/dziwnewj9.jp g"/> [/IMG][/URL]
[/img]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
18/04/2008 7:09 pm  

czy to aby na pewno jest koń??
chyba jakiś zagraniczny 😉


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
18/04/2008 7:54 pm  

Hihi, specjalna pustynna odmiana 😉


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/04/2008 8:31 pm  

O kurcze!
To mnie zawstydziłaś Loviiso. :mad2: Ja naprawdę myślałem, że to jest jakaś odmiana konia 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
18/04/2008 10:06 pm  

Oglądałam kiedyś film dokumentalny o wilkach, które żyły gdzieś w Ameryce. Pewnego dnia para wilków wybrała się na spacer (przemierzali codziennie jakąś trasę) i samicę złapali ludzie. Wilk samiec poszedł do domu, a następnego dnia wrócił po nią i uwolnił ją. Niestety była ranna i nie mogła iść, a on zamiast uciekać został przy niej i zostali oboje... zastrzeleni 🙁 Smutne, ale jakże piękne.

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
19/04/2008 2:19 am  

mięsożercy i tak powiedzą że to instynkt. dla nich nawet naukowo potwierdzony efekt cieplarniany nie istnieje a wierzą że mają duszę choć nie mają żądnych na to dowodów

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
19/04/2008 3:04 am  

Mnie to jednak na wielbłąda wygląda... Lamy mają większe uszy.


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
21/04/2008 12:05 am  

mięsożercy i tak powiedzą że to instynkt. dla nich nawet naukowo potwierdzony efekt cieplarniany nie istnieje a wierzą że mają duszę choć nie mają żądnych na to dowodów

Bo ludzie to gatunek wyższy! Tylko oni maja uczucia i duszę...! 😡 Pff...
Kurczę, w tym roku mi nawet ksiądz na religii powiedział, że tylko ludzie są zdolni do miłości, przyjaźni i tylko oni mają sumienie, dlatego są lepsi niż zwierzęta. A kiedyś jeszcze inny katecheta, że tylko ludzie mogą otrzymać życie po śmierci, bo zwierzęta, jak już umierają, to umierają "na amen". 😮 I później mi się dziwić, że nie lubię chodzić na religię jak takie głupoty tam słyszę...

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
21/04/2008 12:09 am  

To lama 😀

nie ma jak sprowadzic ludków do parteru...
wiesz, katie, kiedyś na religii w podstawówce siostra zapytała się nas, w jakiej intencji chcielibyśmy się pomodlic, a ja odpowiedziałam, że za moją zmarłą świnkę morską i musiałam potem stac w kącie...
dodam, że miałam wtedy z 7 lat

[edytowane 20/4/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca