Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Proces zabójców niedźwiadka  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
29/05/2008 7:24 pm  

Prokurator żąda kar od sześciu do ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata dla oskarżonych w procesie o śmierć tatrzańskiego niedźwiadka. Oskarżeni nadal twierdzą, że zabili w obronie własnej. Wyrok zostanie jednak ogłoszony 4 czerwca.

Według prokuratora, wina trójki turystów nie budzi żadnych wątpliwości i dlatego dla Michała J. domaga się on ośmiu miesięcy, a dla Jolanty J. i Daniela Sz. po sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. To jednak nie koniec - prokurator chce też, żeby turyści, którzy zabili niedźwiedzia zapłacili grzywny i zwrócili koszty procesowe.

Sądzeni podczas procesu nie przyznawali się do winy. cały czas twierdzą, że zostali zaatakowani i zabicie niedźwiedzia wydawało im się koniecznością. W czwartek zakończył się proces w tej sprawie, wyrok zapadnie 4 czerwca.

Karmili kanapkami i rzucali kamieniami

Do zdarzenia doszło w październiku 2007 roku. O zabiciu niedźwiadka poinformowała dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego zakopiańska policja - zaalarmowana przez szpital, do którego zgłosiła się dwójka turystów. Twierdzili oni, że w rejonie Doliny Chochołowskiej rzucił się na nich niedźwiedź, którego w obronie własnej utopili w potoku. Pracownicy TPN na miejscu zdarzenia znaleźli porozrzucane kanapki, którymi rzekomo zaatakowani turyści karmili zwierzę.

Prokuratura po rozpoczęciu śledztwa zleciła biegłym opracowanie trzech opinii - lekarskiej, weterynaryjnej i przyrodniczej.

Utopili w obronie własnej?

Opinia lekarska wykazała, że obrażenia, jakie odnieśli turyści podczas kontaktu ze zwierzęciem, były niewielkie. Według opinii weterynaryjnej, bezpośrednią przyczyną śmierci niedźwiadka było utopienie, potwierdziła ona też liczne stłuczenia na jego łbie.

Przyrodnicy ocenili stratę, jaką dla tatrzańskiej przyrody była śmierć niedźwiadka. Biegły przyjął, że populacja niedźwiedzi w całych Tatrach, polskich i słowackich, waha się od 50 do 60 osobników. Zabite zwierzę stanowiło więc około 2 proc. populacji.

W procesie Tatrzański Park Narodowy wystąpił jako oskarżyciel posiłkowy.

[za tvn24.pl]

[edytowane 5/1/2009 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
30/05/2008 10:48 pm  

8 miesięcy i 3 lata w zawieszeniu?!
No taak... Przecież to tylko niedźwiadek 😡 . Ale i tak dobrze, że w ogóle dostaną jakąś karę za to co zrobili.

PS. Niech im się codziennie śni jego mordka w nocnych koszmarach! 😎

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
04/06/2008 11:13 pm  

Jest juz wyrok.8 miesiecy ograniczenia wolnosci,polegajacy na comiesiecznym potracaniu z pensji oskarzonych 15 % z ich dochodu na rzecz panstwa.Dla mnie to smieszne,a jak slysze tu i tam dla niektorych to zbyt surowa kara gdyz zabojcy niedzwiadka zarabiaja ok tysiaca zlotych na miesiac.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/06/2008 11:54 pm  

Cieszmy się, że wogole do tego procesu doszło i winni zostali ukarani. Podejrzewam, że za komunistycznych czasów sprawa nie wypłynęła by na światlo dzienne. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
05/06/2008 12:46 am  

Że im z pensji potrącili... to dopiero...

=


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
05/06/2008 12:56 am  

Szkoda, że kasa trafia do państwa, a nie np. na rzecz parku narodowego czy jakiejś organizacji pro-zwierzęcej/ekologicznej. Nie mogę pozbyć się przykrego wrażenia, że te pieniądze po prostu przepadną, zmarnują się trafiając do skarbu.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
05/06/2008 1:02 am  

I tak źle, i tak niedobrze... ale przy obecnym prawodawstwie nic innego zrobić nie można (chodzi mi o wysokość kary).

=


OdpowiedzCytat
Mayka
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 162
08/06/2008 6:08 pm  

Słyszałam o tym 😡 biedny niedźwiadek! Powinni posiedzieć w więzieniu, może wtedy inni chętni do znęcania się nad zwierzętami najpierw by się zastanowili czy warto. A tak to wiedzą, że niewiele im grozi.


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
19/06/2008 10:18 pm  

A ciekawe ile by dostali gdyby to samo zrobili z czowiekiem...


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
19/06/2008 10:34 pm  

Na pewno znacznie więcej natomiast za znęcanie się nad zwierzętami grozi ustawowo do dwóch lat więzienia. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
19/06/2008 11:39 pm  

Na pewno znacznie więcej natomiast za znęcanie się nad zwierzętami grozi ustawowo do dwóch lat więzienia. 😎

No właśnie, tak mało 😡
Czytałam ostatnio w gazecie (Fakt albo Wyborcza, nie pamiętam) że gościu chciał się pozbyć psa i zapłacił 12 i 14 latkowi za zabicie go. Dzieci podobno wsadziły go do worka, kopały a gdy przestał się ruszać dla upewnienia że nie żyje wrzucili go do rzeki. Za to grozi im poprawczak.
Wg mnie większa kara powinna się należeć temu gościowi co zapłacił, bo w sumie taki 12 latek to jeszcze dziecko, i jak mu ktoś da troche kasy to zrobi co ma zrobić.
Ale normalnie masakraaa ;/ Jeszcze to były dzieci.

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
19/06/2008 11:45 pm  

w takim razie ciekawa jestem co z tych dzieci wyrośnie !? ja będąc dzieckiem nie zabiłabym nikogo. skoro teraz tak zrobiły to zapewne czekają nas ciekawsze rzeczy z ich strony. aż strach się bać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
20/06/2008 12:04 am  

dla mnie również paranoją jest wysokość kary za znęcanie się nad zwierzętami, jak słyszę czasami wyroki to aż mnie telepie.

co do tych dzieci to faktycznie społeczeństwo, w tym młodzież jest tak zdegenerowane, że dla kasy zrobi wszystko.

w takim razie ciekawa jestem co z tych dzieci wyrośnie !?

to jedynie na rzecz kultury tutaj wkleję 😉

Jacek Kaczmarski "Zabić kota"

Kota schwytaliśmy w kącie śmietnika
Łeb mu wcisnąłem w mokrą grudę żwiru
Dziesięcioletni mój przyjaciel Świrus
Wstrzymując oddech - użył scyzoryka.

Zwierzak się szarpał, krew wsiąkała w żwir,
Fruwała w kłakach wystraszona sierść.
Rozwarła się pod ostrzem kocia pierś
W łysiny płuc i śliski kiszek wir.

Wiotczał pod dłonią protest żywych sił
Łomotał w sercu zachwycony lęk,
Aż o żywotach kota dziewięciu przesąd pękł
W cynobry nerwów i błękity żył.

Takie wspomnienie nić pamięci mota.
Świrus chirurgiem został, znanym w kraju
I wie, gdzie życia kończy się istota;
Ja pisze wiersze o śmierci Rodzaju...

Wiele zawdzięcza ludzkość męce kota.

[edytowane 19/6/2008 przez Andros]


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
20/06/2008 12:08 am  

jezusie jaki ten wiersz okropny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
20/06/2008 12:16 am  

Nooooooo 😐
W ogóle to ludzie nie mają serca. No bo jak można robić coś takiego nie mając wyrzutów sumienia? :/

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca