Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Krowa probowala uciec z rzezni  

Strona 2 / 7 Wstecz Następny
  RSS

Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
25/07/2008 2:56 am  

To bardzo fajne wycieczki!Gratuluję pomysłowości,niestety nic to nie zmieniło na faktu aby nie jeść mięsa(przez niektórych).
Racja .....czasem wątpliwą sprawą jest istnienie Boga.
Szkoda,że rasa ludzka jest tak bardzo nisko.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
25/07/2008 3:02 am  

oj coś czuje, że muszę klasie zorganizować wycieczkę do rzeźni. Zostając przy temacie szkoły to przypomniało mi się o starej książce do biologii, w której w dziale żywienia jest AŻ 12 linijek o wegetarianizmie


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
25/07/2008 3:20 am  

Super bzdury!!
Widocznie jakiś mądry mięsożerca napisał książeczke dla przestrogi aby dzieciacki wpierdzielały padline.Niech zamieści też zdjecia z rzeżni,a nie chorego dziecka-zagłodzonego i odwodnionego.
To niech napiszą też ,że mieso potrafi zalegać w jelitach do miesiąca i gnić...
To co piszą nie zawsze jest prawdą.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
25/07/2008 3:30 am  

Muszę powiedzieć, że ostatnie zdanie o wegetarianiźmie z tej książki mną po prostu wstrząsnęło. Jeśli przeżyję na swojej obecnej diecie rok czasu bez żadnych powikłań zdrowotnych to możesz spokojnie Andros tę książkę wyrzucić do kosza 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
25/07/2008 3:30 am  

nie nie Marines, z tymi dziećmi nie piją do wege tylko tam wyżej jest napisane, że to przykład choroby głodowej- marasmus


OdpowiedzCytat
ugibugi
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
25/07/2008 3:32 am  

Tak sobie pomyślałam....Co czuje rzeżnik zasypiająć? 😮
Zawód-zabójca. Nie wiem jakie tzreba mieć "predyspozycje" do wykonywania takiego zawodu.... 🙁

Wycieczka do rzeźni? Ja chyba nie mogłabym spać przez kolejne kilka nocy, ba na zawsze zostałoby mi to w pamięci 🙁
Kiedyś, kiedy byłam jeszce mała , byłam w stajni. Koniki czyściutkie, piękniutkie...czekały na....wiadomo. Nigdy tego nie zapomnę.
Biedne, nieświadome zwierzęta, które nikogo nie skrzywdzą umyślnie.
Czasami, a ostatnio coraz częściej myślę, że ludzie to najniższy gatunek....Oj tak 🙁

COME AS YOU ARE


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
25/07/2008 2:28 pm  

Co czuje rzeźnik? Żadna praca nie hańbi, więc skoro ktoś nie ma oporów, to raczej ma spokojne sny. Predyspozycji też nie trzeba mieć wielkich. Jeśli chodzi o książkę - uczę się na takiej samej i żeby jeszcze się upewnić spytałem się mojej nauczycielce, co sądzi o wege. Jednak wole wierzyć jej i książce 😉

=


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
25/07/2008 4:37 pm  

"Właściwie zaplanowana dieta wegańska i inne typy diet wegetariańskich są odpowiednie na wszystkich etapach życia, włączając w to okres ciąży, karmienia piersią, niemowlęctwa, dzieciństwa i okresu dojrzewania."
Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne i Dietetycy Kanady

Rzeczywiście, Twoja nauczycielka od biologii jest bardziej wiarygodnym autorytetem. :rotfl:
Wiesz, nauczyciele biologii nie są wszechwiedzący - moja facetka z liceum np "nie wierzyła" w teorię ewolucji. No ale ważniejsza niż rzeczywista znajomość tematu jest zbieżność poglądów "autorytetu" z własnymi...


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
25/07/2008 4:43 pm  

Ta książka również była pisana przez kogoś z odpowiednią wiedzą 😉

=


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
25/07/2008 4:56 pm  

A jednak po świecie chodzą miliony zdrowych wegan, również takich z wieloletnim stażem.

Wracając do głównego tematu: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Krowa-ktora-uciekla-z-rzezni-nie-trafi-pod-noz,wid,10191552,wiadomosc.html?ticaid=164ed&_ticrsn=5
🙂

[edytowane 25/7/2008 przez Ridareta]


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
25/07/2008 6:24 pm  

Czytałem i o rzeźniach, i o obozach. Nie ma tutaj co porównywać.

a ja nie tylko czytałam ale i słyszałam od osoby z rodziny która przezyła obóz, a także historie o takim krewnym któremu sie to niestety nie udało 🙁 😡 a mimo wszystko uwazam ze Patterson ma racje, i "Wieczna Treblinka " nie jest powiescia SF 😉


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
25/07/2008 7:02 pm  

Powieścią SF pewnie nie jest, ale tytuł zupełnie bezsensowny 😡 Dajcie sobie spokój z tymi obozami, opętało Was, czy co? 😛 Jeśli ktoś traktuje tak samo ludzi i zwierzęta, szczególnie w tym aspekcie, to ja przepraszam, ale to jest jakieś nieporozumienie.

=


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
25/07/2008 10:56 pm  

Dajcie sobie spokój z tymi obozami, opętało Was, czy co? 😛 Jeśli ktoś traktuje tak samo ludzi i zwierzęta, szczególnie w tym aspekcie, to ja przepraszam, ale to jest jakieś nieporozumienie.

uwierz ze sa tacy dla których zwierzeta sa czymś naprawde waznym, i widze ze Ty raczej tego nie zrozumiesz... obozy zagłady to było cos strasznego i jest to czescia historii nad która kazdy ubolewa... patrzac na to co sie dzieje kazdego dnia w rzeźniach i ile zwierzat tam ginie w niewyobrazalnych cierpieniach, to do czego mamy to porownywac?! do Stumilowego Lasu? Nie, nie i jeszce raz nie!!!...

[edytowane 25/7/2008 przez Patrice]


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
26/07/2008 12:34 am  

Ale nie do Auschwitz, do stu piorunów!

=


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
26/07/2008 1:01 am  

dziwne ze mowi to ktos tak zafascynowany wojna i przemocą... a pozatym spokojniej, do jasnej anielki hehe 😛 ];}

http://vegie.pl/topics190/1744.htm - najnowsze wiadomosci o krówce uciekinierce

[edytowane 25/7/2008 przez Patrice]


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 7 Wstecz Następny
  
Praca