Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Szukam osób zaangażowanych w pomoc dla bezdomnych zwierząt! Razem możemy więcej!  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Tusia666
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 21
17/09/2008 1:14 am  

Witam serdecznie!
Jestem od 2 lat wegetarianką choć muszę przyznać że nie była to łatwa droga. Nie miałam żadnych obiekcji czy to dobry pomysł ale niestety nie tak łatwo było mi z dnia na dzień przestać podjadać mięso. Ciekawi mnie czy Wy też czuliście uzależniającą ,,moc'' mięsa? Wszak na Wschodzie mięso uważane jest za taką samą używkę jak każda inna...
Ale wątek zakładam w celu znalezienia innych osób wegetarian zajmujących się pomocą dla zwierząt. Chodzi mi głównie o zwierzaki domowe: psy, koty itp. Jestem wolontariuszką Fundacji Niechciane i Zapomniane S.O.S. dla Zwierząt. Zajmuję się znajdowaniem im nowych domów, szukaniem domów tymczasowych, sterylizacją/kastracją. Wiem że sporo osób o podobnych zainteresowaniach też nie je mięsa. Dlatego postanowiłam Was szukać tutaj. Od jakiegoś czasu czytam to forum i wydaje mi się że sporo tu sympatycznych ludzi 🙂 Ponieważ działania na rzecz zwierząt nie dotyczą tylko mojego miasta (Łódź) ale całej Polski (i nie tylko!) 🙂 pomyślałam że warto tutaj poszukać sprzymierzeńców.
Od razu zaznaczam że wolałabym nie poruszać tu kwestii takich jak: czy nasze Fundacyjne zwierzęta są wege? Czy też czy trzymanie niewegetariańskich zwierząt jest dobre/nie dobre.
Nie wszyscy w Fundacji są wege i mimo że zależy nam na dobru wszystkich zwierząt (także krów, świń itp) nie możemy oczekiwać że każda osoba która da dom tymczasowy psu będzie go karmić warzywami. Jest w tym sprzeczność niestety bo faktycznie karmiąc psa mięsem jednocześnie zabijamy inne zwierzęta. Wiem o tym i nie wiele mogę na to poradzić...
Mam nadzieję że przez to forum będzie szansa wydać więcej psów do domów wegetarian i tym samym jeszcze bardziej zmniejszyć popyt na mięso 🙂
Piszcie co robicie, skąd jesteście, jak pomagacie....
Ciekawi mnie też czy, mimo że ogłoszenia zwierzaków szukających domu są w innym dziale, dodatkowo można by te fundacyjne wstawić i tu?
I jeszcze jedna sprawa. Wiem że był już temat o karmieniu psów/kotów dietą bezmięsną ale zastanawiam się czy jest jakaś karma sucha bezmięsna? Czy można ją kupić w Polsce/przez internet? Czy ktoś opracował jak powinna wyglądać domowa karma wege dla psa? Macie jakieś konkretne dane na ten temat? Bardzo mnie to ciekawi a w innych wątkach znalazłam raczej długie dyskusje kto karmi mięsem a kto nie...
Postaram się w międzyczasie powstawiać jeszcze trochę info o sterylkach/kastracjach i pseudohodowlach. Im więcej osób przeczyta tym lepiej.
Pozdrawiam serdecznie! 🙂 🙂 🙂

[edytowane 16/9/2008 przez Tusia666]

[edytowane 17/9/2008 od xxl]


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
17/09/2008 3:10 am  

suche sa na Greenplanet i w sklepiku Vivy,i czasem trafia sie cos z hipoalergicznych-nie wiem czy 100%-owo vege,ale zdaje sie Purina Pro Plan HA,byl jeszcze roslinny Royal,ale nie wiem czy nie zniknal z rynku-dla alergikow,nmie pamietam nazwy,mial tylk oroslinne bialko-ale mial suplement tranowy.I jest jeszcze Bosch vegetarian mix-ale to nie jest karma pelnowartosciowa,raczej przeznaczona do mieszania z miesem,ale mozna sie nia posluzyc w zywieniu,byle nie tylko tym.


OdpowiedzCytat
Tusia666
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 21
17/09/2008 11:32 am  

Dzięki wielkie Alispo za informacje! Wcześniej sama gotowałam dla moich psów i to jest cholernie czasochłonne. Teraz karmie suchym ale mięsnym. Z tym że eukanubą. To dosyć droga karma i mam nadzieję że ta wege nie będzie droższa 😮 Zaraz sobie poszukam tych karm i posprawdzam 🙂 A czy ktoś karmił psa tymi suchymi wege? Jak psy po nich wyglądają? Zdrowe są? Wiem że odpowiednia dieta wege na pewno jest ok tylko czy te suche są naprawdę dobre?
I czekam na ludzi którzy są zaangażowani w pomoc zwierzętom! Na pewno jesteście i tu....


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
17/09/2008 4:38 pm  

eukanuby nie polecam... iamscruelty.com


OdpowiedzCytat
smalandsstova
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 59
17/09/2008 9:44 pm  

jeśli chodzi o mnie to nie miałam problemu z "odłożeniem"mięsa 😛
no ale wróćmy do tematu,ja zaczynam robić strone na ten temat-zwierzęta rzeźne,labolatoryjne,futerkowe,maltretowane,pseudohodowle itp,więc myśle,że jak chcesz to wlepie temat o adopcji zwierząt,a linki z organizacjami już mam,ale jak masz więcej to chętnie dodam 😀
pozdrawiam

aha najważniejsze- www.spojrzimwoczy.tnb.pl

Od Admin:
edytuj post, gdy chcesz coś dopisać.

[edytowane 17/9/2008 przez Admin]

[IMG]http://img523.imageshack.us/img523/3783/bannersn2.jpg[/IMG]


OdpowiedzCytat
Tusia666
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 21
17/09/2008 11:40 pm  

Smalandsstova! Stroma rewelacyjna! Bardzo dobrze że można tam zobaczyć NAPRAWDĘ drastyczne sceny! To może szokować ale musi szokować by pokazać jak jest naprawdę...
Tak, jeśli będziesz mogła to świetnie by było gdyby przez tą stronę mogły też szukać domu psiaki. Wiesz może kto z tego forum zajmuje się adopcjami? Wysłała bym im PW z prośbą o kontakt...
Nasza Fundacja ma na swoim koncie uratowanie kury Mariolki. Zabraliśmy ją z centrum Łodzi. Nie wiadomo jak się tam znalazła. Teraz ma całe życie przed sobą u zaprzyjaźnionych ludzi 🙂 Słuchajcie co jeszcze można zrobić dla zwierząt gospodarskich prócz nie jedzenia mięsa i szerzenia wegetarianizmu?


OdpowiedzCytat
smalandsstova
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 59
17/09/2008 11:55 pm  

do Admin:z pośpiechu

dobrze to ja najpierw zobacze jak się dorabia w stronie "przejścia"i będę czekała na opisy i zdjęcia psiaków i kociaków no i innych 😀

[IMG]http://img523.imageshack.us/img523/3783/bannersn2.jpg[/IMG]


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
18/09/2008 12:54 am  

Ciekawi mnie też czy, mimo że ogłoszenia zwierzaków szukających domu są w innym dziale, dodatkowo można by te fundacyjne wstawić i tu?

Tusia, ogłoszenia możesz z powodzeniem dodawać w dziale ogłoszeń [url=classifieds.html]www.wegetarianie.pl/classifieds.html[/url], uwierz mi, mają spora poczytność 😉 Możesz je z powodzeniem urozmaicając zdjęciami. Dział ogłoszeń na forum nie jest aktywny odkąd powstał specjalny dział na stronie - bez sensu, żeby sie dublowały.

do Admin:z pośpiechu

Spiesz się powoli 🙂

Aha, jedna uwaga smalandsstova. Widziałem na Twojej stronie tekst mojego autorstwa odnośnie anatomii człowieka i jego roślinożerności. Prosiłbym dla przyzwoitości i szacunku dla mojej pracy, abyś podpisał zaczerpnięty fragment aktywnym linkiem do portalu, wskazując tym samym autora.
To samo odnośnie ewentualnych pożyczek w przyszłości. Dzieki!

Wege Studio


OdpowiedzCytat
smalandsstova
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 59
18/09/2008 1:49 am  

aaaaa przepraszam myślałam,że o tej anatomi to skąd wziąłeś przepraszam jeszcze raz i za te dwa posty też,moge zostawić ten tekst i go podpisać czyjego autorstwa czy usunąć?

aha a te zdjęcia co są w galerii a są i w mojej to przez przypadek,wyszukałam je w inetrnecie

[edytowane 17/9/2008 przez smalandsstova]

[IMG]http://img523.imageshack.us/img523/3783/bannersn2.jpg[/IMG]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
18/09/2008 3:21 am  

jakiż straszliwy wielBŁĄD w tytule 😮
żeby nie było, że robię offtopa-staram się znajdowac domy zwierzętom, skąd jesteś, Tusiu?

[edytowane 17/9/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
smalandsstova
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 59
18/09/2008 11:59 am  

opis i zdjęcia zwierzaków wyślij pod spojrz-im-w-oczy@o2.pl 😉

no zrobiłam właśnie dział specjalnie dla zwierzaków poszukujących domy,no i czekam na te zdjęcia i opisy,email już podałam 🙂

[edytowane 18/9/2008 przez smalandsstova]

[IMG]http://img523.imageshack.us/img523/3783/bannersn2.jpg[/IMG]


OdpowiedzCytat
Tusia666
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 21
19/09/2008 1:07 am  

jakiż straszliwy wielBŁĄD w tytule 😮 [edytowane 17/9/2008 od fasolencja]

Facolencja ja chyba jestem nie douczona bo jakoś tego nie widzę 😮 Nie obrażę się jak wytkniesz go palcem...

Mieszkam w Łodzi jak zresztą pisałam w pierwszym poście...... 😛 A Ty?
Chciała bym stworzyć taką bazę danych i zebrać jak najwięcej osób które w taki czy inny sposób mogą pomóc lub którym potrzebna jest pomoc przy wydawaniu zwierzaków. Jak szukać domu? Jak taki dom sprawdzić? Gdzie szukać pomocy w przypadku zwierząt zaniedbanych...

Mam na razie mało czasu ale w weekend zrobię ogłoszenia psiakom fundacyjnym.


OdpowiedzCytat
smalandsstova
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 59
19/09/2008 1:36 am  

ok 😀

[IMG]http://img523.imageshack.us/img523/3783/bannersn2.jpg[/IMG]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
19/09/2008 3:07 am  

Tusiu, wielbłąd został już sprytnie usunięty, nie wiem przez kogo 😉


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
19/09/2008 3:54 am  

To nasza sympatyczna a zarazem wymagająca moderatorka dba o to, aby na forum nie było błędów ortograficznych 😀

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca