Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zakaz karmienia ptakow  

  RSS

kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
11/03/2006 9:43 pm  

W moim miescie jest staw... zawsze plywaja na nim łabędzie, kaczki... przez lata ludzie karmili je codziennie calymi rodzinami, przychodzile je karmic wycieczki szkolne...
jednym slowem przyzwyczaili ptaki to tego karmienia.
Teraz wisi tam tabliczka "Zakaz dokarmiania ptactwa" i ludzie omijają staw szerokim łukiem.
Bedac tam dzisiaj zaobserwowalem jak kaczki widzac przechodzacego czlowieka wychodza z wody i "gonią go"... widac są głodne...
Nie wytrzymalem, kupilem chleb i ignorujac zakaz usiadlem na brzegu i karmilem kaczki i łabędzie.
Czy to nie jest bezmyślność przyzwyczajac ptaki do regularnego karmienia a pozniej skazywanie je na smierc z głodu? przeciez to gorsze niz zagazowanie... wieksze cierpienie!
A co Wy o tym myslicie?


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
11/03/2006 11:20 pm  

bezmyslnoscia jest raczej to ze wprowadzono zakaz karmienia ptakow... co one komu zrobily zeby je tak karac?! czy jesli czlowiek choruje powaznie to zakazuje sie go karmic i cwiczy na nim probny uboj..? zakaz karmienia ptakow jest chory bo teraz wlasnie beda glodowac a mozna by je dalej karmic i nikomu nic by nie bylo ;|

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
11/03/2006 11:28 pm  

cóż za totalny bezsens..takie zakazy spowodują,że głodne ptaki będą wychodzić poza swój normalny teren bytowania..co sprawi,że ludzie wpadną w jeszcze gorsza panikę i mogą im zrobić krzywdę.
Codziennie patrze rano na kaczki koło mojej szkoły(które sa tam nawet przy 27stopniowym mrozie) i żal mi ich,naprawdę żal...


OdpowiedzCytat
rain
 rain
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 130
11/03/2006 11:53 pm  

NAJWYŻSZY CZAS POWSTRZYMAĆ PRZEMYSŁ MIĘSNY PRZED ZAGŁADĄ ŻYCIA NA ZIEMI! JEŻELI TEGO NIE ZROBIMY JUŻ WKRÓTCE MOŻE BYĆ PO NAS, A BYC MOŻE JUŻ JEST ZA PÓŹNO 🙁 RADZĘ NIE SIEDZIEC SPOKOJNIE I CZEKAC NA ROZWÓJ WYPADKÓW. PTASIA GRYPA TO DOBRY POWOD ŻEBY ZROBIC AKCJE PRZECIWKO ZABIJANIU I ZJADANIU ZWIERZĄT, OGÓLNOPOLSKI BOJKOT PRZEMYSŁU MIĘSNEGO - MARSZ NA RZEŹNIE JEST JEDNĄ Z TAKICH AKCJI.
NIE CHODZI TYLKO O ŻYCIE INNYCH, JAK WAM SIE MOŻE WYDAWAĆ - CHODZI O WASZE ŻYCIE! :exclam:


OdpowiedzCytat
amadzia
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 37
17/03/2006 10:28 am  

przede wszystkim BRAVO Kadra za to że potrafisz przeciwstawić się totalnie głupim zakazom :thumbup:

wprowadzając tego typu zakazy ludzie po raz kolejny udowodnili że głupota, okrucieństwo, egoizm i bezmyślność ludzi nie ma granic !!!


OdpowiedzCytat
Hobbit
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 220
17/03/2006 7:45 pm  

Jest zima więc powinno się dokarmiac ptaki - to chyba normalny odruch. Tak tzymaj Kadra!


OdpowiedzCytat
kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
18/03/2006 12:54 am  

Mam nadzieje ze utrzymamy je przy życiu (ja i pewien starszy pan), bo jak kilka z nich (odpukać) padnie z głodu to zaraz bedzie krzyk "Ptasia grypa w Legnicy" 😮


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
24/03/2006 5:53 pm  

Zdaje mi się że chodzi o ptasią grypę. Ja ignoruję takie zakazy, bo nie mogę patrzec jak zwierzęta cierpią... Cieszę się że Ty też :exclam:


OdpowiedzCytat
muflon
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3
16/04/2006 11:21 pm  

Jak ja bym zobaczyła taki zakaz to bym walneła poprostu z kapcia...głupota i bezmyśnośc ludzi nie zna granic!I przez takich ludzi jak ci,którzy zadecydowali o tym aby ta tabliczka była wywieszona nastąpi dewastacja ziemi... :/


OdpowiedzCytat
aneta22
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 20
20/04/2006 7:31 pm  

jajkk w piosence Kazika ''wroclaw zawsze poddaje sie ostatni''
w miejskiej fosie wroclawia az roilo sie tej zimy od kaczek . pomimo obawy przed ptasia grypa wielu ludzi dokarmialo ptaki.czesto rowniez tam przychodzilam . lubie byc blisko natury 🙂 🙂 🙂


OdpowiedzCytat
  
Praca