Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Uczucie bezradności, jak sobie radzić?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Dzierzba
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 102
06/04/2010 2:17 am  

Dziękuje za wyrażanie swoich opini.
No cóz ja jestem słaba, we wtorek nabyłam kolejną świnię wiedząc, że ciężko będzie mi już moje towarzystwo utrzymać.
Nazwałam go Cooper, jest tucznikiem, który do tej pory nie widział świata poza małym, obskurnym chlewem, był też zadrutowany...wdało się zakarzenie.
Zobaczyłam go pod sklepem, stał w małej przyczepce doczepionej do traktora, jechał na skup żywca... nie mogłam go tam zostawić.
Ma jeszcze spuchnięty cały przód głowy, ale bierze antybiotyki, przemywam ranę po drucie, gorączka spada mam nadzieję, że będzie ok.
Świnie to nieprzeciętne stworzenia, które zostały poniżone i straszny los wybrał im człowiek. Pomijam chowy przemysłowe, wierzcie mi na wsiach też nie mają lekko, to jest jakaś paranoja, która trwa setki lat ot tak po prostu...
tak czy siak im dalej w las tym więcej drzew...:-(
wczoraj położył mi głowę na kolanach i westchnął, myślę, że to był moment w którym mi wybaczył, że jestem człowiekiem. Dziś już bezproblemowo, podanie leków, przemywanie rany-jest niesamowity!


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
06/04/2010 3:07 am  

Brawo!

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 348
06/04/2010 3:32 am  

Bardzo wzruszająca jest ta opowieść jednak tylko dla tej jednej świnki.. kupowanie zwierząt rzeżnych to nie jest żadne rozwiązanie..wręcz przeciwnie to nakręcanie przemysłu rzeznego..

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
06/04/2010 4:57 pm  

kupowanie zwierząt rzeżnych to nie jest żadne rozwiązanie..wręcz przeciwnie to nakręcanie przemysłu rzeznego..

Nie zgadzam się. Przecież ta świnka nie została wykupiona przez rzeźnika na mięso. Sprzedawca widział, kto ją kupuje i w jakim celu, może to da mu trochę motywacji by pomyślęć. Kolejną sprawą jest to, że każde pojedyncze życie jest ważne, tej śwince na pewno nie jest obojętne że nie nie będzie mięsem a zwykłym, wolnym zwierzakiem. Zostało darowane życie. W skali całego świata to oczywiście kropla w morzu, ale akurat dla tego zwierzaka to najlepszy prezent.


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 348
07/04/2010 6:43 am  

greene tylko zobacz kto wziął za nią pieniadze w jakim celu ja chodował i gdzie miała skończyć..
ludzie którzy choduja zwierzeta robią to dla zysku i tak naprawde obchodzi ich tylko jak najwyższa cena skupu za kilogram

ale nastepne.. co z nimi?
nie zniszczysz tej maszyny kupujac jej produkty

mozna kupic mieso i nie zjadac tylko zakopywac..
na swicie jest kilka miliardow tak zwanego bydla..kazdy na swiecie musial by miec tylko 2 krowy co pol roku ;p to troche ciezka wizja

Dzierzba nie chciałem cie urazić przepraszam na mnie osobiście tak to podziałało uwarzam że jestes dobrym człowiekiem poprostu mam innny pogląd na jak uważam kontrowersyjny temat płacenia oprawcom zwierząt ale wykupywanie zwierzat z rzezni wydaje mi sie bardzo naiwne, w koncu sa chodowane tylko z checi zysku wiec nie widze powodow zeby nabijac rzeznikom kasy
ich zysk to ostatnie czego pragne..chcialbym zeby zdychali z glodu i plajtowali za to co robia a nie wydawali moje piniadze na przyjemnosci i kolejne zwierzeta ktore tez byscie chcieli wykupic..dla mnie to droga do nikad..

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
07/04/2010 3:23 pm  

..ach...ciężko ciężko...
z jednej strony uważam ze MassMurder ma racje w sensie ze wykupowanie to błędne kolo .
a z drugiej ,wykupowanie takich zwierząt procentowo to chyba bardzo małe liczby...
bo mało jest takich ludzi którzy maja takie możliwości , wiec ostatecznie uważam ze mając taka możliwość czas i fundusze, jest to wspaniały czyn bo każde życie jest ważne.... najważniejsze, na tym polega idea wegetarianizmu chyba..żeby chronić każde życie jak się tylko da .
Daje tez dobry przykład innym, pokazuje mięsożercom ze zwierze to nie rzecz i są ludzie którzy kochają zwierzaki bez wyjątku....
a poza tym ,miłość i podziękowanie w oczach tej świnki ... na pewno daje sile do dalszego życia w tym brutalnym świecie.
Myślę ze naszym obowiązkiem jest bronic każdego życia w miarę naszych możliwości...wiec jeśli jest okazja do uratowania i opieki to wręcz powinniśmy działać.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
07/04/2010 7:43 pm  

n.i.x ,nie ujęłabym tego lepiej. Uważam że życie jest ważniejsze od zasad typu "nie będę nikomu nabijał kasy". Jesli Dzierzba nie wykupiłaby tego stworzenia, zrobiłby to ktoś inny. I to w celu, który na pewno bardzo by nam się nie spodobał. Więc lepiej jest dać w łapę rzeźnikowi ale za to uratować czyjeś życie. Taka jest moja opinia.


OdpowiedzCytat
Maksymilian1997
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 108
08/04/2010 9:40 am  

Ja mam kilku raptem przyjaciół nie wege jak im powiedziałem o wiwisekcji to się nawet nie zmartwyli nie dyskutowali byli objętni jakgdyby nigdy nic . Mam też paru kolegów w szkole , którzy twierdzą AŻ , że trzeba je humaniarne zabijać . Czyżby krok do wegetarianizmu ?

I uznaje , że " Nie zabijaj " w przykazaniach Bożych znaczy nie odbieraj życia ( również zwierzętą ) Bóg Ojciec zesłał Syna Bożego , a On UNIŻYŁ SIĘ DO POZIOMU CZŁOWIEKA aby umrzeć za grzechy nasze .

Smutne , że żyjąc w Polsce gdzie jest dużo Chrześcijan nic z tych słów nie rozumieją w Bibli jest tak napisane i dalej nie rozumieją ? Przecież Chrześcijaństwo jest pbecne od 2000 lat !

A myśl , że ak wiele zwierząt cirpi doprowadza mnie do szału (naszczęscie zawsze jest jakiś mięsożerca na , którym moge się wyżyć ) .

Ktoś napisał cytat o tym , że starzec idzie po sztormie na plaży i zbiera rozgwiazdy i wkłada do wody , a chłopiec , który to zauważył mówi - Starcze po co je dajesz do wody ani tak wszystkich nie uratujesz , to nie ma sensu - , a starzec podnosząc kolejną rzekł - dla niej ma - .

Myślę , że tak powinien postępować wegetarianin chronić zwierzeta choćby miała być to mrówka , ale trzeba i już , bo inaczej nigdy nie dojdziemy do naszych marzeń trzeba walczyć z tym .

[edytowane 8/4/2010 przez Maksymilian1997]


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
08/04/2010 2:27 pm  

ja myślę ze to wynika z "zatwardziałości serc" ..i z tego ze większość chrześcijan jest nimi nie od serca
ale z wychowania, tradycji i tp. .... nie rozumieją ze Bóg stwarzając zwierzęta nie chciał żeby ktoś je zabijał...
tylko roślinność miała być pokarmem dla wszystkich...

a oni..oni istotnie "niewiedza co czynią "
bo jakby sie zastanowili nad tym ze każda istota ma w sobie tchnienie zycia pochodzące od Boga to by je szanowali...
ale w tym świecie niema szacunku dla ludzi a co dopiero dla zwierząt.. 🙁 smutne..

chyba za bardzo odeszłam od tematu ..

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/04/2010 2:40 pm  

To w takim razie dziwne, że zwierzęta się zjadają nawzajem. Skoro wszyscy mamy jeść roślinność.
A że ludzie nie kierują się Biblią? A kto ją czyta? Kościół przecież nie opiera się na Biblii.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
08/04/2010 4:48 pm  

no wiesz...
wszystko co źle zaczęło sie od grzechu pierworodnego..i później nic juz nie bylo tak jak miało być w raju...
ale to nie na temat... Jak chcesz to możemy pogadać na wątku o religii, jest taki..
bo tu może nie każdy chce to czytać..nie każdy jest wierzący.. a ja wyjdę na mohera 😛
U mnie ostatnio sporo sie pozmieniało.. nie widzę juz katolicyzmu jako czegoś nieomylnego...
odkąd przeczytałam co maja do powiedzenia inne kościoły bazujące na luteranizmie...
(nie żeby kościół katolicki byl jakiś tam bardzo zły ,..ale po prostu poprzez tradycje za bardzo odszedł od Slowa Bożego )
zaczęłam sie zastanawiać... teraz nie mowie juz o sobie katoliczka..tylko po prostu chrześcijanka 🙂
Bo jak sie ostatnio dowiedziałam..jesli nie akceptuje pewnych rzeczy w katolicyzmie to nie jestem katoliczka..
No jeśli tak.. to ja nie potrzebuje żadnego kościoła.. ja mam kościół(Jezusa) w sercu i to mi wystarczy 🙂

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 348
08/04/2010 6:08 pm  

jednak każde kupione zwierze to conajmniej dwa na miejsce tego jednego.. droga do nikąd

istnieje tez pojęcie typu "szkodliwy wegetarianizm"

może i pomagacie jednemu zwierzakowi ale przez to cierpia kolejne , zwykła ekonomia -podaż i popyt

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Dzierzba
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 102
08/04/2010 9:01 pm  

mozna kupic mieso i nie zjadac tylko zakopywac
[b]MassMurder[/b] powyższe zdanie mnie zaszokowało i na prawdę nie wiem dlaczego zdecydowałeś się nie jeść mięsa.
Piszesz, że nie "lubisz" handlarzy, rzeźników, oni myślą identycznie. Ja nie kupowałam świń od handlarzy od "zwykłych" chłopów ze wsi. Zawsze musiałam przepłacić bo mieli ten sam tok myślenia, ich "mięso" idzie na zmarnowanie. Oni również nie rozumieją mojego toku myślenia i po prostu ich to irytuje. Ciekawa jestem co zrobiłbyś w mojej sytuacji? Dlaczego zwierzęta tak sklasyfikowałeś i żadna świnia nie ma prawa dożyć swojego wieku i po prostu odejść z tego świata nie kończąc jako fekalia?
Ja zawsze starałam się coś robić, ale zarówno Powiatowe Służby, policja mają takie same podejście to tylko świnia o co się pieklę? Ustawodawstwo dotyczące praw zwierząt po prostu ich nie obejmuje. Miałam tego nie pisać, ale nie rozumiem dlaczego chęć ulżenia w cierpieniu jakiemuś stworzeniu uważasz za "szkodliwy wegetarianizm" (poza tym jestem na wegańskiej diecie). Co byś sam zrobił? 8 lat temu odebrałam telefon od mojej uczennicy, że u sąsiada za płotem jest świniobicie, ale ta świnia już bardzo długo przeraźliwie kwiczy, a ona jest sama w domu i się boi. Nie myśląc dużo wsiadłam w samochód i pojechałam tam, to co zostałam na miejscu mnie przerosło. Wezwałam policję, oni Powiatowego Lekarza Weterynarii, a ten wypisał ubój z konieczności. Sprawa trafiła do sądu, chłop zapłacił śmieszną karę, za zakłócanie spokoju (nie za torturowanie zwierzęcia), a reszta stała się małą szkodliwością czynu to wszystko. A co zastałam? Dwóch pijanych "zwykłych" chłopów przywiązało świnię do studzienki łańcuchem za nogę i rzucali w nią nożem. Oczywiście potem zamierzali poderżnąć jej gardło jak to tłumaczyli policji. Jego kilkunastoletni syn był przy tym obecny i okładał ją od czasu do czasu batem bo ona po prostu miała stan przedzawałowy i upadała, a im było wówczas ciężko trafić. NIKT NIE WIDZIAŁ W TYM NIC NADZWYCZAJNEGO!!! Co byś zrobił? Wywiesił plakat? Wdawał się w dyskusję, że tak nie wolno? Ja wezwałam policję, ale oni od niechcenia wykonywali swoje obowiązki. Ja ją wykupiłam i słono przepłaciłam. Do tego musiałam wywalczyć odwołanie uboju z konieczności i znaleźć weterynarza, który podjął się leczenia. Nie było łatwo, była w cieżkim stanie, a trzeba było dać znieczulenie i zszywać NIE MA KLINIKI GDZIE PRZYJMĄ ŚWINIĘ I PODDADZĄ JĄ NARKOZIE!
Udało się. Falka ma 9 lat i ma się świetnie pomimo licznych blizn.
Widzisz ja ubolewam nad faktem, że nawet osoby nie jedzące mięsa, wierzące, że tym faktem nie nakręcają przemysłu mięsnego odwróciłby się od tego stworzenia na pięcie bo to MIĘSO????????????
Czy Ty w ogóle nie masz do czynienia ze zwierzętami, które według Ciebie nadają się tylko do spożycia? Czyli gdyby stał się cud, a ludzie przestaliby spożywać wieprzowinę zgodnie z Twoim tokiem myślenia gatunek świni domowej powinien zniknąć?
Więc jakie masz podejście do ludzi karmiących typowo mięsożerne ssaki takie jak pies czy kot pokarmem roślinnym bo oni wybrali taką dietę?
To jest dla mnie skrajność i pogubienie się we własnej filozofii.
Na prawdę myślałam, że wegetarianie czują sympatię do "rzeźnych" zwierząt, że szanują ich życie...przykro mi, że traktujesz je tylko jako trybiki wielkiej maszyny przemysłowej.
Dla mnie każde żywe stworzenie jest wyjątkowe, każde ma własną osobowość, swoją własną unikatową pule genetyczną co świadczy o jej odrębności i zaprzecza generalizowaniu problemu przemysłu na skalę światową.
Ja nie potrafię się odwrócić, uważać, że czynię dobro w imię wyższych wartości bo byłoby to obłudne wobec każdego cierpiącego stworzenia, które nie znajduje miłosierdzie w sercach ludzkich.
Acha i nie jest to mój zawód, profesja, cel, to są pojedyncze przypadki i póki mam środki i możliwość nie przestanę.
A Ty spójrz kiedyś świni w oczy i powiedz jej, że jej nie zjesz, ale pozwolisz to zrobić innym bo jest MIĘSEM, KTÓREGO NIE KUPISZ BY JE ZAKOPAĆ BYŁOBY TO SPRZECZNE Z TWOIMI IDEAŁAMI.

Muszę jeszcze coś dodać bo idąc przez życie takim tokiem myślenia tzn-bezsensowność ratowania pojedynczego życia wobec śmierci milionów to nie szczepmy dzieci w Afryce na tężec i w ogóle nie powinno być pomocy w rejonach gdzie głód dziesiątkuje ludzi bo przecież taki dzieciak prędzej czy później umrze z głodu lub stanie się kłusownikiem lub zasili kolejkę potrzebujących pomocy- Perfect Circle. To tyle.

[edytowane 8/4/2010 od xxl]


OdpowiedzCytat
Maksymilian1997
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 108
12/04/2010 12:54 am  

Dla mnie sprawa jest oczywista Bóg powiedział LUDZIOM nie zabijaj , a dlatego , że ( chyba ) w ekosystemie nie pełnimy żadnej szczególnej roli 🙁 , a taki pająk je muchy , bo by się rozmnożyły za bardzo . I mam takie wytłumaczenie : człowiek ma za zadanie wielbić Boga , a zwierzęta i rośliny pełnić pewne funkcje w ekosystemie 😀 .


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
12/04/2010 3:38 am  

Dzierzba
dzielna jesteś i wspaniała ...
walczyłaś o życie tego prosiaczka i udało Ci się...

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca