Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

skatowany husky- petycja  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
15/12/2010 6:21 pm  

Pewnie to niewiele da ale rozgłos jest potrzebny w takich sprawach.

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/lipnica-mala-katowali-psa-az-odpadla-mu-glowa_162792.html

[i] Okrucieństwa tych podłych ludzi nie da się opisać. Zamroczony alkoholem 23-letni Piotr B., właściciel psa rasy husky dał się namówić dwóm pijanym kolegom, by dla zabawy uśmiercić czworonoga. Bezwzględne bestie przywiązały niewinnego psiaka linką holowniczą do samochodu i ciągnęły tak długo po drogach Lipnicy Małej (woj.małopolskie) aż biedak zdechł. Zakatowanemu na śmierć psu odpadła głowa.[/i]

Oczywiście dopiero gdy ukradli jakieś tam samochody to zatrzymała ich policja...

http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/lipnica-mala-urwali-psu-glowe-ale-kara-ich-ominela-na-wolnosc-ukradli-samochody-spod-lesniczowki_163909.html

[b]Tutaj jest petycja w tej sprawie [/b] :exclam:

http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-orzeczenia-bezwzglednej-kary-pozbawienia-wolnosci/66

[edytowane 15/12/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
16/12/2010 1:20 am  

stokrotka nie wchodzi mi ta petycja sprawdź link bardzo chciałabym się podpisać

a jeszcze bardziej chciałabym dostać w swoje ręce tych DEBILI!!!!!!!! 😡

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
AnnaBarbara
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 82
16/12/2010 1:38 am  

Chwilowo nie można podpisać petycji, bo jest przeciążony serwer. Znaczy się, że dużo osób zabiera głos - i bardzo dobrze!
Mam nadzieję, że ud mi się podpisać.

Od kiedy przeczytałam o tym psie nie mogłam uwierzyć, że można być tak... głupim (brakuje mi odpowiedniego słowa aż!)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/12/2010 1:40 am  

Przypadkiem nie zmienili tam czegoś? Nie chodzi o to? [url] http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6148 [/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
16/12/2010 3:00 am  

o dzięki lil petycja podpisana- mam (nikłą )ale jednak nadzieję że ta petycją trochę pomoże

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
16/12/2010 1:04 pm  

Brak słów po prostu :exclam: co za kreatury chodzą po tym świecie!!!
Oczywiście petycję podpisałam!


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
16/12/2010 4:20 pm  

Ja podpisałam nawet dwa razy - jako ja i jako mój chłopak (on nie bedzie miał nic przeciwko)
Na razie jest już 9.000 podpisów i liczba idzie w górę.
Są jeszcze ludzie którym los zwierząt nie jest obojętny.

Trawożerca


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
16/12/2010 4:35 pm  

Również podpisałem tą petycję. O sprawie słyszałem już dawno. Dobrze, że ktoś pomyślał o petycji. Chwała za to :).
Bestialstwo tych młodych ludzi przeraża. Najstarszy jest młodszy o rok ode mnie, ale ja nigdy nie miałem takich głupot w głowie. Po pijaku jestem spokojny :).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/12/2010 7:35 pm  

Bułku ale to są chorzy ludzie... I moim zdaniem nie są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Będą dalej krzywdzić, następny będzie inny pies, kot a może dziecko?


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
16/12/2010 7:48 pm  

I moim zdaniem nie są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Bellis, oni mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Jak sama pisałaś w pierwszym poście, nie ukarano ich za skatowanie psa; "społeczeństwo" zainteresowało się dopiero kradzieżą pojazdów. Rzecz ważniejsza niż żywa istota...
Chora polska rzeczywistość. W tym kraju jest ogólne przyzwolenie na maletretowanie zwierząt :mad2:

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/12/2010 7:52 pm  

Chodziło mi o to, że dalej będą niszczyć, zabijać, znęcać się, kraść itd....


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
16/12/2010 8:03 pm  

Wiem że o to Ci chodziło, ale chciałam tylko pokazać, że gdy zwierzęciu dzieje się krzywda, to w ogólnym pojeciu jest ok, dopiero gdy np. ktoś coś ukradnie to sie podnosi szum 🙁

Trawożerca


OdpowiedzCytat
AnnCo
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 17
16/12/2010 8:17 pm  

kurczaki..a mnie ta petycja nie chce się załączyć.
a ta sprawa to naprawdę jakaś tragedia nie do wyobrażenia..usłyszałam o tym we wtorkowej uwadze czy interwencji i cały dzień nie mogłam dojść do siebie... nie wiem, ale czasami naprawdę mam wrażenie że ludzie się rodzą źli i są tacy już z natury...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/12/2010 8:20 pm  

Tutaj problem polega na tym, że nikt nie złożył doniesienia w prokuraturze i nie rozpoczęto postępowania. Ewidentna wina policji. Zakatowanie psa budzi mimo wszystko empatię wśród ludzi natomiast jeśli chodzi o zwierzęta tzw użytkowe to już mniej. Typowa podwójna moralność.
Słyszeliście o przypadku w którym jakiś smarkacz nagrał jak zabija kota (uderzał nim o ścianę) i wrzucił filmik na YT? Po komentarzach wystraszył się i usunął film ale i tak internautom (!) udało się wytropić smarkacza i donieść na policję. Czyli jednak ludzie potrafią jak chcą.

edit: wcale bym się nie zdziwiła gdyby ci kolesie mięli kogoś w rodzinie z policji, wsie rządzą się swoimi prawami.

[edytowane 16/12/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
AnnCo
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 17
16/12/2010 8:24 pm  

masz rację...urwanie głowy psu budzi ogromne emocje, a jednak na wsiach świniobicie czy obcięcie kurczakowi głowy to swego rodzaju atrakcja, a przynajmniej coś, co jest całkiem normalne...ale jak tu zawalczyć z tą podwójną moralnością?


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca