Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

PETA zabija zwierzęta?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
08/05/2011 3:43 pm  

Zobaczcie na co się natknęłam

http://www.petakillsanimals.com/


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
08/05/2011 3:57 pm  

Za naszych czasów protestowało się przeciw Simple, teraz protestuje się przeciwko Pecie. Gdzie ten świat zmierza ?

Swoją drogą ciekawe czy to prawda. Równie dobrze może to być zorganizowana akcja typu FUD ( http://pl.wikipedia.org/wiki/FUD) stosowana na codzień w biznesie, więc nie ma przeszkód żeby ów biznes, któremu Peta zaszkodziło zastosował go przeciw niej.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
08/05/2011 4:05 pm  

Taka była pierwsza moja myśl. Komuś podpadli i teraz ten ktoś się mści. Bo taką stronę może tak naprawdę założyć i prowadzić każdy. Ale..jeśli to prawda? W USA w świetle prawa można uśpić zdrowego psa. Polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie jest zakaz.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
08/05/2011 5:26 pm  

No ale przecież PETA przeprowadza takie "eutanazje" od dawna!
Gdzieś o tym czytałem, chyba na stronie empatii, potem poszukam i wkleję.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
rzymianin
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 190
08/05/2011 7:44 pm  

Trudno powiedzieć czy to prawda, PETA zaprzecza, jak można przeczytać na tej stronie. Trzeba by zaczekać na opinię z neutralnych źródeł, bo tutaj będą padały tylko oskarżenia-zaprzeczenia.Ludzie mają to do siebie, że wszystkie dane statystyczne przyjmują za wiarygodne, obojętnie jakie, byle by były liczby i procenty.Wystarczy zobaczyć jak reklamy to wykorzystują.

Z drugiej strony to może być strona z gatunku tych http://www.vegetariansareevil.com/peta2.html


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
08/05/2011 7:59 pm  

http://forum.empatia.pl/viewtopic.php?f=8&t=44

audycja tu:

http://hw.libsyn.com/p/5/2/0/5202ac144c03084b/StM029.mp3?sid=16d21c08a4d73a08ba0ec3dd726d4fcf&l_sid=23917&l_eid=&l_mid=2161501

EDIT:
Zarzuty w audycji można pogrupować tak:
- seksizm (każda kampania obraca się wokół nagich kobiet)
- medialność (najważniejsze dla nich to zyskanie rozgłosu)
- ugodowość wobec wielkich korporacji (malutkie ustępstwo np. KFC jest ogłoszone jako "wielkie zwycięstwo" i poparcie dla nich)
- eutanazja właśnie (od 1998 roku zabili około 17 000 zwierząt)

Zalety też są podane: dokumenty wideo, przepisy wegańskie i ważne informacje, "jeśli poszuka się wystarczająco długo na ich stronie" 😛

Szczerze mówiąc, myślałem, że my tutaj popieramy co najwyżej NIEKTÓRE, WYBRANE kampanie, ale nie PETA jako całość!

[edytowane 8/5/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
08/05/2011 8:16 pm  

jakby okazało się to prawdą to nie zdziwiłabym się.....jak dla pety wygraną jest np. to że lipton już nie testuję na zwierzętach i że można spokojnie kupować już ich produkty!!!pomija to,że inne produkty przez unilever są testowane....


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
08/05/2011 9:22 pm  

Swiat to jedne wielkie szambo...


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
29/02/2012 4:28 pm  

http://www.sfora.pl/PETA-masowo-morduje-psy-i-koty-Rzeznicka-akcja-a41003

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
29/02/2012 4:59 pm  

Nie dziwi mnie to, gdyż jest to organizacja komercyjna...


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
29/02/2012 10:51 pm  

Czasy są takie, że już nikomu nie można zaufać. Ech...

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/03/2012 1:19 pm  

No ale w tym wszystkim maczała palce coca-cola więc chyba nie można uznać tego za 100% wiarygodne, PETA mówi, że zwierzęta były nieadopcyjne, w stanach jest troszkę inne prawo niż tutaj, psy wykazujące minimum agresji są usypiane, także takie które są bardzo chore. Prawda pewnie leży pośrodku.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
02/03/2012 2:15 pm  

Nawet "nieadopcyjny" pies ma szansę na adopcję. A PETA biedna nie jest...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/03/2012 2:23 pm  

Ma tez szansę na lata życia i śmierć w ciasnej klatce, to wszystko jest bardzo względne a i dyskutować można na ten temat godzinami a i ludzie którzy zajmują się problemem bezdomności nie potrafią dobrze zdecydować czy pies ma szanse na dom czy nie bo nikt nie potrafi przewidywać przyszłości. Można to użyć jako argument i za i przeciw.

[edytowane 2/3/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
02/03/2012 4:02 pm  

Czytałem art. z GW na ten temat. Przeraziłem się. Od PETY część ludzi się na pewno odwróci. Prawo prawem, ale dziwię się, że PETA nie prowadziła kampanii ostrzegającej Amerykanów, że jeśli nie znajdą się nowi właściciele psów/kotów to zgodnie z prawem zostaną one uśmiercone tylko wykonywała te zabiegi w tajemnicy. Jeśli takie akcje były to poprawcie. Postawienie sprawy na ostrzu noża mogłoby osiągnąć duży skutek.

Oczekiwanie zwierząt w schroniskach przedłuża ich cierpienie. Zabicie, bo "nie rokują znalezienia właściciela" też nie jest do końca fajne. Mam świadomość, że prędzej czy później trzeba taką decyzję podjąć. Miejsca w schorniskach są ograniczone, potrzeby zwierząt są duże, a pomoc najczęściej nie nadchodzi i trzeba jej szukać, prosić ludzi dobrej woli których jest zawsze mniej.

[edytowane 2/3/2012 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca