Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zatrzymajmy rzeź dzikich ptaków na Cyprze!  

  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
19/09/2011 6:29 pm  

Czy wiesz, że od 1 do 19 września na Cyprze straciło życie już prawie 400 tysięcy drobnych ptaków? Drobni skrzydlaci śpiewacy zatrzymują się na tej wyspie, aby odpocząć i nabrać sił przed dalszą wyczerpującą wędrówką na zimowiska w Afryce. Wiele z nich już nigdy z Cypru nie odleci - zginą zaplątane w zastawione przez kłusowników sieci lub usiądą na pokrytych klejem gałęziach, gdzie będą czekały na śmierć.
Dlaczego ten haniebny proceder wciąż trwa? Drobne ptaki śpiewające to składnik dania o nazwie "ambelopoulia", które w cypryjskich restauracjach osiąga bardzo wysokie ceny, dzięki czemu kłusownicy mają zapewniony zysk. Społeczność międzynarodowa, a także duża część społeczeństwa cypryjskiego są oburzone tym procederem, ale rząd, który w przyszłym roku obejmie prezydencję w Unii Europejskiej, jak dotąd nie jest w stanie skutecznie go ukrócić.
Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro ptaków, o podpisywanie petycji do ministrów sprawiedliwości i środowiska w rządzie cypryjskim. Ptaki, które przelatują przez Cypr, przylatują na niego niemal ze wszystkich państw Europy, w tym z Polski. Tym samym przestępczy przemysł, którego roczna wartość szacowana jest na 15 mln euro, stanowi zagrożenie dla naszego przyrodniczego dziedzictwa. Wesprzyjmy działania organizacji BirdLife Cyprus, która od wielu lat podejmuje szereg działań mających na celu ochronę skrzydlatych wędrowców szukających na Cyprze odpoczynku i wytchnienia. Również od nas zależy, czy te działania przyniosą pożądany skutek.
[img] [/img]
Ten dudek nie może odlecieć, ponieważ usiadł na gałęzi pokrytej przez kłusowników kleistą substancją. Co roku na Cyprze kłusownicy chwytają w ten sposób setki tysięcy wędrownych ptaków (fot. BirdLife Cyprus)

[url= http://www.gopetition.com/petitions/call-for-action-against-illegal-bird-trapping-in-cyprus.html]PODPISZ PETYCJĘ [/url] :exclam:

Informacje skopiowane z strony [url= https://www.facebook.com/home.php#!/pages/Og%C3%B3lnopolskie-Towarzystwo-Ochrony-Ptak%C3%B3w/273238932923]Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków na facebooku [/url]


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
19/09/2011 6:46 pm  

Poszło.

call me Amber


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
19/09/2011 6:59 pm  

Dzięki 😀 Gorąco zachęcam innych do podpisywania.

Władze pewnie nie chcą nic z tym zrobić bo sami to zjadają...

Ale żeby brutalnie mordować takie dzielne maleństwa które potrafią samodzielnie przelecieć morze... Serce się kraje.

[edytowane 19/9/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
19/09/2011 7:01 pm  

Done.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Tomasz
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 11
19/09/2011 7:56 pm  

Ja też podpisałem.

eTomasz


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
19/09/2011 8:26 pm  

zrobione 😉

stay classy...


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
19/09/2011 9:41 pm  

Podpisaliśmy - mój mężczyzna i ja

Trawożerca


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
20/09/2011 2:07 am  

My też.


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
20/09/2011 3:03 pm  

...brak słów....
podpisane


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/09/2011 3:48 pm  

Dzięki wszystkim!

A ja nawołuję innych, podpisywać, podawać dalej! Nie pozwólmy aby jakieś buce zjadały nasze piękne ptaki, dziedzictwo przyrodnicze!


OdpowiedzCytat
vegaa
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 13
27/09/2011 1:47 pm  

Mój podpis też już tam jest, prześlę kilku znajomym...


OdpowiedzCytat
  
Praca