Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zemsciłam się na sadystach?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 630
08/05/2006 3:37 pm  

Przyznam się wam do czegoś. Słyszałam jakiś czas temu w radiu relację, że kłusownik przy dobijaniu, złapanego we wnyki zwierzaka, dźgnął się w tętnicę udową i wykrwawił. Moją pierwszą reakcja było, że dobrze się stalo, bez sądu, sam los wymierzył karę, życie za życie.Czasem trzeba zabić zwierzaka ale jeśli ktoś robi to w okrutny sposób, to ja się z kimś takim nie sympatyzuję. Kiedyś mój były facet wjechał nocą na nieoświetloną furmankę z pijanym wożnicą i jego kolegami. Roztrzaskał samochód, sam mało nie zginął. Wyszedł z wraku auta i poszedł zobaczyć co z koniem. Jeden z tych ludzi zmarł. Powiedział mi potem, że nie żal mu pijaka, że przykro by mu było gdyby koń ucierpiał, za ich głupotę. Kontrowersyjne prawda..

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
08/05/2006 4:52 pm  

Jasno muszę przyznać, że mimo poglądów, czasem w złości, nieświadomie, życzę innym źle. Ale nie nastawiam się przeciwko np. mięsożercom. To, że są takie chwile, kiedy emocje wezmą górę, wydaje mi się całkiem inną sprawą. Teraz rozmawiamy spokojnie i na chłodno możemy to przemyśleć, więc nie rozumiem, dlaczego miałam powiedzieć, że mam ochotę zabić wszystkich ludzi, którzy krzywdzą zwierzęta, a także i innych swego gatunku.


OdpowiedzCytat
ana:)
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 187
08/05/2006 7:51 pm  

Ja nie zywie nienawisci do osob jedzacych mieso, w ten sposob powinnam znienawidzic cala swoja rodzine i znajomych, odseparowac sie od otoczenia i zyc w lesie ( no moze nawet nie bo i tam idzie ludzi spotkac:)). Zabijac tez jakos nie mam checi biorac pod uwage ze wege jestem niecaly rok to powinnam sie cieszyc ze np. rok temu nie zostalam zabita za to ze jadlam mieso.


OdpowiedzCytat
sunnylion
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 132
11/05/2006 4:07 am  

heh...wlasnie ..mimo,ze zawsze jakas ciemna mysl mi przeleci przez glowe gdy pomysle jak to ludzie zle traktuja siebie wzajemnie, zwierzeta i cala przyrode...
zero w tym szacunku dla zycia , empatii za to pelno agresji i nienawisci...to fakt mysle sobie- dobrze im tak,ze ich to zlo spotkalo,oko za oko...

ale to tylko mysli, tak naprawde przeciez tego nie chce, i nie podjelabym zadnych czynow,zeby innych jakies zlo spotkalo.

zgadzam sie z reszta,
agresja budzi agresje a przemoc [b] nie moze [/b]byc odpowiedzia na przemoc... w koncu chcemy, zeby ten swiat byl lepszy a nie zeby "bic sie na palki, kastety i granaty..."

myslac tak jak carmen powinnam juz dawno zarznac moja rodzinke a potem najlepiej popelnic samobojstwo bo przeciez ja tez kiedys przyczynialam sie do smierci zwierzat.

kluczem jest tolerancja...

VEGE - REGGAE POWER 4 EVER 🙂


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
13/05/2006 2:17 am  

kluczem jest tolerancja...

Masz zupełną rację, to słowo rzeczywiście mówi wiele, jednak działa w dwie strony, bo tak jak chcemy aby tolerowano to , że nie jemy mięsa, tak pewnie i my musimy zgodzić sie z tymi którzy je jedzą, ale np. to w jaki sposób traktowane są zwierzęta nie jest już sprawą tak obojętną. Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli wszystko można tolerować to znaczy , że wszystko jest dozwolone...
Autorce postu trochę się oberwało, Carmen ja też kiedy oglądałam pierwsze drastyczne sceny ze zwierzętami miałam spazmatyczne porywy, że najchętniej odpłaciłabym tym samym, taki pierwszy odruch w bezradności. Życia to nie przywróci zwierzętom, a i mądrości sadystom nie doda. Przykład i mądra tolerancja, oto moje zdanie.

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
MaGgoT_GiRl
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 9
14/05/2006 6:29 pm  

Nieraz jak się wkurwię mam ochotę zabić osobę, która mnie zdenerwowała. I nie ma tu nic dziwnego. Normalne ludzkie uczucie. Proste. Tyle mojego zdania. Ale tego bym nie zrobiła, bo wiem, że to przestępstwo, że proces sądowy itepe. Ale marzyć można.

Hold the S because I am an ain't 🙂


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
15/05/2006 12:13 am  

Nieraz jak się [u] wkurwię[/u]

Hola, panno, moze tak bez przeklenstw 😡 ?

mam ochotę zabić osobę, która mnie zdenerwowała. I nie ma tu nic dziwnego. Normalne ludzkie uczucie. Proste.

😮 😮 😮 Gratuluje prostoty rozumowania...

Ale tego bym nie zrobiła, bo wiem, że to przestępstwo, że proces sądowy itepe. Ale marzyć można.

Jezeli jedyne, co Cie powstrzymuje przed byciem seryjnym morderca to strach przed kara, to jest to straszne...

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
yolin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 297
25/10/2006 9:51 pm  

widze , ze nawet wsrod wegetarian powszechne jest "oko za oko, zab za zab"
w zupelnie tradycyjnym rozumieniu,

ja intrpretuje to nieco inaczej , a mianowicie jak ja wyrzadze komus krzywde , to ta krzywda do mnie w jakis sposob wroci predzej, czy pozniej ale napewno wroci
a nie jako prawo do zemsty..

a , w ogole to zauwazylam tu na forum mnostwo agresywnych i szybko sie denerwujacych sie ludzi... to do filozofii wegetarianizmu troche nie pasuje ..

http://www.u2-site.com/ http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html


OdpowiedzCytat
petka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 158
25/10/2006 10:45 pm  

a , w ogole to zauwazylam tu na forum mnostwo agresywnych i szybko sie denerwujacych sie ludzi... to do filozofii wegetarianizmu troche nie pasuje ..

Zgadzam się w zupełności. Gdy zaczynałam się interesować wegetarianizmem pierwsze co mnie uderzyło, to fakt, że nie jest to tylko dieta, to cały sposób życia. Życia z hasłem "nie zabijaniu" na ustach. A my tu coraz częściej sami między sobą nie umiemy się dogadać, zrozumieć.... To czego wymagać od innych???


OdpowiedzCytat
Asia
 Asia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 429
26/10/2006 2:19 am  

Rzeczywiście temat z lekka kontrowersyjny...ja osobiście kiedy często oglądałam takie filmy ,czy zdjęcia z rzezni i wogóle przedstawiające okrutne traktowanie zwierząt,myslałm sobie w duszy ,zeby tych ludzi spotkało to samo ,taak źle im zyczyłam i nieraz jeszcze zdarzają mi się takie przemyślenia, ale jest to myslenie w dużych emocjach,często w totalnej złości...ale teraz patrząc na to wszystko z perspektywy czasu wiem ,że tak postępować nie można i tak jak tu juz ktos pisał - to kłóci sie z ideą wegetarianizmu...wiadomo każdy z nas jest inny,każdy innaczej reaguje na rózne rzeczy,jedni będą w tej samej sytuacji płakali ,drudzy będą do granic możliwości przepełnieni złością,... ale uważam, że takim mysleniem daleko nie zajdziemy...
Pozdrawiam wszystkich:)


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
26/10/2006 1:07 pm  

Według mnie zasada "ząb za ząb" do niczego nas nie zaprowadzi!! Trzeba uświadamiać społeczeństwo, informować, rozmawiać, bronić swoich racji ale w sposób cywilizowany a nie tak prymitywny jak zemsta 😡
Pozdrówki 😛


OdpowiedzCytat
Owo
 Owo
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 402
26/10/2006 8:12 pm  

Widzę, że niemal wszystko, co było do napisania, napisali moi poprzednicy 😎 Ale odnośnie pytania - czy czy mam ochotę zabić rzeźników - odpowiedź brzmi: nie. Czuję bezsilność, złość - owszem - ogromny żal i smutek, szok. Ale nie zabiłabym ich. Nie chciałabym ich zabić. To by nic nie dało.

Takie osoby przede wszystkim wywołują we mnie ogromne współczucie. Są na niskim poziomie energetycznym, ślepi, głusi, nie wiedzący wielu rzeczy i nie rozumiejący wielu spraw. Są kalekami. Po co miałabym zabijać kalekę? Kalectwo zabija samo siebie.

Oczywiście, kiedy oglądam takie filmy na pierwszym planie jest ofiara, zwierzę. Więc zaciskam pięści i nie mogę uwierzyć w to, co widzę. Ale kiedy przychodzi refleksja... nie ma oprawców i ofiar, są tylko ofiary...

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
27/10/2006 11:43 am  

Mszcząc się na sadystach, sama jesteś sadystką.

Jesteś Żydówką? Bardzo dziwne w twoich ustach wydaje mi się mówienie o Cyklonie B. Jakbym oglądała znowu "Fanatyka".

Nie - nie mścimy, nie szkalujemy. Możemy tylko mieć do nich litość. I nic więcej.

Pozatym ja żyję z mięsożercą i jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza 😐 toteż nie wiem, jaki problem robi życie z takim człowiekiem. Ale to twoja opinia.

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
yolin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 297
27/10/2006 5:47 pm  

widze, ze jednak jest pare myslacych ludzi, troche mnie to pocieszylo bo juz zwatpilam.

jak najbardziej jestem zdanie,ze "oko za oko, zab za zab" nas dalej zaprowadzi, jesli bedziemy je wlasciwie interpretowac tzn, jesli ja wyrzadze komus krzywde to zostane za to taki sam albo inny sposob ukarana
nie chce nawet myslec o tym jak obciazona karme maja rzeznicy, mysliwi itp.

zabicie kogos to normalne ludzkie uczucie???????????????????????????????
zdaje sie ze ktos tu pomylil forum....... proponuje udac sie do mysliwych..

ach, MaGgot Girl, balam na Twojej stronie ...............................................................................
rewelacja............... alkohol, papierosy i co tam jeszcze.......
a ten jezyk blogowy,...... no super.........
czy to jest teraz cool???????

http://www.u2-site.com/ http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
27/10/2006 7:45 pm  

Takze nie popieram zemsty..choć czasem to, aż człowieka skręca jak widzi taką niesprawiedliwosć..ale ja uważam, ze dostani8e ten ktos"nagrodę"za swoje czyny..:)..Bo choćby nie wiem jak niesprawiedliwy wydaje nam się ten świat..to jednak zawsze dostajemynagrody albo kary za nasze uczynki..tylko rzaczej tego nie dostrzegamy:)..
Pzdr!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca