Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Nagła zmiana otoczenia dla kota  

  RSS

Vegeholic
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 82
28/06/2013 10:58 pm  

Mieszkam na wsi i od 2 lat miałam tu kocurka, który mieszkał niemal tylko na dworze. Teraz wyprowadzam się do wielkiego miasta i bardzo chcę go zabrać, ale boję się o tego, jak zareaguje na tak radykalną zmianę otoczenia - będę mieszkać w kawalerce.
Rodzice mówią mi, że na pewno tam zdechnie i ja go chcę po prostu zabić, dlatego chcę go zabrać.

Może ktoś miał takie doświadczenia i wie, jak taka zmiana może wpłynąć na kotka? Kotek ma 2 lata.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
28/06/2013 11:46 pm  

A kocina nie może zostać na "starych smieciach"?

Zwierz miałby być niewychodzący?

Cięzka sprawa - z kota "wolnego" do niewychodzącego, a nawet jeżeli wychodzący to otoczenie inne, zagrożeń więcej.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/06/2013 1:19 am  

Trudno powiedzieć, jak będzie, może się przyzwyczai, może nie. Jak nie spróbujesz, nie dowiesz się. Może dobrze byłoby, gdyby miał towarzystwo w nowym miejscu, tudzież inne atrakcje, które by mu zrekompensowały brak możliwości wychodzenia.
O to, że umrze raczej bym się nie obawiała, co najwyżej da Ci popalić, wyjąc pod drzwiami 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
qetrab
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 126
29/06/2013 1:58 am  

na pewno będzie szukał pierwszej okazji żeby pozwiedzać okolicę 😀


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
29/06/2013 2:35 am  

Początki mogą być trudne ale wcale nie muszą.Sama mam kota, którego znalazłam jak miał 9 miesięcy do tego czasu był zupełnie bezdomny, dziki i totalnie nie ufny, a więc nie tylko mieszkał na zewnątrz ale w ogóle nie miał swego kąta.Gdy już znalazł się w moim domu koncertował ok miesiąca.Teraz jest miłą i potulną koteczką, która zapomniała, że jakiś czas temu buszowała po drugiej stronie okna.Miło że zabierasz kota ze sobą musisz tylko pamiętać o zapewnieniu mu kocich rozrywek zabawki, drapaki, sztuczne myszki piłeczki, żeby się za bardzo nie nudził jak wychodzisz. No i wieczna zmora OKNO czy balkon, trzeba wyjątkowo uważać, koty wykorzystają każdą nieuwagę.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Vegeholic
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 82
15/07/2013 5:23 pm  

Długo nie pisałam, ale akurat się przeprowadziłam i nie miałam dostępu do sieci. Dziękuję za Wasze cenne porady 🙂
Kocura zamierzam też oprowadzać po okolicy (na smyczy), zdaje mi się, że może mu to pomóc w zaakceptowaniu nowego miejsca.
Czy kastracja dwuletniego kota może być dla niego szkodliwa? Podobno koty powinno się kastrować, nim skończą 10 miesięcy.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/07/2013 7:45 pm  

Eee, niby dlaczego? To tylko zapobiega znaczeniu moczem, jeśli się odpowiednio wcześnie wykastruje, bo potem może się już nie oduczyć. Jak najbardziej można kastrować każdego zdrowego dorosłego kocura.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
klaidua
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 11
04/08/2013 8:26 pm  

Moja sąsiadka z akademika przywiozła kiedyś kota z domu na wsi - strasznie się męczył biedak, malo jadł, siedział osowiały pod łóżkiem i nie chcial nigdzie wychodzić. Jak zawiozła do domu to odżył, więc nie ma reguły 😉

Zapraszam na bloga wegetarianki dbającej o rozwój osobisty


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
05/08/2013 7:05 pm  

Jeżeli zauważysz, że kto czuje się niekomfortowo i jest osowiały możesz zainwestować w preparat feliway, który jest syntetycznym odpowiednikiem kocich feromonów policzkowych, wykorzystywanych przez koty do znakowania ich terytorium jako bezpiecznego. Jak mnie matka wystawiła z domu z dnia na dzień i wylądowałam z dwoma kotami niemal "pod mostem" to moja kocica bardzo to przeżyła. Nie było czasu na przystosowywanie jej stopniowe do nowego mieszkania i tym podobne ceregiele i ten preparat b. pomógł. Ja mam taki do kontaktu (wygląda jak odświeżacz powietrza). Polecam allegro, bo zoo sklepy mają straszną marżę.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
  
Praca