Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sztuka...  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Ambrozja
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 194
28/06/2006 3:41 pm  

"Ta jedna z bardziej znanych artystek młodego pokolenia, która popularność zdobyła m.in. publikując film z męskiej łaźni, próbuje ugruntować swoją kontrowersyjną pozycje artystyczną przelewając krew niewinnych zwierząt w tym koni "

Prosze spojzeć na strone :

http://www.katarzynakozyra.com.pl/pyramid.html

Koń uwieczniony po wszystkie czasy ...


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
28/06/2006 10:58 pm  

nienawidze wypchanych zwierzat, to jest chore ;(

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
29/06/2006 12:05 am  

nie no..w końcu to przyjemnośc mieć wypchane wierze..nie brudzi...nie amrudzi...po prostu marzenie 😡

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
kadra
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 125
29/06/2006 1:59 am  

tępe burżujstwo... ja nie wiem czemu tego jeszcze nie zabronili... to mnie bardziej dobija niz jedzenie mięsa. połączenie próżności z okrucieństwem.


OdpowiedzCytat
Ambrozja
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 194
29/06/2006 3:23 pm  

Sprawa jest juz nie świeza nawet bardzo... ale jak tak mozna pod przykrywką sztuki zabijać 😡 🙁 To samo tyczy sie trofeów myśliwskich, chore, chore i jeszcze raz chore.
Ta kobieta wykupiła tego konia tylko poto zeby go zabić...a no i zeby uzyskać jakiś papierek z uczelni 🙁 😡


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
09/10/2006 12:08 am  

Omg;-/
Głupia ta baba. Przecież to jest bez sensu ;-/

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
09/10/2006 12:46 am  

o sztuce ma takie pojęcie jak ja o fizyce kwantowej:/
jestem zdegustowana

zawsze i wszędzie nastawiona na piękno-czy moze tak powiedziec o swojej sztuce????

interesuje sie sztuka, przede wszystkim malarstwem i grafiką, mniej rzeźba, ale jedno jest pewne-chętna na sławe, słabo utalentowana dziewczyna próbuje zwrócić na siebie uwage. Mogłaby pokazywać wszystkim cycki na przykład, ale to już jest powszechnie znane i uwagi niczyjej tym nie zwróci. Więc po tygodniach usilnych przemyśleń przy sniadaniu pomyslała ze brutalnosci nigdy za wiele, okrucieńtwo jest na czasie, wojny, terroryz... czemu by nie sprobowac??
ta "artystka" z poronionymi pomysłami nie nadaje sie do uczenia plastyki w gimnazjum dla trudnej młodziezy
powinni ją zamknąc, ja sama nie miałabym oporów zeby niczym Elizabeth Bathory zeżreć ją żywcem (ale nie w celach kosmetycznych, jak Beth;) )
sama dostanie kare za swe okrucieństwo-jako zapomniana i niedoceniona "artystka" bedzie do końca zycia sobie pluła w brode ze nie wymyśliła nic lepszego

hide and seek


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
09/10/2006 8:30 pm  

Taa..miałam to samo na plastyce w gmnazjum...tacy kontrowersyjni"artyści"..Np.jakiś koleśzrobił widowni kupę na głowę..i to była sztuka..:/.Paranoja co to się z tym światem dzieje..ludziom się pomysły kończą.masz rację EvilOne..brak oryginalnych pomysłów..to trzeba jakś kontrowersyjną rzecz zrobić żeby zwrócili na Ciebie uwagę...ja bym jednak wolałą być zapamiętana inacej:)

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 457
19/10/2006 8:13 pm  

słabo mi...

[edytowane 19/10/2006 od ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
krolowa_bona
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 14
21/10/2006 2:43 am  

mi nie dosc, ze slabo to zaczelo mnie mdlic... kur-- popie------- ta baba!!! zycze jej wszystkiego najgorszego i zeby zdechla w meczarniach zjadana przez cos zywcem lub obdzierana ze skory i mowie to calkiem serio i wiem, ze to nienormalne ale takie wywoluje we mnei emocje jej 'sztuka'


OdpowiedzCytat
Ajlon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 68
22/10/2006 4:15 pm  

To jest po prostu szokujace... wczoraj zobaczylam to po raz pierwszy i nie moge przestac o tym myslec, mimo iz widzialo sie wiele innych, moze nawet gorszych rzeczy. Mdli mnie na sama mysl... Taka "osoba" jak dla mnie nie jest zbyt zdrowa. Po prostu.
Ja naprawde lubie jak artysci lamia bariery i tabu, przekraczaja kolejne granice, ale jednak sa jakies granice granic. Tej "osoby" za artystke nie uwazam. Potwor bez zadnych uczuc.
A jak ma sie prawo do tej sytuacji? przeciez nie mozna sobie tak po prostu zabijac koni, nagrywac to i jeszcze ludziom na wystawach pokazywac?!

Tak, tak cicho...a ty się boisz...


OdpowiedzCytat
Owo
 Owo
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 402
24/10/2006 11:46 am  

Ta baba chyba zyskała to, co chciała uzyskać... Teraz każdy będzie znał jej "sztukę" 😡
Ale to nie będzie trwało długo... w końcu ludzie coraz mniej zwracają uwagę na cierpienie...
oprócz nas 😉 🙂

[url]www.cleopata.deviantart.com[/url]


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
24/10/2006 1:27 pm  

Jak dla mnie ta kobieta ma spaczony system wartości!! Nie pojmuje jak można traktować cierpienie zwierząt jako sztukę 😡
Zwierze nie jest rzeczą :exclam:


OdpowiedzCytat
yolin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 297
27/10/2006 7:36 pm  

sama jestem artystka -grafikiem i brak mi slow na cos takiego..
juz sie nieraz zastanawialam jak to babsko w ogole dostalo dyplom
czy w imie "sztuki" mozna robic wszysko??
niestety nie tylko ona ma spaczony system wartosci ale i wszyscy , ktorzy dopuszczaja do tego , ze jej sztuka w ogole jest sztuka 😡

http://www.u2-site.com/ http://www.wegestudio.pl/NOTESY-k30-0-3-default.html


OdpowiedzCytat
Majowa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
23/05/2007 2:36 am  

Wypowiem się w tym temacie jako niedoszły historyk sztuki 🙂 . Sądząc po waszych reakcjach oburzenia, Kozyra uzyskała efekt jaki zamierzyła.
Kozyra jest artystką wpisującą się w tzw. nurt sztuki krytycznej lat 90. Inni artyści tego nurtu w Polsce to m. in. Zbigniew Libera, Robert Rumas, Krzysztof Wodiczko, Alicja Żebrowska.
Jednym z założeń sztuki krytycznej jest demaskowanie mechanizmów kulturowych. Praca "Piramida zwierząt" mówi o problemie hipokryzji. Dobór zwierząt nie jest tu przypadkowy, są to kogut, kot, pies i koń - zwierzęta udomowione, szczególnie bliskie człowiekowi. Dwa z nich artystka własnoręcznie zabija - kota i konia. Wystawianiu "Piramidy zwierząt" towarzyszyła projekcja wideo nakręcona podczas zabijania konia i jest tam też widoczna sama Kozyra. Możemy wskazać palcem winnego tej śmierci. Kozyra bierze na siebie odpowiedzialność za zabicie tego zwierzęcia, tu do celów artystycznych. Konkretna osoba, która to zrobiła i konkretne zwierzę, które potem możemy oglądać wypchane. Ta konkretna śmierć akurat tych zwierząt, w dodatku bezsensowna, wywołuje reakcje oburzenia, potępienia artystki, obarczenia winą. Jednak masowa śmierć milionów zwierząt ginących w rzeźniach, anonimowa, wykonywana na potrzeby rynku(odpowiedzialność zbiorowa), w celach konsumpcyjnych - już takiego potępienia i oburzenia wśród większości społeczeństwa nie wywołuje. Praca ta demaskuje ludzką hipokryzję i podważa dosyć chwiejne fundamenty systemu wartości na którym opiera się funkcjonowanie społeczeństwa, a że Kozyra trafiła akurat na wegetarian na naszym forum - ma pecha 😎 Akurat ta praca chyba nie była skierowana bezpośrednio do nas 😉 .
Nie chcę tu oceniać czy Kozyra jest cacy czy be. Chcę tylko napisać że wywołanie takiego efektu w odbiorcy było w pełni zamierzone i praca ta miała w zamierzeniu demaskować pewne mechanizmy myślowe. Jeśli w rzeźniach giną zwierzęta jest ok. - odpowiedzialność jest zbiorowa czyli żadna, nie mamy przed oczami konkretnych zwierząt - nie ma winnego - tak myśli niestety większość społeczeństwa do której akurat my się nie zaliczamy.

[edytowane 22/5/2007 przez Majowa]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca