Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

W niedzielę, 1 października 2017 na nowo otwartym odcinku Bulwarów Wiślanych w Warszawie odbyła się 7. edycja Biegu Wegańskiego „Łatwiej niż myślisz!”. Przedstawiamy fotorelację z wydarzenia.

Bieg Wegański odbył się w dniu Światowego Dnia Wegetarianizmu. W organizację wydarzenia bardzo aktywnie włączyła się Fundacja Ruch Międzynarodowy na Rzecz Zwierząt Viva!. Wydarzenie otworzył oficjalnie Wiceprezydent Miast a St. Warszawy – Michał Olszewski, który specjalnie w tym celu przyjechał na Bulwary Wiślane na rowerze (sic!). Wystrzał startowy oddał natomiast Paweł Lech – Przewodniczący Komisji Sportu Rady Warszawy.

W 7. edycji Biegu Wegańskiego wystartowało blisko 450 biegaczy – dorosłych i dzieci. Silną reprezentacją stawiła się m.in. grupa VegeRunners, która w Biegach Wegańskich uczestniczy od samego ich początku. Podczas wydarzenia odbyły się Bieg główny na dystansie 5 km oraz Decathlon Bieg Dzieci na czterech dystansach podzielonych rocznikami: 400m, 800m, 1200m oraz 1600m. Ostatni start w tym dniu stanowił popołudniowy Rodzinny Bieg po Zdrowie na dystansie 2 km, w którym wzięło udział ok. 100 osób. Z każdego opłaconego pakietu startowego  5 zł trafi na rzecz Schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva! W biegu wzięło udział także 50 wolontariuszy oraz Ambasadorów Biegu z psami ze Schroniska na Paluchu: m.in. Nick Sinckler z Maksem oraz sportowe małżeństwo Sylwia i Akop Szostakowie z Nidą i Ramzesem. Jesteśmy dobrej myśli, że psiakom z Palucha uda się odnaleźć nowe domy, tak jak to miało miejsce w minionych edycjach Biegu.

Imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji: Sportowa Strefa Rodzinna, wnimacje Dzika Historia dla dzieci, warsztaty z kreatywnego myślenia, instruktaż Slow Joggingu przed Biegiem głównym, wykłady ekspertów na temat dietetyki, sportu oraz ekologii.

W przeddzień Biegu, 30 września w ramach akcji „Zabiegam o czystą Warszawę nad Wisłą” zorganizowano wspólne sprzątanie terenu Plaży Poniatówki.