Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Fundacja Viva! wystartowała z noworocznym wyzwaniem „Roślinny Styczeń” – Wege Challenge 2023. Zachęca aby dać szansę diecie roślinnej i zmienić nawyki żywieniowe.

Veganuary to popularne na świecie styczniowe wyzwanie, czyli Vegan January, w którym co roku bierze udział kilkaset tysięcy osób. Fundacja Viva w ramach kampanii Zostań Wege do wyboru diety roślinnej zachęca od lat, a w 2023 roku po raz trzeci organizuje wydarzenie Roślinny Styczeń – Wege Challenge.

Na przestrzeni lat zmieniło się podejście do diety roślinnej, która dla wielu osób jest dziś oczywistym i naturalnym wyborem. W sklepach regularnie rośnie asortyment dedykowany dla wegetarian i wegan, duże firmy uruchamiają linie produkcyjne dla nowych roślinnych produktów, powstaje także wiele nowych start-upów i projektów związanych z odżywianiem roślinnym.

Nowy Rok, to dla wielu osób czas nowych postanowień i wyzwań. Dlatego też, kolejny raz organizujemy wydarzenie Roślinny Styczeń, aby wesprzeć osoby, które decydują się wyeliminować ze swojego menu lub ograniczyć spożycie produktów pochodzenia zwierzęcego. Tym razem noworoczne wyzwanie realizujemy głównie na Instagramie Zostań Wege, gdzie codziennie w ramach wydarzenia dzielimy się merytoryczną wiedzą, praktycznymi poradami i przepisami. Czym jest dieta roślinna? Jakich produktów nie może zabraknąć w naszej kuchni? Co i jak suplementować? Jak komponować posiłki i prosto przyrządzać roślinne dania? Na te wszystkie pytania uczestnicy i uczestniczki wyzwania znajdą odpowiedzi na naszym profilu podczas trwającego wydarzenia Roślinny Styczeń – komentuje Karolina Czechowska, koordynatorka kampanii Zostań Wege.

Stosując zbilansowaną dietę roślinną dbamy o swoje zdrowie i mamy możliwość przeciwdziałania wystąpieniu w przyszłości niektórych chorób, a nawet niwelowania ich skutków. Pomagamy zwierzętom i aktywnie przeciwdziałamy kryzysowi klimatycznemu, który nierozerwalnie jest połączony z przemysłowym chowem zwierząt i ludzką dietą opartą na mięsie i nabiale – dodaje Karolina Czechowska.

Bazą dla wyzwania jest działający od 2012 roku (w tym czasie wielokrotnie aktualizowany) darmowy program Zostań Wege na 30 dni. W ramach akcji działa specjalny mechanizm mailingowy oraz aplikacja mobilna. Uczestnicy przez 30 dni codziennie otrzymują sprawdzone przepisy na pyszne roślinne dania (łącznie 120 przepisów), dawkę wiedzy na temat odżywiania, ciekawostki o zwierzętach oraz dostęp do innych inspirujących materiałów. Aby dołączyć do programu wystarczy pobrać bezpłatna aplikację Zostań Wege na 30 dni lub zapisać się do newslettera na stronie zostanwege.pl. Z programu skorzystało już 200 tysięcy osób.

Często obiecujemy sobie, że zadbamy o swoje zdrowie i zrobimy coś, co realnie wpłynie na poprawę losu zwierząt. Początek roku to świetny czas, żeby zrobić ten krok.

Stosowanie diety bezmięsnej jest prostsze niż kiedykolwiek w przeszłości. Produkty są dostępne w każdym sklepie, a zainteresowani mają dostępne setki książek kulinarnych i blogów z przepisami. Również jedzenie poza domem nie stanowi problemu – w większych miastach jest wiele restauracji wegetariańskich, a w mniejszych miejscowościach w tradycyjnych lokalach gastronomicznych można bez trudu znaleźć dania w wersji roślinnej – mówi prezes Fundacji Viva! Cezary Wyszyński.

Możemy jeść roślinnie i różnorodnie, nadal jedząc ulubione dania tylko, że w nowej, roślinnej odsłonie. Aby się przekonać jak zróżnicowana i pyszna jest dieta roślinna – trzeba spróbować. Tu z pomocą przychodzi Fundacja Viva! i jej program Zostań Wege na 30 dni. Roślinny Styczeń – Wege Challenge 2023 trwa i można do niego dołączyć w każdej chwili. W trosce o dobro zwierząt, planety i dla naszego zdrowia.

Link do programu Zostań Wege na 30 dni (aplikacja i newsletter) – https://www.zostanwege.pl

Wydarzenie odbywa się na Instagramie kampanii Vivy – Zostań Wege https://www.instagram.com/zostan.wege