Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Przed nami Vegan World Festival – impreza pełna pozytywnej muzyki i wszelkich dobrych inicjatyw związanych z weganizmem i i ochroną naszej planety. Na temat Festiwalu rozmawiamy z Piotrkiem Henschke, jednym z organizatorów imprezy.

Dlaczego Vegan World Festival jest wydarzeniem wyjątkowym?

Po pierwsze jest wydarzeniem plenerowym które trwa 3 dni podczas długiego weekendu. To jedyna w swoim rodzaju okazja aby spędzić czas wspólnie z przyjaciółmi lub poznając nowych przyjaciół i jednocześnie cieszyć się wegańskimi potrawami serwowanymi przez wystawców, pokazami, wykładami, koncertami czy nawet jogą z samego rana a późno w nocy zasypiać przy dźwiękach gongów. A to wszystko na Stacji Wolimierz, kultowym już miejscu słynącym z alternatywnych i budujących pozytywną, pokojową atmosferę imprez. Jest to miejsce położone w Górach Izerskich w samym sercu natury.

Po drugie jest to wydarzenie wyjątkowe bo program edukacyjny jest budowany wspólnie wraz z największymi krajowymi i światowymi organizacjami pro zwierzęcymi: Otwarte Klatki, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Niech Żyją, Szczęśliwi bez cukru, Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Empatia, ProVeg Polska, The Save Movement.

Ambasadorami festivalu są: Natalia Grosiak (Mikromusic), Orestes Kowalski (Everyday Hero), Iwona Kibil (Iwona Kibil ), Marta Dymek (Jadłonomia), Mirosław Malec (Ga-Ga Zielone Żabki), Piotr Henschke (Piotrek Henschke Vegan Chef), Dominique Faryno (Ecodesigner, Hexeon) oraz Katarzyna Gubała.

Patronami medialnymi są Wegetarianie.pl, HappyCow Vegan Guide, V mag, WEGE Wakacje, ZWIERZaki ze SCHRONu czyli schronisko dla zwierząt w Jeleniej Górze, dla których będziemy zbierać fundusze podczas festivalu. Sponsorem jest Primavika.

Jakie zespoły zagrają na Festiwalu?

Są to zespoły, które w jakiś sposób związane są z naszą ideą, wiele z nich wspierało już wcześniej nasze akcje. Mikromusic znany w środowisku wegańskim z piosenki „Za mało” wspierał nas już wielokrotnie występując chociażby na Vegan Machine czy Wegełęka. Marek Piekarczyk, który wystąpił na naszej wegańskiej imprezie charytatywnie śpiewając dla chorej na białaczkę Lydii , Michał Pydo który występował już na Henschke Festival oraz Wegełęka, Ga-ga Zielone Żabki, który od lat zaangażowany jest w tworzenie kultowej już Jaworskiej Wegetariady, na którą też serdecznie zapraszamy. Keira is you, który występował już na Henschke Festival a ostatnio przy współpracy z Vivą nagrał świetną wegańską piosenkę „Circles all around”. Komety, które wspierały zbiórkę na Schronisko w Korabiewicach podczas ostatniej edycji Henschke Festival. Dubrising, który wystąpił już na Vegan Machine. Drums over Knives – ośmioosobowy „marszowy zespół”, w skład którego wchodzą tylko weganie przyjedzie na nasz festival aż z Berlina. Znani są już w całej europie z aktywnych udziałów w marszach i manifestacjach, gdzie swoją muzyką przeciwstawiają się okrutnemu traktowaniu zwierząt. Wystąpią także Latające Pięści znani z kontrowersyjnego teledysku o wegańskim przekazie do utworu „Meat Me At The Love Parade” oraz zespół Bleeding Moses.

Jak myślisz kto przyjdzie na Festiwal?

To wydarzenie dla wszystkich. Weganie i wegetarianie będą mogli spędzić czas poznając innych aktywistów a dla osób, które spotkają się z weganizmem po raz pierwszy, będzie to możliwość poznania tej ideologi dzięki pokazom i wykładom. A wieczorem wszystkich nas połączy muzyka 🙂

A gdzie wszyscy będą spać?

Posiadamy pole namiotowe z sanitariatami, można także wynająć pokoje w sąsiadujących agroturystykach.

Kto jest organizatorem Festiwalu?

Henschke Festival, Mleczni Bracia oraz oraz Dominika Faryno, która jako Ecodesigner i Hexeon zajmuje się oprawą graficzną.

Czy planujecie kolejne edycje?

Na pewno chcemy aby była to impreza cykliczna!

Vegan World Festival
16 – 18 sierpnia 2019
Stacja Wolimierz, ul. Dworcowa 73, 53-028 Pobiedna
Bilety dostępne na eventim.pl
Część zysku z imprezy zostanie przeznaczona na działania statutowe organizacji partnerskich: Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Otwarte Klatki, Niech Żyją, Szczęśliwi bez cukru, Fundacja Alberta Schweitzera, Stowarzyszenie Empatia, ProVeg Polska. Kupujący mają możliwość wyboru, na którą z organizacji zostanie przekazany procent z ich biletu.