Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zapraszamy do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wege – największej i najstarszej imprezie promującej weganizm w Polsce. Tegoroczna 15. edycja odbędzie się w dniach 24-30 maja 2021 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

Wszystkie poniższe transmisje są darmowe i odbędą się na FB/fundacjaviva.

24 maja o 16.00
Dobre resztki – kuchnia zero/less waste dla całej rodziny. Pokaz gotowania Joanny Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm.

24 maja o 19.00
Roślinnie i regionalnie. Pokaz gotowania Pawła Ochmana z bloga Weganon.

2️5 maja o 19.00
Walkę z trądzikiem zacznijmy w kuchni – diagnostyka, dietoterapia.

26 maja o 18.00
Wege dla klimatu – panel ekspercki.
O wpływie diety na klimat porozmawiają dr hab. prof. Paulina Kramarz z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego i dr Ryszard Kulik z Klubu Myśli Ekologicznej. Spotkanie poprowadzi Szymon Bujalski.

2️7 maja o 19.00
Dbaj o siebie – jedz roślinnie. Panel z lek. Iwą Jonik, dr Tomaszem Jeżewskim i lek. Marią Koziarkiewicz.

2️8 maja o 19.00
Kosmetyki wegańskie. Co powinniśmy o nich wiedzieć?
Wywiad – rozmowa z Sylwią Dziegieć – biochemikiem i technologiem kosmetycznym, weganką, która ochronę środowiska i zwierząt traktuje jak osobistą misję. Sylwia jest właścicielką ekologicznej „zielonej fabryki” produkującej kosmetyki na zlecenie.

29 maja o 19.00
Etyczna moda. Prezentacja stylistki Anny Marciniak.

3️0 maja o 19.00
Spotkanie z Magazynem VEGE. O roślinnej diecie i wegańskim stylu życia opowiedzą Królowa Polskiego Driftu – Karolina Pilarczyk oraz Adam Sułowski „Strąkman”, wegański thriathlonista. Spotkanie poprowadzi Maciej Weryński, redaktor naczelny VEGE.

Pozostałe wydarzenia stacjonarne w Polsce znajdziesz na fanpage Fundacji Viva!

Zniżka na TYDZIEŃ WEGE:
Sklep Wegestudio.pl – wszystko 10% taniej na hasło: tydzień wege, www.wegestudio.pl

Zapraszamy!