Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone
Już 22 maja startuje 17. edycja największej imprezy promującej dietę wegańską w Polsce!

XVII Ogólnopolski Tydzień Wege odbędzie się 22-28 maja 2023 r. i obejmie szereg wydarzeń online i stacjonarnych, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia.

Tegoroczna edycja będzie miała charakter hybrydowy – część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, a część w sieci. Jedno jest jednak pewne: solidna dawka roślinnej wiedzy dotrze do każdej zainteresowanej osoby!

Głównym partnerem wydarzenia ponownie będzie Biedronka. Sieć przygotowała specjalnie na tę okazję promocję na wegańskie produkty marki Go Vege w dniach 22-27 maja.

Do grona partnerów dołączyła również sieć kin Helios. Przez cały czas trwania Tygodnia Wege kino będzie emitowało spot zachęcający do zapisania się do programu Zostań Wege na 30 dni.

Co ciekawego wydarzy się w ramach głównych obchodów?

W programie 17. edycji Tygodnia Wege znajdą się: warsztaty regionalnej kuchni roślinnej z blogerem Weganonem w Parku Śląskim w Chorzowie, warsztaty na Dzień Matki dla rodziców i dzieci z Joanną Kowalczyk-Bednarczyk z bloga Bieganizm w pawilonie edukacyjnym Kamień, spotkanie z Orestestem Kowalskim z kanału Everyday Hero z wręczeniem grand prix Magazynu Vege, wykład o C40 Cities Climate Leadership Group prowadzony przez prof. dr. hab. Piotra Skubałę oraz szkolenie na temat diety wegańskiej dla pracowników ochrony zdrowia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ciekawym punktem będzie również debata „Zdrowie z roślin w smak planecie – o weganizmie z różnych perspektyw” z udziałem ekspertów. Imprezę otworzy akcja uliczna “Zwierzęta niebędące ludźmi” w niedzielę 21 maja o 13.00 pod pomnikiem Kopernika.

Przez cały Tydzień Wege będzie również dostępny kurs dietetyczny o weganizmie przygotowany przez dietetyczki kampanii Viva Zdrowie.

Wydarzenia skierowane są do wszystkich, którym leży na sercu los zwierząt i naszej planety oraz chcą zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia.

Szczegółowy program Tygodnia Wege: http://tydzienwege.pl/plan-imprezy

Zapisy na wydarzenia: http://tydzienwege.pl/zapisy