Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zużyte ubrania  

  RSS

Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
16/02/2008 7:49 pm  

Witam 🙂
Czy wie ktoś może co można zrobić z zużytymi ubraniami kiedy nie są już do użytku?Gdzie je oddać?


OdpowiedzCytat
kryminalna18
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 15
16/02/2008 8:40 pm  

To zależy jak bardzo są zużyte,jeśli nie są zniszczone myślę że możesz je oddać choćby na PCK w niektórych miastach są na to przeznaczone specjalne pojemniki...a może w twojej okolicy jest ktoś komu by sie one przydały...?? 🙂

kryminalna18


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
16/02/2008 8:48 pm  

Regularnie oddaję stare ubrania, aczkolwiek niezniszczone, w dobrym stanie, pobliskim domom dziecka, osobom potrzebującym w moim otoczeniu - rozejrzyj się, na pewno tacy są. Inne rozwiązanie to oddanie do sklepu z odzieżą używaną. Zniszczonych można użyć jako szmatki 🙂


OdpowiedzCytat
badba
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 160
16/02/2008 10:18 pm  

jeśli sa nie zniszczone to oddaj! może komuś się jeszcze przydadzą. W moim rodzinnej miejscowości przy każdym duzym osiedlu stały takie kontenery (chyba pck) gdzie wrzucało się ubrania- tylko nie wiem czy jeszcze coś takiego funkcjonuje!!

SEMPER FI


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
16/02/2008 10:50 pm  

Tak, jest jeszcze coś takiego. Chyba odzież do utylizacji też oddają, ale nie znam szczegółów


OdpowiedzCytat
rzukosoczek_ewa
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 14
27/02/2008 4:30 pm  

zastanówcie sie zanim włozycie ciuchy do kontenera PCK. zaledwie 5-7% odziezy trafia do potrzebujacych. reszta jest spzredawana pzrez prywatną firme na wschód.
szkoda że nikt o tym głośno nie mówi.

http://www.searchengines.pl/lofiversion/index.php/t93406.html

więc lepiej chyba osobiście przekazac ciuchy ludziom którzy ich potrzebują.

www.kolczyki-ewa.blogspot.com


OdpowiedzCytat
dirty.macaque
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 42
29/02/2008 1:24 pm  

słyszałam o tym procederze, coś strasznego.

http://ludzie.playmobile.pl/blog#menuTabs


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
29/02/2008 2:16 pm  

jeśli ubrania są jeszcze w dobrym stanie zawsze je oddaję biedniejszym 🙂 do kontenera nie wrzucam,bo nie zawsze trafiają tam gdzie trzeba

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
29/02/2008 8:21 pm  

no to mam buzie jak rybka! jak to możliwe że tylko tyle trafia do potrzebujących?
Regularnie daje ubrania do tych kontenerow! buuuuuu

velvet


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/02/2008 8:40 pm  

Ja zostawiłam w śmietniku koło pojemnika, może ktoś coś wygrzebie (ciągle się tam ktoś kręci). Zresztą wyrzucam już naprawdę stare szmaty, bo ciuchy kupuje może raz czy 2 razy na rok.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Alispo
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 228
09/03/2008 11:42 pm  

pck akurat pisze na swouich pojemnikach,ze czesc zyskow z tych zbiorek idzie na pomoc,a nie ubrania,wiec wystarczxy czytac;)jakas tam czesc idzie do dalszego noszenia,te najlpesze rzeczy,reszta jest przerabiana i z tej przerobki maja kase,ktora w jakims tam procencie idzie na pomoc biednym,w jakim nie wiem.ale lepsze to niz wyrzucic do smieci.Ale jesli mamy komu oddac bezposrednio to na pewno lepiej.a takie szmaty co sie nie nadaja mozna tez oddawac do schronisk dla zwierzat,jesli w waszej okolicy z tego korzystaja.


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 187
16/03/2008 8:50 pm  

mozna pobawic sie w ,,ze starego cos nowego''. z cieplejszych swetrow mozna zrobic specjalne pledy dla psow w schroniskach,stare jeansy i sztruksy to material na ciekawe elemety toreb szytych wlasnorecznie,rzeczy w lepszym stanie mozna oddac do secondhandu albo na jakies zbiorki odziezy


OdpowiedzCytat
xwegex
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 13
26/03/2008 9:12 am  

Zauwarzyłem że (nie wiem ja u was w lumpach) ale u mnie w Kwidzyńskich lumpach znajdzuje coraz to więcej koszulek Proanimalistycznych głównie to IFAW,
które są naprawde świetne poczynając od kroju kończąć na designie 😀 😀 😀
Warto się przejść i poszukać 🙂 🙂 może i wy napotkacie na nie lub inne tego typu polecam (tymbardziej że to jest pewnego rodzaju recycling) Pozdrawiam
............:::::::GO VEGE::::::............

Vegan Straight Edge!


OdpowiedzCytat
  
Praca