Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ideą powstania serwisu jest umożliwienie internautom jak najszerszego dostępu do informacji dotyczących wegetarianizmu, weganizmu, zbioru przepisów i zasad diety jarskiej, ukazania innego sposobu na życie, rozumienie i odczuwanie świata. Zależy nam na dostarczeniu wiadomości z zakresu relacji człowiek-zwierzęta, człowiek-środowisko, na temat wzajemnej relacji pomiędzy ludźmi i wreszcie – własnego stosunku do swojego istnienia. Portal służy również pomocą i platformą informacyjną dla wszelkiego rodzaju przedsięwzięć, mających służyć poprawie bytu zwierząt, naprawie kondycji środowiska naturalnego oraz ukazywaniu wszelkich nieprawidłowości i objawów niesprawiedliwości.

Wegetarianizm to nie tylko przestrzeganie zasad diety bezmięsnej, to przede wszystkim sposób, styl życia i rozumowania. Podejmujemy próbę pokazania miejsca współczesnego człowieka w świecie. Jeżeli uznać, że człowiek jest „panem świata”, należy zadać pytanie, czy kondycja i świadomość współczesnej istoty ludzkiej pozwala na pełnienie tej odpowiedzialnej funkcji. Dlatego też jako świadomi katastrofalnych skutków, do jakich prowadzi np. przemysłowa hodowla zwierząt, musimy czuć się odpowiedzialni również za tych, którzy nie zdają sobie sprawy lub nie chcą uznać tego jakże logicznego rozumowania.

Nazwa Wegetarianie.pl – Portal Społeczności Wegetarian nie jest tu przypadkowa. Z zamierzenia serwis ma skupiać użytkowników i tworzyć coś w rodzaju społeczności osób wrażliwych, myślących podobnymi kategoriami.
Serwis ma otwartą formułę. Oznacza to, że nasi użytkownicy mają bezpośredni wpływ na jego kształt i rozwój. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość pisania własnych artykułów, informacji, aktualności, dodawania przepisów, a także komentowania i oceniania zbiorów zawartych w serwisie. System administracyjny, do którego dostęp uzyskasz automatycznie po założeniu konta, sprawi, iż naprawdę poczujesz, że możesz współtworzyć i wpływać bezpośrednio na zawartość serwisu. Dodatkowo udostępniamy system wiadomości, służący do wewnętrznej komunikacji pomiędzy użytkownikami oraz forum dyskusyjne.

Struktura portalu
Serwis składa się z dwóch podstawowych działów:

CZYTELNIA (Zawiera zbiór opracowań, artykułów, recenzji, stron www, poświęconych wegetarianizmowi. Tu także będziemy informować o palących problemach naszego środowiska i włączać się w akcje prowadzone na rzecz trudnej sytuacji zwierząt i poprawienia ich statusu.)

KUCHNIA (Znajdziesz tu zbiór posegregowanych przepisów kuchni bezmięsnej oraz artykuły na temat rodzajów diet, wpływu poszczególnych składników odżywczych na organizm ludzki.)

Zachęcamy, byś już dziś dołączył do naszej Wegetariańskiej Społeczności. Twój głos i Twoja aktywność są dla nas ogromnie ważne!

Redakcja Wegetarianie.pl