Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone
Broszury
Pobierz WEGE KOSZYK. Przewodnik po twoich pierwszych wege zakupach!
Co jedzą wegetarianie? Jakie produkty kupować i gdzie ich szukać? Dlaczego powinniśmy czytać etykiety? – tego wszystkiego dowiesz się z poradnika.

Pobierz MIT BIAŁKA
DIETA WEGETARIAŃSKA I WEGAŃSKA DOSTARCZA WSZYSTKICH POTRZEBNYCH BIAŁEK.
Z broszury dowiemy się, ile białka tak naprawdę potrzebujemy oraz gdzie szukać go na diecie wegańskiej.

Pobierz CO Z TYM WAPNIEM?
Broszura poświęcona kwestii wapnia w diecie roślinnej – czy mleko i nabiał są niezbędne dla zdrowia? Dowiedz się na temat roślinnych źródeł wapnia.

Pobierz TŁUSZCZE – raport dotyczący tłuszczy w diecie
CZY DIETA ROŚLINNA DOSTARCZA WSZYSTKICH NIEZBĘDNYCH TŁUSZCZÓW?
DLACZEGO TŁUSZCZ ZWIERZĘCY JEST SZCZEGÓLNIE SZKODLIWY DLA ZDROWIA?

Pobierz „Twarda prawda” o żelazie. Dlaczego żelazo pochodzenia roślinnego jest najzdrowsze
Powszechnie uważa się, że wegetarianie i weganie są bardziej narażeni na niedokrwistość (potocznie zwaną anemią) z niedoboru żelaza, ponieważ nie spożywają mięsa. Z broszury dowiesz się, jak zadbać o odpowiedni poziom żelaza rezygnując z mięsa.

Pobierz Przewodnik po wegetarianizmie
Wege Przewodnik został przygotowany na podstawie publikacji organizacji HSUS, działającej na rzecz ochrony zwierząt. „Przewodnik po wegetarianizmie” skierowany jest do tych, którzy ze względów etycznych i zdrowotnych chcą wyeliminować produkty zwierzęce ze swojej diety.

Pobierz Vegetarian Starter Kit
Vegetarian Starter Kit przygotowany przez organizację Mercy For Animals (MFA).
Plakaty
Pobierz Wegeraider
Pobierajcie, drukujcie i roznoście po okolicznych restauracjach, barach i sklepach. Plansza, która w przystępny sposób tłumaczy jakich produktów nie spożywają wegetarianie, a jakich weganie. Jednocześnie zawiera wskazówki co do zawartości przykładowych posiłków roślinnych.

Pobierz Plakat „56 mld zwierząt rocznie”
Statystyki nie kłamią. 56 miliardów zwierząt, blisko 10 razy więcej niż ludzi na Ziemi jest brutalnie eksploatowanych wyłącznie po to by zaspokoić ludzkie kubki smakowe. Dzisiaj, kiedy wiemy, że spożywanie mięsa i pozostałych produktów pochodzenia zwierzęcego jest zbędne, taka skala cierpienia wydaje się krwawym absurdem.