Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianie w UK (i w ogóle za granicą)  

  RSS

rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
22/01/2008 3:11 pm  

Nie wiem, czy nie dubluję tematu, ale to moje zaledwie drugie forum i trochę się gubię w gąszczu postów. Chodzi mi o to, że skoro coraz więcej z nas emigruje, może warto by się powymieniać adresami wege miejsc za granicą? Ja aktualnie przebywam w West Midlands (UK), a za pół roku wyjeżdżam do Kopenhagi. Będę wdzięczna za wszelkie namiary na wegetariańskie bary/restauracje i nie tylko.
Wszystkiego zdrowego!

[edytowane 22/1/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
badba
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 160
22/01/2008 8:49 pm  

Jeśli chodzi o anglię (londyn) to ja gorąco polecam Veggie Heaven. znajduje się ona w West Kensington. oraz The Gate w hammersmith. jest tam moze trchę drogo ale bardzo przyjemna atmosfera. W the gate siedzi się przy wielgachnych stolach ze wszystkimi, nie ma osobnych stolików. czujesz się jak w pubach czeskich. wszyscy ze wszystkimi. atmosfera wspaniała. 🙂

SEMPER FI


OdpowiedzCytat
Baby_lemonade
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 35
25/01/2008 1:23 pm  

Ja tez mieszkam za granica(Francja, Paryz) i czy ktos zna jakies bary/restauracje?


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/01/2008 8:56 pm  

Myślę, że w poszukiwaniu odpowiedzi należało by zajrzeć na zagraniczne wege-fora.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
27/01/2008 7:36 pm  

a za pół roku wyjeżdżam do Kopenhagi. Będę wdzięczna za wszelkie namiary na wegetariańskie bary/restauracje i nie tylko.

Zajrzyj tutaj:
http://www.happycow.net/europe/denmark/copenhagen/

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
29/01/2008 3:14 pm  

Hmmm...Londyn to nie dla mnie, predzej Birmingham lub Stoke-on-trent, ale dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Zaraz sprawdze tę Danię. Buziaczki!


OdpowiedzCytat
Aucik
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 28
31/03/2008 4:58 am  

Po powrocie z GB zauwazylam jak wegetarianie,weganie itp. maja utrudnione zycie w PL.
Otoz w Anglii wystarczy wejsc do sklepu "sainsbury's" w ktorym znajdziemy multum produktow,ktore maja na opakowaniach zaznaczone czy sa dla wegetarian lub vegan.
Na przyklad moge podac Houmusy, ktore w smaku sa obłęde,a jesli dobrze pamietam,kosztuja zaledwie 70p.
A co do barow i restauracji-nie bywalam wiec nie pomoge


OdpowiedzCytat
verufer
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 442
01/04/2008 7:36 am  

Wedlug mnie jeszcze lepsze houmusy w UK sa w Tesco 🙂 Gdyby ktos byl taki przedsiebiorczy i by je zaczal sprowadzac, to sie od razu na nie pisze 🙂 Co do sklepow, to oprocz supermarketow sa jeszcze na przyklad sklepy Holland & Barret, gdzie jest duzy wybor orzechow, kanapek wegetarianskich, suszonych owocow itp... Jesli sie nie myle, zarejestrowani wegetarianie maja tam dodatkowo znizki 🙂

[edytowane 1/4/2008 przez verufer]

Chi vuol veder il ciel, poi morir'


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
13/04/2008 4:05 am  

chodzi o hummus?? jest to zmielona ciecierzyca z przyprawami. arabska pasta, do smarowania chleba, a jak doda sie inne przyprawy to traktują ja często jako puree:) bardzo dobre i jednocześnie łatwe do zrobienia w domu:)

p.s. w w Polsce to też jest dostępne, w sklepach orientalnych- dwa do wyboru- sama cieciorka lub z tahina (pasta sezamowa)( ok 5 zł. za 250gr)a w Piotrze i Pawle też jest, ale małe puszeczki, i maja też np. hummus z bakłażana 🙂 bardzo dobre to jest :)( ale tam jest strasznie drogie, ok 7-8zł za 100gr zdaje się) :((

pozdrawiam 🙂

[edytowane 12/4/2008 przez azizan]

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
14/04/2008 3:51 am  

a co to takiego Marmite?

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
21/04/2008 7:41 pm  

Wczoraj byliśmy z przyjaciółmi w restauracji serwującej potrawy kuchni Bangladeszu. Miła obsługa i objedliśmy się jak bąki. Pomijając przystawki i napoje, zamówiliśmy: ja: ryż+panir (taki delikatny indyjski ser) duszony w szpinaku z warzywami, a mój Osobisty Certyfikowany też ryż+ ciecierzycę w warzywach. Zawsze zamawiamy różne potrawy, żeby potem się podzielić. Nasi semi-wege angielscy przyjaciele jedli ryby. Zapłaciliśmy 80 funtów, myślę, że na 4 osoby w elegancjej restauracji to niedużo. No i najważniejsze: nie przedawkowali cebuli, co u Azjatów jest niestety częstą przypadłością, a ja tam akurat za cebulą nie przepadam. Resztę dostaliśmy na wynos (w tym 3 rodzaje chlebka naan), nie dało się tego przejeść, ale następnego dnia pochłonęliśmy te pyszności na śniadanie.


OdpowiedzCytat
  
Praca