Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

tani majonez bez jajek  

  RSS

agapotrykus
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
21/11/2008 2:34 am  

hej, ponieważ wegańskie majonezy są strasznie drogie i w smaku rzadko przypominają majonez, szukałam wegetariańskiego majonezu bez jajek. ostatnio znalazłam majonez winiary JogoMajo i po przestudiowaniu składników nie znalazłam ani jajek ani nie wegetariańskich substancji 😉 Oczywiście są w nim te wszystkie świństwa typu benzoesan sodu... ale jest to jakąś alternatywą dla jajecznego majonezu 🙂 mam jednak prośbę , jeżeli znajdziecie coś co nie jest wegetariańskie (nie wegańskie) w składzie napiszcie tutaj o tym, chce być pewna że niczego nie przeoczyłam 😉


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
21/11/2008 12:02 pm  

jest majonez orico, ale gdy potrzebowałam kilku bez jajecznych majonezów na ślub to zaopatrzyłam się na Słowacji- były tańsze i smaczniejsze.
Jak będziesz pewna czy JogoMajo jest ok to napisz 😉


OdpowiedzCytat
naiada
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
21/11/2008 12:18 pm  

Ja też przestudiowałam skład JogoMajo no i nie dopatrzyłam się żadnych nie-wege zagrożeń:) jak dla mnie to świetna alternatywa dla majonezów jajecznych no i tych wege bo muszę przyznac, że nie dośc, że są drogie to jeszcze średnio mi smakowaly:/ można się też pokusic o robienie majonezu bez jajek samemu...ale kto ma na to czas;)

naiada


OdpowiedzCytat
agapotrykus
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 9
21/11/2008 1:47 pm  

muszę przyznać ze majonez orico jest niezbyt smaczny, jadłam też inny wegański dwa razy droższy od orico i był równie niedobry 😉 jogo majo ma posmak jogurtu ale smakuje mi bardziej niż te sojowe. co do jego wegetariańskości, wszystkie składniki sprawdziłam korzystając ze strony:
www.food-info.net/pl/e/e100-200.htm
i doszłam do wniosku że majonez jest lakto-wegetariański (wegetariański bez jajek, ale nie wegański) 😉 jest również dosyć sztuczny w przeciwieństwie do tych sojowych ( wytrzymuje aż 2 tygodnie po otwarciu a nie 2 dni ) wiec trzeba go jeść z umiarem 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/11/2008 7:24 pm  

Hmm, ale przecież w tych sojowych tez jest masa syfu? Czytałam kiedyś skład w sklepie...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
21/11/2008 10:58 pm  

Kiedyś kupiłem w sklepie ze zdrową żywnością bezjajeczny majonez. Spróbowałem tylko małą łyżeczkę i nie odważyłem się zjeść więcej. Śmierdział i miał nieprzyjemny smak. Tani nie był i trochę sie z tego powodu wkurzyłem. Do tej pory stoi w lodówce i nie mogę sie zebrać zeby go wywalić bo boje się ze puszcze pawia jak go otworze ;P.
Innego majonezu niż tradycyjny - najlepiej swojej roboty, a jajko o "szczęśliwych kurek" już nie tknę .... zawsze można zastąpić jogurtem naturalnym to alternatywa bardziej "lajt" i zawsze mniej cholesterolu.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
30/06/2011 10:19 pm  

czy próbował ktoś majonez z łupianu???( jest wegański) podobno jest dostępny w biedronce.

[edytowane 30/6/2011 od waris]


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
30/06/2011 10:39 pm  

Też o nim słyszałam, ale go nie widziałam u mnie w biedronce 🙁 Można zrobić samemu vegan majonez z ziemniaków, fasoli itd..


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
30/06/2011 10:44 pm  

no czytałam,że można,ale jakoś nie mogę się przekonać.do czego w smaku jest podobny czy czuć strasznie ziemniaki bądź fasolę???ja jak na razie w jednej biedronce patrzyłam i też nie było...


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
01/07/2011 1:46 am  

Jak narazie robiłam te 2 wersje (z ziemniaków i fasoli) i wyszły całkiem dobre chociaż z fasoli lepszy w smaku i konsystencji, ten ziemniaczany jest jakiś taki ciągnący 😀


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/07/2011 1:58 am  

A co znaczy tani? Czy 4,70 za 200g to dużo?
Bo kupuję raz na parę miesięcy czeską sojanezę i chyba częściej majonezu nie potrzebuję.
A ona i tak jest lepsza niż taki normalny majonez.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
01/07/2011 2:06 am  

Mleko sojowe naturalne (lub inne roślinne), olej, musztarda, sól, pieprz, inne przyprawy, mikser, kilka minut i gotowe ;).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/07/2011 2:51 am  

Miałam ten łubinowy 2 razy, jego zaletą jest wegańskość, wadą - niestety smak... może jakby doprawić musztardą to jakoś w sałatce przejdzie, bo mi niestety nie smakował.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
03/07/2011 7:15 pm  

Bułku jakiej konsystencji Ci wyszedł ten majonez???bo ja robiłam z użyciem podobnych składników tylko jeszcze był tam sok z cytryny(przepis z vege)i wyszedł mi sos,a nie majonez.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
03/07/2011 8:05 pm  

Konsystencje regulujesz ilością oleju:
mało - rzadki
dużo - gęsty

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
  
Praca