Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jak związać kotlety z granulatu sojowego?  

  RSS

soryt
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
07/12/2008 9:02 pm  

Jak wyżej. Ugotowałem granulat z posiekanymi warzywami, ostudziłem,
dodałem 1 jajko, trochę mąki ziemniaczanej, wymieszałem - niestety,
wszystko się rozpada, utrzymanie tej masy w stanie stabilnym,
bezrozpadowym, graniczy z cudem. Proszę o rady.

Soryt

Pozdrawiam, soryt


OdpowiedzCytat
zwegowani
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 8
07/12/2008 10:28 pm  

Chyba warto było dodać jeszcze jedno jajko 🙂

Wegetarianizm - przepisy kucharskie | Zwegowani.pl


OdpowiedzCytat
soryt
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
07/12/2008 11:51 pm  

Myślisz, że jeszcze jedno jajko sprawi, że papka bedzie się bardziej kleiła? Myślałem o bułce tartej, ale to chyba nie jest dobry pomysł.

Pozdrawiam, soryt


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
08/12/2008 12:20 am  

Witaj, wspominając własne doświadczenia, spróbowałbym dodać do tego trochę płatków owsianych, które wchłoną wodę a nie wpłyną znacząco na smak. Można też bułkę tartą, wtedy masa będzie przypominała rozmiękły chleb, ale po podsmażeniu powinno być ok. Dorzucać jajek nie ma sensu, bo masa będzie tylko coraz rzadsza i w sumie będziesz maił później jajka sadzone, a nie kotlety 😉


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
08/12/2008 12:21 am  

Jajko powinno pomóc,jeśli masa jest zbyt sucha i się rozsypuje, jeśli jest zbyt pakowata, płynna, dodaj mąki (np pszennej). Może warto też "odcisnąć" lepiej granulat i jarzyny?


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
08/12/2008 1:17 pm  

Na pewno zdecydowanie bułka tarta i płatki (nie tylko owsiane), albo jakiekolwiek inne "surowce" wchłaniające wodę. Jeśli chcesz bardzo "ścinającą substancję", to możesz spróbować z agarem

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
08/12/2008 2:09 pm  

ostatnio jak robie kotlety to bardzo dobrze dzialaja otreby pszenne, bardzo dobra substancja klejaca, lepsza niz jajko. Zaczely mi w koncu wszystkie kotlety wychodzic z kazdego warzywka 😀 mniam.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/12/2008 1:25 am  

Ja do takich kotletów nigdy nie używam jajka. Dodatek ścinający zależy od konsystencji masy , jeśli zbyt sucha można dodać zmielonych na mąkę płatków owsianych rozpęczniałych w odrobinie wody, jeśli mokra to sprawdzi się jako zagęszczacz bułka tarta lub zwykła mąka pszenna .


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/12/2008 1:47 am  

Ja nie używam jajek do klejenia, jedynie do panierki, ale większości kotletów nie panieruję. Sklejam kaszą jaglaną, ryżem, mąką, bułką tartą.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
11/12/2008 6:56 pm  

Miałam ten sam problem. myślalam, ze wiecej jajek pomoże ale wszystko się rozlatywało wiec dodałam koncentrat pomidorowy, bazylię i oregano i zamiast kotletów zrobilam bolognese 😛 teraz używam mąki przennej. nic się nie rozpada i wszystko trzyma się kupy.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
11/12/2008 7:30 pm  

można też spróbować podsuszonym, startym chlebkiem 😛 ja tak robie z falafelami (o ile tak to się pisze 😉 )

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
  
Praca