Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wojna wegańsko-wegetariańska?  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/04/2007 12:58 am  

Powiedzcie mi, jaki ma sens nakręcanie tej spirali wzajemnych pretensji, bo ktoś je jajka a ja nie, albo na odwrót? Znów przeczytałam wypowiedź kolejnej osoby, która (NIE cytuję) uważa, że wegetarianie to hipokryci.
Czy naprawdę także tu muszą być tego typu antypatie? Naprawdę nie można się szanować?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
25/04/2007 1:17 am  

Powiedzcie mi, jaki ma sens nakręcanie tej spirali wzajemnych pretensji, bo ktoś je jajka a ja nie, albo na odwrót? Znów przeczytałam wypowiedź kolejnej osoby, która (NIE cytuję) uważa, że wegetarianie to hipokryci.
Czy naprawdę także tu muszą być tego typu antypatie? Naprawdę nie można się szanować?

Masz jakis problem z szacunkiem do samej siebie ?

Nie ma zadnej wojny jesli to ze ktos pisze, ze wegetarianizm nie jest odmowa jedzenia miesa i nie jest z punktu widzenia logiki zaprzestaniem jedzenia miesa, nie ma zadnego zwiazku z szacunkiem do Ciebie jako osoby.

Dla mnie wegetarianizm to zdrowsza dieta od jedzenia czystego miesa, ale jesli wegetarianie mowia o biednych zwierzatkach i etyce to traci to falszem.

Bo jesli jestes owo lakto wege to bierzesz udzial w zabijaniu, robisz to swiadomie i to jest Twoj wybor. To czy to jest hipokryzja czy nie to Twoje odczucie, bo ludzie sa wegetarianami z dziesiatkow roznych powodow.

Nie ma zadnej wojny 🙂 Jesli czujesz sie atakowana to problem tkwi w Tobie i w Twoim poczuciu niewygody i nie jest zewnetrzny.

Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
lucylu
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 170
25/04/2007 3:03 am  

a moze to kwestia interpretacji.....czasem tak jest, ze słowo pisane odbieramy inaczej wg danej chwili.....naszego nastroju....
bądź co badx ja tu też nei widze zadnej wojny....czasem mozę jednak warto Lily odetchnać, chocby od forum i moze nie bedize takich wniosków, hmm?
pozdrowionka

ps/. jutro mausze wstać o 4-tej , ehhehehehhh coś okropnego...

podarujUśmiechSwójTymKtórychNapotkaszNaSwejDrodze


OdpowiedzCytat
fabryka_slow
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 294
25/04/2007 3:54 pm  

Wojny nie ma, ale sa ludzie, którym ciagle jest potrzebne podbudowywanie własnego ego. Bo jesli ktos kogos nazywa hipokryta a sam wcina warzywa z supoermarketu naworzone gównem korwy czy wręcz (O ZGROZO!) je chleb, który jest z maki, która pochodzi z uprawy MIĘSOŻERNEGO ROLNIKA! (:D) to tez ma problem. Zyjac w cywilizowanym swiecie kazdy sie przyczyna do zabijania czy meczenia zwierzat. Czy jemy jajka, miód, pijemy sok z kartonu czy wcinamy chlebek. A porównywanie tego nie zawsze ma sens. A szczególnie nazwanie kogos hipokryta. Naszym zadaniem jest uswiadamiac ludzi, mówic im, ze bez mleka przezyja, ze mozna nie jesc jajek, ew jesc te od szczesliwych niosek. Tak samo i wegetarianie nie powinni zarzucac weganom tego, ze tez sa niezbyt w porzadku, poniewaz mało kto jest.

Ale tak ogólnie, to na tym forum raczej nie widze wiekszej ilosci przejawów agresji słownej wobec grup wegetarianskich. (:

koskaan


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
25/04/2007 8:22 pm  

jesli weganie to hipokryci kim sa w takim razie wegetarianie??
powiedz mi kim ty jestes vega 71??aaaaa swiadoma veganka(przez v),buddystka chodzaca w skorach i zabijajaco zwierzeta dla swoich pupilkow ,to jest wlasnie szacunkek,to jest wlasnie droga do nirvany buhehehehehe

zamieniam sie drzewo 😛


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
25/04/2007 8:50 pm  

Hmmm...mysle ze tak czy inaczej tworzymy jedna calosc,ze to forum powstalo dla jakiejs ideii,a nie po to abysmy wyzywali sie od hipokrytow,kazdy ma swoje zdanie na ten temat i JA sadze ze nie powinnismy miec wzajemnie do siebie negatywnego stosunku...wielu z nas marzy o tym aby wtopioc sie w nature i zyc z nia w zgodzie,mi sie wydaje ze pomimo tego ze bardzo bysmy chcieli to jest nierealne,ja staram sie na ile moge...

Live and let live!


OdpowiedzCytat
Vega71
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 166
26/04/2007 4:17 am  

jesli weganie to hipokryci kim sa w takim razie wegetarianie??
powiedz mi kim ty jestes vega 71??aaaaa swiadoma veganka(przez v),buddystka chodzaca w skorach i zabijajaco zwierzeta dla swoich pupilkow ,to jest wlasnie szacunkek,to jest wlasnie droga do nirvany buhehehehehe

zamieniam sie drzewo 😛

Wiesz ja mam jedna zasade w zyciu.

Omijam toksycznych ludzi duzym lukiem.

Dla mnie jestes toksyczna osoba z jakimis wewnetrznymi problemami ktore mnie nie dotyczna, wiec definitywnie wchodzisz na moja liste osob nieporzadanych.

Have a happy life.


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
26/04/2007 9:50 am  

Wojny nie ma, ale sa ludzie, którym ciagle jest potrzebne podbudowywanie własnego ego. Bo jesli ktos kogos nazywa hipokryta a sam wcina warzywa z supoermarketu naworzone gównem korwy czy wręcz (O ZGROZO!) je chleb, który jest z maki, która pochodzi z uprawy MIĘSOŻERNEGO ROLNIKA! () to tez ma problem. Zyjac w cywilizowanym swiecie kazdy sie przyczyna do zabijania czy meczenia zwierzat. Czy jemy jajka, miód, pijemy sok z kartonu czy wcinamy chlebek.

JAKBY WSZYSTKO BYŁO JEDNO TO BY GÓWNO BYŁO MIODEM, WIEC NIE WRZUCAJ TEGO DO JEDNEGO WORKA.

Jesli mozna uniknac zła nalezy unikac.

Picie mleka jest całkowicie zbędne.

Bez warzyw zyc sie nie da- mozna wychodowac na dzialce ile sie da, ja to trobie visel tez jak z toba??


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
26/04/2007 3:22 pm  

biedna vega 71 jestes jesli masz jedna zasade w zyciu,a tak ladnie tyle pisalas buheheheh
-jestem na tokstycznej liscie vege 71.moze jakis filtr mi kupisz??buhehehehe
oooooo zapomnialem,ze jestem drzewem


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
26/04/2007 3:24 pm  

przepis bym podal na"gnojowice "z pokrzyw,ale kogo to obchodzi 😡


OdpowiedzCytat
Surri
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 200
26/04/2007 6:52 pm  

wojna? za dużo powiedziane. Ale dlaczego mamy niepisac na forum, ze piciem mleka, czy jedzeniem jajek również przyczyniamy sie do cierpienia zwierząt???? A kazdy swój rozum ma i co zrobi z ta informacja to jego rzecz. Fajnie jesli chwile pomysli i cos z ta wiedza zrobi. A jesli juz wojna to nie przeciwko ludziom ale o zwierzeta które przeciez wszyscy chyba kochamy..:)
Co do gnojówki z pokrzyw to ja w Krakowie raczej nie mam gdzie skorzystac.


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
27/04/2007 8:29 pm  

i do znudzenia powtarza się 'każde małe działanie sie liczy'
Go Vegetarian i Run Vegan 😉


OdpowiedzCytat
joasiotek
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 232
28/04/2007 3:37 pm  

(...) Bo jesli jestes owo lakto wege to bierzesz udzial w zabijaniu, robisz to swiadomie i to jest Twoj wybor. To czy to jest hipokryzja czy nie to Twoje odczucie, bo ludzie sa wegetarianami z dziesiatkow roznych powodow(...)

no właśnie, ale ja nie jestem niczego świadoma i czekam tylko, aż ktoś mi to uświadomi:-).

[edytowane 28/4/2007 od joasiotek]

<A HREF=


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
28/04/2007 4:57 pm  

ohh...
Jak w przedszkolu.
Mogli byście przystopować, zakończyć te wasze grę słowną, czy naprawdę sprawia wam aż taką przyjemność obrażanie się nawzajem ?!
Popatrzcie przez okno wyjdzie na zewnątrz, pozachwycajcie się przyrodą i pogodą, a nie siedzicie tylko przed komputerem i jak takie stare zgredy dopiekacie sobie nawzajem. 🙂

[edytowane 28/4/2007 od vanityy]


OdpowiedzCytat
visel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 336
28/04/2007 5:46 pm  

wiesz co,vanitty,jestes agresywna/y i nie masz szacunku do nas 😀


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca