Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

TEMPERATURA CIAŁA  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
24/02/2010 5:28 pm  

Pasożyty w grę nie wchodzą. Ze względu na uczęszczające do przedszkola dziecko raz w roku profilaktycznie się odrobaczamy (chociaż ostatnio pani pediatra stwierdziła, że właściwie to już się tak nie powinno robić, no ale... po wakacjach zastanowimy się nad następnym razem). Przeziębiona też nie jestem. Jak już napisałam podwyższonej temperatury nie czuję, tylko ten kaszel dokucza. Wszystkie zlecone badania w normie, więc może faktycznie alergia.
Paradoksalnie - jak ostatnio złapałam jakiegoś grypopodobnego wirusa i wydawało mi się (bo czułam się fatalnie), że mam przynajmniej 39 stopni gorączki, okazało się, że wręcz przeciwnie - miałam wzrocowe 36,6. Już się cieszyłam, że tak mi zostanie, ale jak tylko zaczęłam się lepiej czuć, to temperatura wróciła do "normy" (czyli wzrosła).
Mam nadzieję, że kiedyś mi to przejdzie (samo - skoro samo przyszło 😉 ).


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
25/02/2010 12:14 am  

[quote: _iwona_] Pasożyty w grę nie wchodzą. ....Mam nadzieję, że kiedyś mi to przejdzie (samo - skoro samo przyszło 😉 ).

Sprawdź czy nie masz paciorkowców. Test ASO.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paciorkowce
http://pl.wikipedia.org/wiki/ASO_%28badanie%29

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
25/02/2010 11:16 am  

Dzięki Jędruś.
Upomnę się przy najbliższej wizycie u pani doktor o skierowanie na to badanie.


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
21/03/2010 6:00 pm  

w kontekście uproczywego kaszlu to tylko prewencyjnie spytam, czy nie leczysz się na nadciśnienie? Niektóre leki przyjmowane w przewlekłych chorobach mają takie działania niepożądane.
A jeśli chodzi o temp. ciała to ja stale też mam taką niską, 36,3-36,6 jak mam 36,9 to czuję się jakbym miała ze 40!! Ale ciśnienie krwi też mam w dolnej granicy normy 110/70 czyli wygląda na to, że ten typ tak ma 🙂
Pozdrawiam 🙂

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
22/03/2010 2:50 pm  

w kontekście uproczywego kaszlu to tylko prewencyjnie spytam, czy nie leczysz się na nadciśnienie? Niektóre leki przyjmowane w przewlekłych chorobach mają takie działania niepożądane.

Nie leczę się. Ciśnienie mam w granicach 100/60. 110/70 to już jest dużo 😉 Ale fakt, że muszę jednak jakoś bardziej dogłębnie sprawdzić co mi jest. Ostatnio rano mam temperaturę w granicach 38 stopni, potem spada. Zdecydowanie nie jest to normalne i nie jestem przekonana, że to faktycznie przez alergię. Tylko, że bardzo, bardzo nie lubię wizyt u lekarza...


OdpowiedzCytat
tessa
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
31/03/2010 8:10 pm  

w kontekście uproczywego kaszlu to tylko prewencyjnie spytam, czy nie leczysz się na nadciśnienie? Niektóre leki przyjmowane w przewlekłych chorobach mają takie działania niepożądane.

Nie leczę się. Ciśnienie mam w granicach 100/60. 110/70 to już jest dużo 😉 Ale fakt, że muszę jednak jakoś bardziej dogłębnie sprawdzić co mi jest. Ostatnio rano mam temperaturę w granicach 38 stopni, potem spada. Zdecydowanie nie jest to normalne i nie jestem przekonana, że to faktycznie przez alergię. Tylko, że bardzo, bardzo nie lubię wizyt u lekarza...

Warto jednak iść do lekarza po skierowanie na badanie krwi np OB pokaże czy w organizmie jest stan zapalny-podwyższone OB.


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
01/04/2010 1:44 pm  

Warto jednak iść do lekarza po skierowanie na badanie krwi np OB pokaże czy w organizmie jest stan zapalny-podwyższone OB.

Pisałam w poprzednich postach o tym, że przeszłam wszelkie możliwe badania, ale dzięki za troskę, tessa 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
01/04/2010 4:23 pm  

a ja mam ostatnio 37/5 ciągle. I tez mialam badania robione i niby wszystko wporzadku jest.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca