Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kotlety u teściowej :/  

  RSS

Joker
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 5
25/10/2011 8:28 pm  

No i teściowa się na mnie obraziła, narobiła kotletów ze zmielonej padliny i zachęcała mnie do jedzenia :/ Dzieci jadły zadowolone bo to od babci "smakołyki" - w domu tego nie ma, tesciowa krzywo się patrzy ... częstuje mnie,a u mnie cofka, czuję, że zwymiotuję ... Zawsze z grzeczności machałem tym kotletem na widelcu, tym razem nie mogłem, nie dałem rady ... treść żołądkowa rosła mi w ustach ... nie zjadłem ... kurcze, dobrze wie, że mięsa nie jem, że walczę z tym od paru lat, że ograniczamy w pewnym stopniu też i dzieciom, ale nie, u niej kotlet na pierwszym miejscu, kotlet zatopiony w tłusczu, w stopionym łoju ... no nie mogę ... wybaczcie, że to piszę, ale musiałem się gdzieś wyżalić ...

www.kosmetykafrancuska.pl


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
25/10/2011 8:49 pm  

No i nie jesteś sam. Mnie tez takie rzeczy delikatnie mówiąc denerwują.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/10/2011 10:20 pm  

Nie daj się teściowej! Broń honoru mężczyzn całego Świata! 😀


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
25/10/2011 11:48 pm  

Nie wiem w ogóle czym się przejmujesz. Zaproś teściową, podaj jej jakieś danie z warzyw, którego nie cierpi i obraź się na nią do końca świata, jeśli nie zje. Co za człowiek. Ja bym zrobiła jej pogadankę na osobności, że albo Cię będzie szanować, albo nie przyjedziesz już na obiad. Powiedz jej, że nie jesz mięsa od jakiegoś czasu i jak zjesz, to możesz się rozchorować, bo Twój żołądek będzie mieć problem z przetrawieniem. 😉 Że Cię odpycha na sam widok i to nie jest jej wina, więc niech tego nie bierze do siebie, tylko zaakceptuje.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
26/10/2011 12:01 am  

Jesteś dorosłym, dzieciatym facetem - czas decydować samodzielnie o tym co chcesz, a czego nie chcesz brać do ust, hm?

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Joker
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 5
26/10/2011 12:38 pm  

Wiem co jem i nikt nie będzie mi mówił co mam jeść, ale to podstawianie mielonych pod nos czasami mnie irytuje :/

www.kosmetykafrancuska.pl


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
26/10/2011 12:46 pm  

A może trzeba się bronić, (prawie)tym czym jest wojowane?

Gdy teściowa kotlety podstawi, można by wyjąć z plecaka pudełeczko z kotletami wege, uśmiechnąć się słodko i powiedzieć "Dziękuję, ale w takim wypadku mam własne" <- to trochę ujma dla gospodyni, ale sama chciała 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
pietras
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 42
26/11/2012 5:13 pm  

My to rozumiemy ale mięsożercy niestety nie. Jednak zastanawiam się jeśli wasze dzieci chcą jeść mięso to dlaczego im tego zabraniać. Niech później same zdecydują.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
26/11/2012 5:36 pm  

Jednak zastanawiam się jeśli wasze dzieci chcą jeść mięso to dlaczego im tego zabraniać.

Może dla tego że dzieci trzeba wychowywać...


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
26/11/2012 8:42 pm  

To ja mam super teściową, zawsze kilka dni wcześniej pyta co będę jadła 😀


OdpowiedzCytat
Jeanette
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 31
04/12/2012 10:15 pm  

Może jeżeli jeszcze raz powiesz jej, że nie jesz mięsa, to w końcu zrozumie? Przecież to nie jest nic aż tak bardzo nadzwyczajnego, żeby się pojąć nie dało...;/


OdpowiedzCytat
Mango
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
04/12/2012 11:50 pm  

Uważam, że "teściowe" czyli kobiety poprzedniego pokolenia bardzo ciężko jest przekonać do tego, ze czasy się zmieniły i można żyć bez mięsa.
Być może dlatego taka reakcja jest nierzadka.

Ale, oczywiście, trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że nie jesz mięsa i wolałbyś, gdyby nie podstawiała Ci pod nos i zachwalała, jakie to pyszne.

"Zostawcie świat trochę lepszym, niż go zastaliście"


OdpowiedzCytat
  
Praca