Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

EKOŚCIEMA? prawda o produktach eko?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/08/2013 1:01 pm  

"Czy warto zapłacić więcej za żywność z ekologicznym certyfikatem? Pierwszy głos w debacie Dziennika Opinii o polityce żywnościowej"

[url= http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/zdrowie/20130824/gerwin-czy-ekozywnosc-ma-sens]Gerwin: Czy ekożywność ma sens?[/url]


OdpowiedzCytat
VikVeg
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 134
28/08/2013 1:56 am  

Byłam na ryneczku i kupilam p prostu od lokalnych dostawców kalforiy, fasolkę, morele,bób,
pomidory malinowe, cukinie, ogóreczki, malinki, borowkę amerykańska.
wydaje mi się to wszystko zdrowsze choc nie ma cerfytykatów

Niekoniecznie zdrowsze jesli babcia czyli lokalny dostawca ma ogrodek/pole przy szosie 😉


OdpowiedzCytat
Jeanette
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 31
28/02/2014 10:33 pm  

Mi kiedyś znajomy opowiadał jak jego brat pracował na ,,ekologicznej'' plantacji szczypioru w Niemczech. Akurat był bardzo deszczowy miesiąc i roślinki za nic nie chciały rosnąć.Ponieważ w dzień możliwa była kontrola, właściciel kazał mu spryskać szczypior mieszanką z nawozem w środku nocy. Na drugi dzień szczypior rósł gęsto i był pół metra wyższy...
Wydaje mi się, że ludzie dla zysku nie cofną się prze niczym, także pozostaje nam ufać, że jedzenie tego syfu wyrządzi nam jak najmniejsze szkody...


OdpowiedzCytat
lillabez
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
03/03/2014 11:42 am  

Zgadzam się z Tobą. No ale coś jeśc trzeba... a mieszkam w duzym mieście, ogródka nie mam...


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/03/2014 1:53 pm  

W pewnej części pewnie jest nie do końca tak jak być powinno, dlatego np. nierozsądne wydaje mi się kupowanie np. eko bananów, które są kilkakrotnie droższe od zwykłych, a i tak lądują u nas w dojrzewalniach. Inna już sprawa np. z eko owocami suszonymi, które faktycznie mają te wyższośc nad zwykłymi, że nie zawierają dwutlenku siarki.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/03/2014 5:17 pm  

Co racja to racja.
Świerze owoce i warzywa kupuję na rynku. Pewnie pryskane, ale co tam.
Nie dam 3x tyle, za warzywa ze sklepiku ze zdrową żywnością, żeby stwierdzić że nie wiem czy pryskane, ale za to wiem, że gorsze w smaku (bo i tak bywa)...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/03/2014 6:49 pm  

Ale ze szczypiorem pół metra wyższym to też niezła ściema, chyba że to nie szczypior, a bambus był, on tak szybko rośnie 😉 Nie ma takiego szczypioru ani takiego nawozu.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Derpka
świeżaczek
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 1
24/09/2016 1:06 am  

Tak naprawdę, to chyba tylko jak wyhodujemy sobie w ogródku, to wiemy co zawiera dana marchewka. 🙂 Tylko, nie każdy ma tak dobrze, jak się nie ma kawałka ziemi pod ogródek, to trzeba się ratować tym, co oferują nam sklepy. Akurat eko warzywa i owoce bardziej mnie przekonują, nie wiem, może złudnie, ale chcę wierzyć, że faktycznie lepiej się przez to odżywiam.

[edytowane 24/9/2016 przez Admin]


OdpowiedzCytat
Malinka94
początkujący
Dołączył: 7 lat  temu
Posty: 9
21/11/2016 1:53 pm  

Zgadzam się z przedmówcą. Dopóki sam czegoś nie wyhodujesz nigdy nie będziesz miał pewności, że jest eko.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca