Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witam .  

Strona 1 / 2 Następny
Kitiketka
początkujący

Korzystam ze strony od jakiegoś czasu, ale założyłąm konto dopiero dziś. Jako że kocham zwierzęta, w szczególności króliki, chciałabym przejść na diete bezmięsną . Mam 15 lat i mam wątpliwości czy nie odbije sie to na zdrowiu , chociaż dużo czytałam...może pozcekać z tą decyzją?
Mięso i tak jadam rzadko, po prostu go nie lubię, a ubój zwierząt jest wg mnie straszny.

`...zamaist ćpać, wcinaj nać .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 7:03 pm
Deleted
forumowy expert

Witam i zapraszam do pisania 😉

=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 7:08 pm
Kitiketka
początkujący

witam, miło 😉 zapomniałam napisać że już odzwyczajam się od mięsa. Nie jest trudno, jeśli ma sie cel. A ja za mięsem nie przepadam. Rozmowy z mamą o tym odbyłam, nie ma przeciwwskazań, jednak mówi ze jedzenie wegetariańskie jest drogie. Ostatnio postanowiła wspomóc mnie widząc moją postawę. I dobrze 😛

`...zamaist ćpać, wcinaj nać .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 7:21 pm
Luu
 Luu
początkujący

Witaj wsrod nas..:)
Milego pobytu tutaj,zycze..:)

Co do diety...Skladniki (np. bialko) musisz uzupelniac innymi produktami..(np. szpinak ma duzo zelaza:P) 🙂

' Myślę, więc jestem wegetarianinem.' (((:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 7:39 pm
Kitiketka
początkujący

🙂 wiem, czytałam już dużo o tym.. i witam 🙂

`...zamaist ćpać, wcinaj nać .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 7:51 pm
Milunia
bywalec

Witaj serdecznie 🙂 Życzę Ci powodzenia dążeniu do obranego celu i byciu wege 🙂 Będę trzymała za Ciebie kciuki 😀

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 8:34 pm
Stanisław
weteran forum

Cześć Kitiketko. Miło Cię widzieć wśród nas. 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 8:37 pm
Kass
 Kass
forumowicz

Kitiketko, dieta wegetariańska nie jest droga 😀 Chyba wśród większości mięsożernych rodziców krąży ten mit 😛

Kass

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 8:49 pm
Kitiketka
początkujący

takie miłe powitanie, aż chce sie tu wracać 😉

`...zamaist ćpać, wcinaj nać .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 10:14 pm
rubia
forumowy expert

Witaj Kitiketko! 🙂 Drogie sa przed wszystkim prztworzone produkty z soi, których i tak nie powinno się za duzo wcinac, a swierze warzywa, sezonowe owoce, kasze i strączkowe są, jak myslę, na każdą kieszeń.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 11:04 pm
Mayka
bywalec

Witam serdecznie Kitiketko! Fajny króliczek 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2008 11:11 pm
Kitiketka
początkujący

Mayka dziękuję, acz mój ładniejszy 🙂

czy te paczkowane np. kotlety sojowe są zdrowe tzn, nadają sie do jedzenia?

`...zamaist ćpać, wcinaj nać .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2008 1:29 am
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Witaj Kitiketko ! Jak pobędziesz tu z nami na forum trochę dłużej , to pewnie rozwieją się Twoje wątpliwości. Wiesz , myślę to taki wiek gdy człowiek zaczyna sam decydować o swoim życiu, otwierają się oczy na pewne tematy i przestaje się myśleć szablonowo.

czy te paczkowane np. kotlety sojowe są zdrowe tzn, nadają sie do jedzenia?

Mnie nie smakują i ich nie kupuję. Wiem ,że przypominają mięsne kotlety i mogą się sprawdzić w początkowej fazie przejścia na wege. Należy jednak pamiętać , że ich konsystencja to efekt bardzo zaawansowanego przetworzenia. 🙂

[edytowane 8/6/2008 przez Ayna]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2008 2:05 am
Kitiketka
początkujący

Ech, no wlasnie, a to przetworzenie budzi obrzydzenie...

`...zamaist ćpać, wcinaj nać .

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/06/2008 7:36 pm
AnKa_15
rozmówca

Ja mam 14 lat i uważam, że dieta wege wcale nie odbija się na zdrowiu, i nie jest droga/

Kiedy człowiek zabije tygrysa, nazywa to sportem, ale jeśli tygrys zabija człowieka nazywa się to okrucienstwem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/11/2009 1:46 am
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca