Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Heja  

tommy_beat
początkujący

Dopiero zaczynam taka innaguracja oficjalna mojego wegeterianizmu, niestety nie jestem wegetarninem który nigdy nie jadł mięsa jadłem kiedyś i to dużo, dużo hamburgerów. Dzisiaj natomiast jest już inaczej czuje wielki moralny obowiązek aby nie jesc mięsa lecz rodzina z którą mieszkam jest troche nienormalna nie można im przemówic do rozsądku i niestety musze czasem jesc wywar ze zwierzęcego caiała (zupa,rosół) bo grożą mi głodem, czasem dojadam słodycze i jakos mi to starcza ale czasem po prostu nie mam pieniędzy i muszę jesc to co wszyscy lecz tylko zupy się łapie mięsa już nie jem. Moja babcia teraz wszystko nakręca od kiedy u nas zamieszkała to ciągle mi truje o mięsie i mam takie pytanie jakie jej argumenty wysunąc bo ciągle prawi farmazony że nie wolno nie jesc mięsa bo zachoruje i będe słaby?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 02/06/2010 7:26 pm
tommy_beat
początkujący

Najlepiej będzie jak pożyczę jakąś książkę 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 03/06/2010 1:52 am
tommy_beat
początkujący

Czesc, ja czegos nie rozumiem, wchłonąłem definicję ze nie można jesc absolutnie niczego pochodzenia zwierzęcego a na stronach dla wegów znajduje potrawy które się przyrządza z mleka,jajek,masła, o co w tym chodzi, mam zdobywac te prodkty od ludzi którzy humanitarnie obchodzą się ze zwierzętami a nie z masowych hodowli?

[edytowane 8/6/2010 przez tommy_beat]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 08/06/2010 1:04 pm
tommy_beat
początkujący

Czesc 🙂 chyba przeszedłem okres próbny 😉 3 miesiące bez mięsa i ogólnie olewka na witaminy itp i czuje się świetnie tzn że mogą zostac wegetarianinem 😛

Co do mojej babci.. ona jest albo bewzględna wobec zwierząt albo kompletnie nie rozumie (ona nie zna pojęcia wegetarianizm) gdy jej mówie że takich jak ja są w polsce tysiące to mi mówi że nikt na świecie nigdy (nie) nie jadł mięsa 🙁 przykre ale gdy próbuje po grzecznosci to tak samo się broni po prostu nie da się jej naświetlic takiego myślenia ona jest ogólnie zacofana brak jakiegokolwiek dostępu do informacji..

Hej potrzebuje jeszcze takiej informacji odnośnie jajek, każde jajko to potencjalne kurczątko? czy wcześniej kura zanim zniesie jajko musi miec kontakt z samcem?

[edytowane 27/7/2010 od xxl]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 27/07/2010 6:10 pm
tantiema
początkujący

Hej!
Nie każde jajo to potencjalne kurczątko, tylko z tych jaj, które wykluje zapłodniona kurka wykluwają się kurczątka! 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 28/07/2010 3:12 am
  
Praca