Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ulubione języki-niekoniecznie te popularne  

Strona 7 / 11 Wstecz Następny
pawel747
bywalec

Nie oglądałem i nie znam; mało filmów oglądam, ale jeśli polecasz, nadrobię 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2009 11:20 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

"Kontroll" to jeden z moich dwóch UKOCHANYCH filmów, widziałam już 12 razy, a Neo zrobili do tego filmu muzę - jeszcze nigdy nie widziałam filmu, z którym soundtrack tak świetnie by się zgrywał, ideał, miodzio i w ogóle - słuchana osobno też brzmi świetnie ^^

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2009 11:27 pm
pawel747
bywalec

Węgierski film + dobra muzyka = większej rekomendacji dla mnie nie trzeba 😀
Bardzo wkrótce obejrzę :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2009 11:34 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

Poprawka, węgierski film + węgierska muzyka 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2009 11:41 pm
pawel747
bywalec

No taak, wystarczyłoby jak napisałem, ale tak jest jeszcze lepiej 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/01/2009 11:46 pm
Filomena
bywalec

ANGIELSKI, ANGIELSKI I JESZCZE RAZ ANGIeLSKI :rotf Gdy tylko słyszę brytyjski (mniam!) akcent popadam w jakąś ekstazę... 😉 .
Bardzo podoba mi się ukrainski, niestety jedyne, co potrafię w nim powiedzieć to ... to że nie mówię po ukraińsku 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 12:02 am
Loara
forumowicz

cudowny temat, świetny pomysł, muszę przyznać 😀
i jak niejednena tu osoba- chciałabym być poliglotką, bo w moim przypadku języki to obszar, z którym najlepiej sobie radzę. Jestem zauroczona francuskim, uczę sie od trzech lat, wiec coś już potrafię powiedzieć, a oprócz tego prawdopodobnym jest, że będę studiować etnolingwistykę, a wiec między innymi j. wietnamski, choć jeszcze nei wdrążałam się w jego gramatykę 🙂
i tak naprawdę jestem w stanie zaprzyjaźnić się z każdym językiem; w czasie wakacji bawiłam się internetowym słownikiem angielsko-azteckim 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 12:18 am
bursztynoweslonce
początkujący

a ja uwielbiam chorwacki- i nawet studiuję sobie radośnie kroatystykę w ramach slawistyki:)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 12:25 am
pawel747
bywalec

prawdopodobnym jest, że będę studiować etnolingwistykę, a wiec między innymi j. wietnamski, choć jeszcze nei wdrążałam się w jego gramatykę 🙂

Świetny pomysł :thumbsup: Studiuję językoznawstwo, ale program mamy tu w Poznaniu prawie identyczny jak etnolingwistyka - dużą część przedmiotów mamy w ogóle razem. Sporo ludzi jest rozczarowanych i rezygnują z czasem, ale jeśli kocha się języki, jest to świetny kierunek i można iść na niego z miejsca :red:
Piękne jest to, że język, którego chce się uczyć jako drugiego po angielskim lub niemieckim, wybiera się tu z kilku dostępnych co roku. A jeśli się nie trafi, zawsze za rok można zacząć inny czy pochodzić niezobowiązująco dodatkowo na co innego :red: Jeśli w przyszłym roku akademickim nie opuści mnie brak chęci do działania i jeszcze nie znajdę sobie roboty, mam zamiar pochodzić na jakiś egzotyczny język, bo na razie uczyłem się tylko europejskich... :red:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 12:37 am
Loara
forumowicz

Nie wiem czy jest taka możliwość, ale chciałabym studiować angielski, francuski i coś ekstra orientalnego (jak wspomniany wietnamski). Orientujesz się może Pawle, czy taka opcja istnieje? 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 1:28 am
pawel747
bywalec

Gdzie indziej będzie inaczej, ale w Poznaniu jak najbardziej. Jeśli tylko francuski byłby akurat dla Twojego roku do wyboru (a ostatnio co roku jest albo na językoznawstwie albo na etnolingwistyce, a mogłabyś w Twojej sytuacji chodzić z dowolnym z tych kierunków), to dałoby się. Być może sam za rok będę uczyć się dokładnie takiego zestawu, jakiego Ty chesz się uczyć 😀

Jeśli chce się na coś chodzić u nas dodatkowo, nieoficjalnie - wystarczy pogadać i zazwyczaj prowadzący od razu się zgadzają. Dużo mamy nativów, którzy cieszą się z każdej osoby, która chce się uczyć ich języka 😀

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 1:53 am
Loviisa-chan
stały bywalec

We wcześniejszym poście gdzieś tam pisałam, że uczę się jeszcze japońca, fina i włocha ale porzuciłam te dwa ostatnie języki bo: w przypadku włocha - nie interesuje mnie kraj ani kultura, sam język nie motywuje mnie do nauki :], a fin....śliczny, melodyjny (i trudny ze względu na 14/16 przypadków) język ale kurczę, kiedy ja do FIN pojadę, a tymczasem mam inne priorytety, w których japoński bardziej mi się przyda, no i Finlandia nie jest w 50% tak interesująca jak Japonia i Japończycy 😀 A pod względem urody mieszkańców to jest pół na pół: przystojni Skandynawowie i śliczne Japonki 😛

[edytowane 6/1/2009 od Loviisa-chan]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 9:28 am
Sagamore
stały bywalec

języki taaa moja mocna strona na angielski ofkoz 😉
skubię trochę włoskiego, japońskiego i hiszpańskiego - dwóch ostatnich wolę jednak bardziej słuchać niż się uczyć. Pewno to wina motywacji, brak odpowiednich (jakichkolwiek) nauczycieli itp

a co do ślicznych japonek to musze podpisać się rękoma i nogami 🙂

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 2:09 pm
Loviisa-chan
stały bywalec

No, ale w sumie przystojnych Japońców też nie brakuje 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 3:03 pm
Sagamore
stały bywalec

niech zgadnę pewno Hiroyuki Sanada lub coś podobnego tylko młodszego 😉

stay classy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/01/2009 3:22 pm
Strona 7 / 11 Wstecz Następny
  
Praca