Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kupujecie papieskie gadżety?  

Strona 1 / 3 Następny

zróbmy coś z tym! ja już nie mogę :exclam:
podejrzewałam, że po śmierci Papież dobrze się będzie sprzedawać, ale nie sądziłąm że tak długo to będzie trwało... no dajcie spokój, przecież dodają go teraz do wszystkiego. ciekawe kiedy zaczną dodawać piapieski gadżet do szamponu, albo kiedy powstanie zestaw w Mc Donaldzie z JP2burgerem i figurka papieża. to takie żenujące. :casstet:
ja nie jestem za bardzo wierząca, ale razi mnie ten wszechobecny kult papieża - to nawet nie jest kult to jest akcja marketingowa 😮
co za naród....

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 6:53 pm
Maze
 Maze
stały bywalec

Heh, a jeszcze lepsze sa sztuczne groby w coraz nowych miastach, paranoja na maxa.
Za to trzeba uwazac co sie mówi bo co rusz to gest czy słowo "zarezerwowane" (???) dla bialego papy. Juz nie mozna normalnie zdania powiedziec, bo on uzyl tych słów więc sa święte i zastrzeżone, co za kraj. Głupota ludzka jest bez-den-na. A jeszcze przypomina mi sie reakcja "kolezanek" gdy po tygodniu od smierci jp2 stwierdzilam ze fajnie byloby właczyc tv i go NIE zobaczyc- "to sie wynies z tego kraju jak ci sie nie podoba", " nie musisz tv ogladac" LOL, i to wszystko wykrzyczane z piana na pysku i błyskiem fanatyka w oku...bo przeca jego wszyscy musza lubic, wielbic i chciec non stop ogladac.

Podsumowujac- tragedia, nigdy gościa nie lubiłam, a po smierci jeszcze bardziej, widac co mu sie "udalo": wode z mózgu ludziom zrobić, ot co.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 7:01 pm
daffnia
bywalec

Za to trzeba uwazac co sie mówi bo co rusz to gest czy słowo "zarezerwowane" (???) dla bialego papy. Juz nie mozna normalnie zdania powiedziec, bo on uzyl tych słów więc sa święte i zastrzeżone,

co masz konkretnie na myśli?

widac co mu sie "udalo": wode z mózgu ludziom zrobić, ot co.

serio to mówisz? 😮 😮
moim zdaniem to był na prawdę wybitny człowiek. nie zauważyłam, żeby ktoś pod jego wpływem zaczął robić rzeczy złe. i nigdy nie słyszałam, żeby namawiał do niegodziwości. mam dla niego dużo szacunku, choć pomnika bym mu nie postawiła, jego wizerunku bym nie oprawiła i nie kupiłabym ręcznika z jego obliczem. jak to widzę to się czuję mocno znudzona, a nawet zemdlona.
ale wielkości mu nie odmawiam.

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 7:29 pm
Zol
 Zol
rozmówca

hmm... poczułem sympatię do Maze...

'Przy śniadaniu słucham o korkach...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 7:39 pm
Asia
 Asia
bywalec

Ja bardzo ceniłam Jana Pawła II i nadal cenię i szanuję,to był wielki człowiek i to sie w moim przekonaniu nigdy nie zmieni,choć denerwuje mnie takie zarabianie na Jego wizerunku !!! tak byc nie powinno!!!! ja osobiście nie kupuję takich rzeczy...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 8:14 pm
Reiha
stały bywalec

nie sądziłam, że kiedys to powiem, ale zgadzam się z Maze. Ja również powiedziałam coś takiego jak ona, że chciałabym włączyć tv i nie oglądać tam po raz kolejny papieża. Co do "papieskich bubli" to nie, NIE, NIE!!! - ABSOLUTNIE NIE KUPUJĘ.

Don't let me detain you.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 9:09 pm
Weronika
bywalec

podpisuję się pod tym, na sam dźwięk "papieskich kremówek" aż mdli :casstet:

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 9:22 pm
Megumi
rozmówca

Nikt (w znaczeniu: prawie nikt; epsilon ;p) nie słucha tak naprawde o czym papiez mowil. znam moze pare osob ktore przeczytaly jakas jego encyklike. Heh, ja tez tego nie robilam, ale nie naleze do jegofanow i nie tytujluje sie 'pokoleniem JP2'.

Ale nie przesadzajcie, to ze komercha panuje, a spoleczenstwo preferuje balwochwalczy kult nad prawdziwa wiare nie przeczy wielkosc JP2.

wystarczy sobie porownac z bucującym Ratzingerem.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 9:35 pm
kamma
stały bywalec

Kiedyś myślałam, że jak papież polak umrze, a następny nie będzie polakiem, to się nasz kraj oddzieli od stolicy apostolskiej. No, ale na razie mają swoje figurki i swoją dumę (pychę?), że JP2 był polakiem.
A propos "świętości" słów, które wypowiedział papież, znalazłam dziś taką informację:
"Tu wszystko się zaczęło" - tej treści ogromny baner wisiał na jednym z budynków browaru w Żywcu. Zastąpiła go inna reklama, bo budził wiele kontrowersji. Browar przyznaje się do błędu - pisze katowicka "Gazeta Wyborcza".
Chciałabym jeszcze zwrócić Waszą uwagę na jeden fakt: JP2 jako pierwszy spośród "ważniaków" katolickich powiedział, że w rozwój człowieka powinien być włączony szacunek do przyrody (w tym do zwierząt) i że nie mamy nad zwierzętami władzy absolutnej i nie wolno nam ich bezgranicznie eksploatować.

[edytowane 16/10/2006 od kamma]

podskoczyć i nie trafić w ziemię

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 9:56 pm

dodam do tego jeszcze taki mały przykład hipokryzji.
więc wiecie jak Radio Maryja nie lubiło papieża? ja wiem bo czasem tego słucham. nie liczyli się z tym co mówił, krytykowali go. a teraz.. tiaa dżingiel ze słowami JP II w których mówi że się cieszy z radia maryja, pełno filmów na Trwamie i dołanczanych do gazetki nasz dziennik.
i te wspominki jak to fajnie było jak mieliśmy "naszego papieża". kiedyś ktoś to ładnie ujoł (chyba Kuba Janiszewski) że my to mamy taki pelmienny chrześcijanizm. tak skomentował tekst pt. "Benedykt XVI, papież który został polakiem" - coś mniej więcej takiego się kiedyś pojawiło.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 10:18 pm
petka
bywalec

Przecież ta śmierć to czysty biznes i nie ma się co nad tym rozwodzić. Tak samo przecież było przy każdej okazji jego wizyt. I jeszcze to nakręcanie, że pokoleniej JPII... no bajka jak się patrzy. Nie biorę w tym udziału!!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 10:53 pm
EvilOne
stały bywalec

nigdy bym tego nie kupiła. Nie mam nawet na piwo a co dopiero finansować fury i diamentowe gadżety wybranych. Te pieniadze nie idą na "szczytne" cele i są niezgodne z ideami kościoła-zamiast nieść pomoc innym, dają bogactwo tym, co i tak mają wszystkiego wystarczająco.

A co do Benedykta.... i kultu papieża.... slyszeliście z Harry Potter jest dziełem szatana niszczącym młodych chrześcijan?? i na stronie 666 w czwartej czesci sa satanistyczne obrzędy... spowiadaj sie jakiemuś ..... ..... .... .... panu z tego ze czytasz Harry'ego albo z tego ze byłes w kinie na Kodzie da Vinci....

no cóz-skomentuje to chamskimi kawałami.

Co to jest?? długie, śpiewajace i sra po lasach.
Pielgrzymka do Częstochowy!!

Po co podczas swej pielgrzymki do Polski Benedykt był w Oświecimiu??
po świadectwo pracy!!

a przechodząc koło krematorium powiedział: "a my TUTAJ przychodziliśmy na kremówki..."

😉 z przymrużeniem oka

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 11:48 pm
joasiotek
bywalec

hmm... poczułem sympatię do Maze...

poczułŁEM? nie obraź sie za moje pytanie Zol, ale jakiej ty jesteś płci? Wydaje mi się, ze gdzieś wypowiadałeś/wypowiadałaś(?) sie w formie żeńskiej. Sorki, jeśli mogło Cie to urazić 🙂 .

<A HREF=

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 16/10/2006 11:48 pm
Wiejka
stały bywalec

Hmm..ja raczej wierząca nie jestem...a jak leciał papież w tv, to przęłaczałam program..:D.Ale naprawdę uważam, ze to był wileki człowiek...choć faktycznie wkurzało mnie, żepo jego śmierci wszędzei w kóło to samo leciało..:/..Uważam, ze mądrze gadął i nie widzę powodu żeby jego sie czepiać..nie jego wina, ż etaka komercha sie zrobiła..chciał zrobić dobrze...Ja jednak to olewałam;p

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/10/2006 12:09 am
ALchemik
bywalec

EvilOne tak troche napomkla o czestochowie i mi sie cos przypomnialo 🙂 od kad pamietm kazdy mi wpajal ze dla prawdziwego katolika miejscem kultu w polsce jest czestochowa , swiecty szczyt 🙂 no wiec jak cale zycie bylem ciekawy co tam jest takiego intrygujacego 🙂 no i dwa lata temu , szczerze mowiac to calkiem przypadkiem bo wracalem z ordynacji na mnicha buddyjskiego mojego brata ktora sie odbywala wlasnie za czestochowa , wraz z rodzinka wstapilem do tego cuda nad cudami , raju na ziemi i spelniecnia marzen wszytkich katolikow 🙂 i co mnie uderzylo juz na samy poczatku i nie dawalo spokoju do samego konca to byla jedna wielka arogancja , komercja i sposob wylansowania sie ludzi ;/ od samego parkingu az do swityni nie oczylem choc trszoke swietosci czemu w usmei sie nie dziwie bo jak mozna poczuc swietosc gdzies gdzie na kazdym kroku sa jaramrki z pamiarkami , ktos krzyczy ktos sie pzrepycha , ktos Cie krytykuje , nie uslyszalem ani jednego milego slowa , nie zobaczylem nai jednogo dobrego uczynku zwgledem ludzi tam pzrebywajacych ! a jedyne co zobaczylem to bande turystow i sprzedajacych nastawionych na kupno i spzredzrz ! wiec jednym slowem moj MIT na temat tego ''Świetego" miejsc upadl na twraz ! raczej sie juz tam nei wybiore 🙂 a co do pamiatek po papiezu to nie popieram i nie kupuje ! mysle e najlepsza pamiatka po JPII bedzie to jak kazdy z nas choc raz dziennie sprawi ze druga osoba sie usmiechnie 🙂 bo w koncu "dopuki widzisz jeszce usmiech to widzisz cud " pozdrawiam 🙂

PS. a w tym momencie jedyna mila rzecz z ktora mi sie kojarzy czestochowa to zespol grajacy moja ulubiona muzyke reggae Habakuk 🙂 wielko respect dla nich 🙂

[edytowane 16/10/2006 od ALchemik]

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 17/10/2006 3:57 am
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca