Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Luźniejsza rozmowa na inne tematy  

Strona 7 / 8 Wstecz Następny
Denis
bywalec

Wiem, że dużo mówi się o lecytynie ale ja nie widze w niej nic złego w końcu to tylko jaja i soja... Oczywiście nie jem produktów z lecytyną mimo, żę nie widze w niej nic złego... Czytam w rożnych encyklopediach ale tam zazwyczaj pisze to samo:

"ecytyna (nazwa chemiczna: fosfatydylocholina) — fosfolipid, który zwykle otrzymuje się z żółtek jajek kurzych (z gr. λεκιθος) lub z ziaren soi. Jest ona niezbędna do funkcjonowania układu nerwowego zwierząt i ludzi. Jest ona dostępna komercyjnie w postaci czystej i jest stosowana jako dodatek do żywności oraz w celach leczniczych. W Unii Europejskiej, oznaczona jest kodem E 322, w listach dodatków do żywności."
www.wikopedia.pl

To w końcu jest wege czy nie ????
:question:

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/03/2008 10:48 am
Ktosiek
stały bywalec

Skoro nie widzisz w niej nic złego, to nie widzę problemu żebyś ją jadł.

Ja jem produkty zawierające lecytynę sojową.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/03/2008 11:39 am
Denis
bywalec

Serwatka jest wege??

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 04/04/2008 11:42 pm
vegetena
stały bywalec

Serwatka powstaje przy produkcji sera, nie jest wegańska, ale wegetariańska powinna być. Chyba, że w jakiś sposób dodaje się jeszcze do niej podpuszczkę czy coś innego, co może być odzwierzęce - nie wiem jak to jest, lepiej żeby bardziej doświadczeni napisali

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2008 1:39 am
vegetena
stały bywalec

A teraz ja pytanie mam, z komputerem związane. Jak to jest, że w tej chwili nie mam na pasku start stanu baterii i regulacji głośności? Drugi raz mi coś takiego się zdarza, zawsze wszystko w porządku. A denerwuje mnie zwłaszcza ta głośność, bo głośniczek wbudowany w laptop, słabiutki, więc żaden komfort słuchać cicho.... Od razu mówię, że zresetować i uruchomić ponownie komputera nie mogę. Więc wołam - pomocy, co robić?!

[edytowane 7/4/2008 od vegetena]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/04/2008 8:19 pm
Ayna
 Ayna
forumowy expert

Denis, co do serków topionych to Ci odradzam ,jeśli już to chyba lepsze zwykłe żółte sery. Te wszystkie "E" nie są zdrowe.

450 i 452 - fosforany i polifosforany sodu i potasu , zagęszczacze syntetyczne. Powodują zaburzenia w gospodarce wapniowej;

339 - syntetyczny antyutleniacz - zaburzenia żołądkowe ;

407 - stabilizator ,zagęszczacz, karagen ( prod. z wodorostów ) , grozi owrzodzeniem jelit ;

415 - stabilizator , zagęstnik , guma ksantanowa ( substancja pianotwórcza ) , nośnik , raczej

nie groźna , gdyż dodawana do żywności dla niemowląt. 😉

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2008 1:07 pm
Likwidator
bywalec

Vegetena, miałem coś podobnego ze swoim laptopem: pierw myślałem ze system siada, okazało sie ze bateria ma awarie, następnie wysiadł dźwięk, a na koniec DvD, dzieki czemu nie mogłem przeinstalować systemu i komp stał na szafie(do czasu gdy ktoś życzliwy go nie dobił) :(( 😮 😡

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2008 2:38 pm
vegetena
stały bywalec

Oj, to niedobrze! Co prawda nie mam większych problemów z komputerem.
Dzisiaj pokazuje mi już stan baterii, ale głośności jak nie było, tak nie ma....
[img] [/img]
Jak to zmienić?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2008 9:36 pm
Stanisław
weteran forum

Vegetenko masz prawdopodobnie wyłączony mixer w komputerze. Ale jak się do niego dostać , tego nie wiem bo nie znam Twojego systemu operacyjnego w komputerze. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 09/04/2008 10:16 pm
vegetena
stały bywalec

Mój system to niestety Windows Vista 🙂 To trochę tłumaczy problemy, no nie?

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/04/2008 12:32 am
Stanisław
weteran forum

Ja też mam Windows Vistę ale u mnie pasek zadań wygląda tak: [img] [URL= http://img228.imageshack.us/img228/1416/pasekzadayn7.jp g" target="_blank">http://img228.imageshack.us/img228/1416/pasekzadayn7.jp g"/> [/IMG][/URL]
[/img]

ps. Spróbuj zaznaczyć kwadracik przy słowie "dźwięki" i zobacz czy wyświetliła się ikonka głośniczka na pasku zadań.

[edytowane 10/4/2008 przez Stanisław]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/04/2008 1:48 pm
Jędruś
stały bywalec

Wegetena wybierz głośność klikając myszą na mały kwadracik (jest to widoczne na fotce którą tu wkleiłaś).

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty

:yltype:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/04/2008 4:26 pm
vegetena
stały bywalec

Jędruś, ten kwadracik był nieaktywny, próbowałam. Dziękuję wszystkim za porady, dzisiaj już mogę regulować głośność i mam odpowiednią ikonkę na pasku zadań, sama nie wiem w jaki sposób.

Co do Visty jeszcze. Coś mnie podkusiło, żeby ją sobie sprawić i na sobie się przekonać dlaczego ludziom nie przypadła do gustu 🙂 Póki co, da się z tym wytrzymać.... Oczywiście, mogę zmienić oprogramowanie, pytanie tylko po co, skoro i tak nie jest jeszcze źle

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/04/2008 5:22 pm
vegetena
stały bywalec

Chyba powinniśmy świętować dzisiaj trzecią rocznicę powstania forum 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2008 3:08 am
Stanisław
weteran forum

[b] STO LAT, STO LAT,
NIECH ŻYJE, ŻYJE NAM ![/b]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 25/04/2008 3:15 am
Strona 7 / 8 Wstecz Następny
  
Praca