Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jaką szkołę powinnam wybrać?  

martynavege
początkujący

Niedługo muszę wybrać szkołę średnią. Mam rozkmine między liceum z rozszerzoną chemią, geografią i biologią a technikum technologii żywienia. W przyszłości chciałabym studiować dietetykę, długo nad tym myślałam i jestem tego pewna na 100% I moje pytanie po jakiej szkole jest najłatwiej się dostać na uczelnie ?
Prawda jest taka, że do tego technikum zawsze chodzą osoby ze słabymi wynikami, przyjmują każdego jak leci. Liceum to zupełnie inna szkoła, fajni ludzie i wgl. Boję się tylko, że po liceum może coś się nie udać ze studiami i zostanę bez zawodu :((
Która szkoła lepsza waszym zdaniem ? 😛

A jeszcze 2 pytania tak na marginesie:
Czy liceum/technikum bardzo się różni od gimnazjum?
Czy w technikum jest bardzo trudniej niż w liceum, jest dużo materiału do opanowania, bo wiadomo dochodzą przedmioty zawodowe??

[edytowane 5/2/2013 od martynavege]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2013 1:14 pm
Daiana
bywalec

Ja byłam pewna weterynarii jak niczego innego na świecie, od kiedy nauczyłam się mówić;) poszłam więc na biol-chem a wylądowałam na ASP. Z matury z biologii zrezygnowałam tydzień przed maturami.
Liceum mimo wszystko da Ci więcej korzyści, jeżeli Ci się coś zmieni, zawsze możesz zmienić profil - ja miałam dylemat i zastanawiałam się pomiędzi biol-chem'em a plastykiem i mimo, że jestem teraz na ASP to cieszę się, że wybrałam zwykła liceum, przynajmniej mam pewność, że nie zmarnowałam żadnej szansy i nie mam czego żałować.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2013 1:48 pm
Szczurunia
bywalec

Wybierz technikum, bo technikum = zawód.

W każdej szkole da się uczyć, jeśli się tego chce i zdać dobrze maturę oraz dostać się na wymarzone studia. Jeszcze kilka lat nauki przed tobą i nie wiesz co się wydarzy po drodze. Może (oczywiście, oby nie!) stanie się coś i twoi rodzice nie będą w stanie opłacić studiów. Mając zawód już po szkole średniej jesteś zawsze atrakcyjniejszym pracownikiem niż twoi rówieśnicy. Oprócz tego będziesz też miała lepsze przygotowanie do studiowania dietetyki niż osoba po biol-chemie.

Jeszcze raz gorąco namawiam, idź do technikum. Wiem, że takie "utylitarne" podejście do tematu nie w smak jest nastoletniej osobie. Ja kończyłam liceum i poszłam na studia takie jakie mi się podobały, zgodnie z zainteresowaniami i nie myślałam o tym jak będę zarabiać na siebie. Bardzo tego żałuję, bo mimo tego, że kończę kierunek na którym się bardzo rozwinęłam nie mam z tego nic.
Gdybym zrobiła technikum miałabym zawód. Gdybym wybrała inne studia mogłabym teraz już zarabiać.
Ty masz szansę połączyć zainteresowania z pracą, nie zmarnuj tego 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2013 2:17 pm
Samanya
bywalec

do tego technikum zawsze chodzą osoby ze słabymi wynikami, przyjmują każdego jak leci.

to nie znaczy, że mają jakiś inny( gorszy) program nauczania. Będziesz chciała zdobywać wiedzę to zdobędziesz 🙂

Liceum to zupełnie inna szkoła, fajni ludzie i wgl.

a w technikum nie?? 🙂

Musisz sama zdecydować. Pamiętaj też że jeżeli nie zdasz egzaminu zawodowego w technikum to też nie masz zawodu.
Ja chodziłam do technikum i było zaje***** 😀

pytasz czy szkoła średnia różni się od gimnazjum- tak różni się, "pani" już nie podyktuje wszystko do zeszytu, więcej samodzielności, większa swoboda.. 🙂
no i rzeczywiście przedmiotów więcej zatem więcej nauki.

[edytowane 5/2/2013 przez Nusiaczek]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/02/2013 3:50 pm

wszystko to zależy tylko od Ciebie.
jeśli chcesz iść na studia, to na nie pójdziesz bez względu na szkołę. istnieją dobre licea, a zarazem technika.

mówisz, że chcesz iść na dietetykę. jeśli jesteś tego pewna, to w liceum będziesz przygotowywać się typowo do matury, która pomoże Ci dostać się na wymarzony uniwerek.
myślę, że technikum jest dla osób, które już na wstępie wiedzą, że chcą być na przykład: organizatorem reklamy czy fryzjerką. technikum jest fajne, bo masz po nim od razu zawód, jednak każdy ma swoje priorytety w życiu i musisz podjąć decyzję sama, bo w końcu nikt za Ciebie życia nie przeżyje ;))

sky's the limit.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2013 5:13 pm
  
Praca