Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

poprawne zachowanie, netykieta - przestrzegamy czy nie?  

euridice
stały bywalec

hej, to cos dla tych, ktorzy interesuja sie poprawnym zachowaniem w internecie - na forach etc.

mozna tu poczytac o bledach jakie samemu sie popelnia, albo zwrocic baczniejsza uwage na zachowania innych.

stronka o poprawnym pisaniu:
[url] http://www.bykom-stop.avx.pl/index.html [/url]

NIE! dzieciom neostrady czyli "nie karmic trolla"(popieram w 100%!):
[url] http://dziecineostrady.prv.pl/[/url]

artykul z powyzszej strony, bardzo ciekawy:
[url] http://www.wsp.krakow.pl/papers/f_lamer.html[/url]

oraz ogolnie o netykiecie w Wikipedii (+ rozne ciekawe odnosniki, np. o screamerach - moj wujek kiedys mnie jednym potraktowal - to nie bylo mile:/. na szczescie potem juz nigdy nie dalam sie nabrac. ):
[url] http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta [/url]

ale musze powiedziec, ze na szczescie nasze forum generalnie trzyma fason (nie sadzicie?) i oby tak zostalo! 😀

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/05/2006 10:04 pm
coconut
bywalec

ale musze powiedziec, ze na szczescie nasze forum generalnie trzyma fason (nie sadzicie?) i oby tak zostalo!

zgadzam sie z tobą ,nigdy sie z tak porządnym forum jak to nie spotkałam 😀 😀 😀 ! ! ! Pozdrawiam ! ! !

[edytowane 22/5/2006 od coconut]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2006 4:33 pm
bezciała
bywalec

Jak do tej pory forum naprawdę trzyma fason, nie ma takich wiele w necie.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2006 4:47 pm
Ambrozja
bywalec

😡 😎 😮 😛 :casstet: 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2006 7:24 pm
Wiejka
stały bywalec

Zgodzę się z WAmi, ze dość porzadnie u nas jest:D.nawet jak już ktos z błęem napisze, to ktoś go poprawi:D.Jest bardzo sympatycznie tutaj:D.A dyskusej sa prowadzone(w większosci0w kulturalny sposób:D.Pozdrawiam:D!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2006 7:34 pm
katrinko
stały bywalec

😡 😎 😮 😛 :casstet: 🙁

Tak Ambrozjo, ciebie netykieta też dotyczy 😉 Na niejednym forum za taki post (niewnoszący nic do dyskusji, krótki, złożony z samych emotikonek) dostałabyś ostrzeżenie od moderatora.
Zgadzam isę jednak z przedmówcami, to forum jest na poziomie i nie ma powodu raczej żeby uzytkowników "krótko trzymać".

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 22/05/2006 8:16 pm
Ambrozja
bywalec

Wyraziłam swój pogląd 😡 swoją miną co znaczy ze mam mieszane uczucia 😮
Zresztą nie wazne !
Forum jest świetne...tylko nie rozumiem postawy niektórych osób ale widocznie jestem zbyt leniwa i niechce mi sie no ewętualnie zbyt ograniczona.Dlamnie ten temat juz zamknięty 😡 😎

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/05/2006 12:42 am
Ireth
bywalec

Wyraziłam swój pogląd 😡 swoją miną co znaczy ze mam mieszane uczucia 😮
Zresztą [u] niewazne ![/u]
Forum jest świetne...tylko nie rozumiem postawy niektórych osób ale widocznie jestem zbyt leniwa i [u] nie chce [/u]mi sie no ewENtualnie zbyt ograniczona. Dla mnie ten temat juz zamknięty 😡 😎

A w temacie -- unikam wulgaryzmow, pisze poprawnie i zwracam na to uwage innym, nie krzycze, pietnuje trolli i wszelkie objawy ksenofobii, rasizmu, faszyzmu i roznych fobii. Staram sie tez uprawiac konstruktywna krytyke, co nie zawsze sie udaje... 😉

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/05/2006 12:55 am

wiecie co to jest troche denerwujące ze gdziekolwiek sie na forum wejdzie zawsze znajdzie sie mnóstwo ludzi, którzy pisza z błedami ortograficznymi i tyle samo takich, którzy na okragło będą ich poprawiać. Dlatego może rzeczywiście jak ktoś ma z tym problemy, to niech pisze w wordzie a potem kopiuje w koncu to chyba nie jest jakiś duzy problem, ale z drugiej strony jeśli komuś sie juz jakiś błąd przytrafi, to może dajcie sobie już spokój z tym ciągłym poprawianiem? to taka moja skromna propozycja...i wilk syty i owca cała

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/05/2006 2:07 am
Ambrozja
bywalec

😡 Juz naprawde się staram nie robić błędów (co widać) Ireth więc skończ mnie poprawiać a zajmij się czymś bardziej konstruktywnym 😮
W wordzie nie będe pisać z jednej oto prostej przyczyny-niemam tego programu 😛

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 23/05/2006 10:57 am
  
Praca