Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Taniec brzucha  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
13/10/2006 10:21 pm  

nie wiedziałam,gdzie ten temat umieścić..ale jako,że mozna go potraktować jako rodzaj sportu, a ponadto ma dobry wpływ na zdrówko, co zaraz skądś skopiuję, niechze będzie tutaj 🙂

Faluje ktoś brzuszkiem? Ja tańcem brzuchem zauroczyłam sie parę miesiecy temu i od tamtej pory kocham się w nim nieprzytomnie. Niestety, w moich okolicach żadne kursy tegóż tańca organizowane nie są, a więc pozostaje mi jedynie amatorskie ,nieudolne biodrami kręcenie - aż nadto odczuwam ograniczenia zastanego ciała i ruszam się jak traktor ale nic to- bo ile frajdy przy tym mam 🙂

A korzyści zdrowotne?
"wzmacnia umięśnienie, rozluźniając je i czyniąc wytrzymałymi, ćwiczą napięcie mięśni. Wzmacniają i ujędrniają mięśnie stóp, łydek i ud, chroniąc przed zaburzeniami krążenia dzięki aktywności nóg i kompletnego przylegania stóp do ziemi. Mięśnie brzucha, bioder i pośladków zostają rozluźnione i wzmocnione. Talia staje się cieńsza i zyskuje delikatny wygląd dzięki licznym ruchom obrotowym, które przynoszą korzyść również częściom wewnętrznym narządów kobiecych. Zostają wzmocnione mięśnie grzbietu i zlikwidowane dolegliwości kręgosłupa.
Poprzez stałe praktykowanie tańca uzyskuje się bardziej rozluźnione plecy i mniejszą skłonność do blokad i bólów fizycznych. Taniec ma działanie terapeutyczne jeśli chodzi o krążenie, co powoduje korzyści zarówno na płaszczyźnie mięśniowej, jak i oddechowej.
Wreszcie, choć nie jest to korzyść najmniej ważna, zauważa się znaczne zmniejszenie bólu, zarówno jeśli chodzi o miesięczny upływ krwi, jak i w czasie porodu"

no , moje Panie, nic tylko bioderkami kręcić 🙂

[edytowane 13/10/2006 od Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/10/2006 2:49 am  

No, ale do tego to trzeba mieć ładny brzuch. Odpada :/

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
14/10/2006 12:03 pm  

fajna sprawa, tylko dużo trzeba ćwiczyć i szybko sie z formy wypada.
Fatty, jak nie mozesz znaleźć kursu to po prostu ćwicz przy teledyskach Shakiry:D:D:D

hide and seek


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
14/10/2006 3:13 pm  

No, ale do tego to trzeba mieć ładny brzuch. Odpada :/

zależy co rozumieć pod pojęciem "ładny" 😛 Już w starożytnych czasach, czczono kobiecy brzuch jako pochodzenie życia, tancerka miała całą sobą oddawać kobiecosć, urok, inteligencję i płodność - tak więc brzusiu jest wskazany,(potrzebny do wykonywania "drżenia" itd , ponoć niektóre z natury bardzo szczupłe tancerki ubolewają nad niemożnością brzuszka posiadania :)) i ogólnie kobiece kształty mile widziane 🙂
Ogladałam też filmik, gdzie tańczyło dziewczę z brzuszkiem szczupłym i umięśnionym-ruszała się ładnie, ale to zdecydowanie nie było to, heheh 😉

Ponoć gdy bierze się człowiek,za taniec brzucha trzeba się stopniowo nauczyć kochać siebie-bo kobieta, bez względu na wygląd może czuć się piękna, a taniec brzucha może pomóc w samoakceptacji- i to kolejny aspekt który w tańcu brzucha wielbię 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/10/2006 11:08 pm  

Mój brzuch to celulitis i wyskakujące na nim pryszcze. Brzuch ma być gładki i zadbany - ja o mój dbam, ale to nic nie daje.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
15/10/2006 11:24 pm  

Mojemu brzuchowi również od ideału to daleko,oj daleko... 😉 Ale nic to, wywijać po pokoju mogę 🙂
Ogólnie,jakby tancerka nie wyglądała to gdy tańczy,według mnie jest piękna.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
16/10/2006 12:50 am  

W pełni się zgadzam:)

hide and seek


OdpowiedzCytat
braad
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 581
22/10/2006 9:07 pm  

Mój brzuch to celulitis i wyskakujące na nim pryszcze

😮 i kto go teraz zechce ??? :casstet:

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
30/10/2006 7:27 pm  

A do jakiej muzyki tańczycie 🙂 ? bo tak na cicho to trudno się wczuć 😎


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
30/10/2006 10:34 pm  

ściągnęłam sobie parę arabskich piosenek, całkiem dobrze się też wywija do ścieżki dzwiękowej filmu "Czasem słońce, czasem deszcz".

Albo wchodzę na youtube i oglądajac sobie tańce, przy okazji słucham i sama wywijam
Tu link do tańca Rashy - pięknie tańczy 🙂
http://youtube.com/watch?v=mMVLp0O6Y6Q

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Anchesenamon
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 77
31/10/2006 8:08 pm  

ja też amatorsko 😉 ale umięśniony brzuchol mam już 😀

Podobają mi się u kobiet zaznaczone mięśnie łydek 🙂 wszyscy mi mówią, że noga kobiety nie powinna mieć widocznych mięśni. Wg mnie to bardzo ładne 🙂 szczególnie gdy się obcasy założy 😉

Anchesenamon


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
27/11/2006 5:51 pm  

jesli chodzi o brzuch to polecam joge, niby tylko ćwiczenia rozciągające i relaksujące... a skutki że łohohohoho:) i pozniej w tańcu, na parkiecie sie przydaje...

hide and seek


OdpowiedzCytat
Majowa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
01/12/2006 5:19 pm  

A wiesz Fatty że to całkiem fajne. Obejrzałam kilka filmików z Rashy i ja też tak chceeeee.......aaaaaaa.... Chyba mnie zaraziłaś i też zacznę wywijać amatorsko. Tylko jak spróbowałam przed chwilą to rzeczywiście też się czuję jak traktor jakiś. Jednak jak się nic nie robi to wszystko człowiekowi sztywnieje 🙂 I myślę że chyba trza będzie się za mięśnie ogólnie bardziej wziąć bo jak kręce to coś mnie w kręgosłupie strzyka 😮 No i rzeczywiście te o obfitszych kształtach jakoś ciekawiej się ruszają .... rozbudza wyobraźnię. Nie przejmujcie się dziewczyny nadmiarem tego i owego bo w tańcu brzucha to chyba dodatkowy atut. Zresztą chyba nie gabaryty się tu liczą.
Kurcze jest w tym jakaś taka pierwotna kobiecość, seksualność, dzikość i moc.

Fatty a nie orientujesz się czy w tańcu brzucha są jakieś określone reguły? Bo obserwując mam wrażenie że ten cały repertuar ruchów powstaje w ciele spontanicznie w danym momencie. Ciekawe czego by mogli uczyć w takiej szkole tańca???

U mnie wprawdzie wszystkie żebra można policzyć ale ja i tak se będę wywijać a co tam.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
01/01/2007 2:20 pm  

Fatty a nie orientujesz się czy w tańcu brzucha są jakieś określone reguły? Bo obserwując mam wrażenie że ten cały repertuar ruchów powstaje w ciele spontanicznie w danym momencie. Ciekawe czego by mogli uczyć w takiej szkole tańca???

tak, jest wiele ruchów których samemu z filmów nauczyć się nie da, więc warsztaty tańca brzucha to przydatna rzecz. Ale po opanowaniu ruchów można wprowadzić pełną spontaniczność, łączyć dane ruchy i kroki jak najbardziej Ci się podoba. 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
01/01/2007 5:25 pm  

oglądałam taniec Rashy, piękny 🙂
w ogól musze na własnym osobistym przykładzie 😎 napisać że te wszystkie dobre wpływy tańca brzucha na ciało kobiety (wymienione przez Fatty na początku) TO PRAWDA. Żadne setki brzuszków nie ukształtują tak ładnie mięśni:)
co prawda Rasha to troszkę kawał baby;) a jak widze dużo forumowiczek ma problemik z żebrami odstającymi (ja też:) )ale i tak relaks i w ogóle:)

polecam wszystkim-i nie warto się przejować regułami czy że nie wychodzi:)
taniec do radość

buziaki:*

hide and seek


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca