Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ryby 'moralne' i ryby 'niemoralne'   

  RSS

Pocahontas
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 262
22/12/2011 11:46 am  

[img=470x229] [/img]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
22/12/2011 12:30 pm  

Wiesz co, nie mam siły do Ciebie dziewczyno.
Teraz osoba nie znająca tego forum wchodząc tutaj stwierdzi, że wegetarianie jedzą ryby. Właśnie przyczyniłaś się do pogłębiania stereotypów na temat wegetarian.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
22/12/2011 12:44 pm  

daj jej spokój 😉 przy najmniej mięsożerne rodziny wegetarian będą wiedziały jakich ryb nie jesc 😉


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
22/12/2011 12:56 pm  

Teraz osoba nie znająca tego forum wchodząc tutaj stwierdzi, że wegetarianie jedzą ryby.

Ale przecież tylko niektóre, tzn te moralne. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Też dostałam tą książeczkę od WWF i bardzo mnie rozbawiła. Najbardziej "smacznego" nad makrelą czy karpiem.
Jedząc makrelę dostarczamy organizmowi masę dioksyn, a ilość substancji smolistych w makreli przewyższa ich ilość w paczce papierosów.
Karp, natomiast pochodzi w większości ze stawów hodowlanych, w których jest karmiony antybiotykiem i w rok osiąga rozmiary karpia dwuletniego.
Doprawdy "smacznego" :rotfl:


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
22/12/2011 12:59 pm  

To jest rozpatrywane pod kątem ekologicznym. WWF nie przejmuje się ludzkim zdrowiem 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
22/12/2011 1:07 pm  

Przydałby się jakiś komentarz od autorki, bo zupełnie nie wiem o czym mamy tu dyskutować.
WWFy, Greenpeace'y i inne takie mają swoje zadanie i chyba trudno jest oskarżać je o szowinizm gatunkowy.
Z drugiej strony, nie ma co doszukiwać się w ich działaniach jakiejś głębi 😉

[edytowane 22/12/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
22/12/2011 1:27 pm  

Zmniejszyłem obrazek bo rozjeżdżał forum. Teraz co prawda nic nie widać, ale tu już nie moje zmartwienie 😛 I tak z postu autorki niewiele wynikało, co innego gdyby raczyła opatrzyć obrazek jakimś komentarzem.
Sugeruję Pocahontas przeprowadzenie akcji uświadamiającej (tak potrzebnej przed świętami) na stronach amatorów wędkowania czy też miłośników potraw z rybą w roli głównej, tu na forum wegetarian jakoś nie widzę sensu.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
22/12/2011 1:36 pm  

WWF nie przejmuje się ludzkim zdrowiem 🙂

No tak, zapomniałam. Straszna egoistka ze mnie.

I nie bardzo wierzę, że takie akcje mają jakiś wpływ na wzrost lub spadek sprzedaży jakiegoś konktretnego gatunku. Ludzie kupują to co jest tanie, "dobre". A że w Polsce najtańsze i najbardziej dostępne są ryby z listy podpisanej "smacznego" to większość czytających tą ulotkę będzie miał czyste sumienie, że zjada szprotkę a nie rekina.


OdpowiedzCytat
  
Praca