Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Gdzie znaleźć ciuchy dla nastoletniej wegetarianki?  

  RSS

kAsIuLkA=)
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 9
02/01/2009 10:49 pm  

Heja! Nie jestem jeszcze wegetarianką (możecie się dowiedzieć dlaczego wchodząc na mój profil), jednak chciałam dowiedzieć się gdzie można kupić ubrana dla wegan. Mam 12 lat i bardzo cenię sobie ochronę zwierząt i ich środowiska naturalngo. Mieszkam w Oławie, kilka kilometrów od Wrocławia. Jestem... normalną nastolatką. Lubię się dobrze ubrać, ale nie szastam kasą jak niewiadomo kto. Pomożecie mi? Pliska!!!
PzDr!! 🙂 😀 😉 😛 😮 😎 😀

Fade To Black...


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
02/01/2009 11:20 pm  

Hej! Weganie zwykle zaopatrują się w tych samych sklepach co wszyscy, wystrzegając się jedynie materiałów i elementów wykonanych z produktów pochodzenia zwierzęcego. Jeśli jednak zależy Ci na środowisku, możesz wybierać ubrania z materiałów pochodzących z eko-upraw czy recyklingu. Na początek zapraszam do tego tematu: [url] http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-3334.html[/url], jak również zachęcam do przejrzenia innych wątków w dziale "Buty, ubrania...", znajdziesz tam wiele wskazówek.
Wybór i dostępność eko-ubrań ciągle rośnie, trzeba tylko szukać tych perełek. Szperaj na google, allegro, wyszukuj sklepy internetowe. Masz też wielkie szczęście, że mieszkasz blisko Wrocławia (cudne miasto :P), w tak wielkim, europejskim mieście na pewno są odpowiednie sklepy. Trzeba tylko szukać, szukać, szukać 🙂
Powodzenia i pozdrawiam 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
02/01/2009 11:34 pm  

Lubię się dobrze ubrać, ale nie szastam kasą jak niewiadomo kto.

Polecam szmateksy, ciuchlandy czy, jak kto woli, second handy 🙂

Ubrania niezwykle tanie (chociaż zdarzają się takie, gdzie cen nie powstydziłby się normalny sklep). Oczywiście ich największą zaletą jest, że twój ciuch jest JEDYNY w swoim rodzaju.

Właściwie, to pod względem ekologii też jest to niezłe rozwiązanie - bluzka z materiałów sztucznych, która i tak się nie rozłoży, może być jeszcze przez kogoś wykorzystana i ten ktoś nie kupi nowej.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
03/01/2009 1:20 am  

Rozumiem, że chodzi o to, aby nie zostala użyta skóra ? Myśle, że nie ma z tym problemu. Nawet firmy które nie specjalnie interesują się losem zwierząt są bardzo często wolne od materiałów pochodzenia zwierzecego. Dużo używa się nowoczesnych syntetyków, które w dzisiejszych czasach są już calkiem niezłe.
Np. buty mustang to syntetyki skóropodobne. A na lato - np. trampki szmaciaki, bardzo fajne i wygodne.


OdpowiedzCytat
  
Praca