Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ale jak?  

  RSS

tommy_beat
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
04/08/2010 11:52 am  

Hej a co ja mam zrobic w przypadku gdy nie wiem czy buty,ubrania jakie posidam nie są produkowane na bazie cierpień zwierząt 😎 ? mam troche ubrań i z tego co wiem to jakieś buty zamszowe a zimowe to jakieś trapery.. i teraz skąd mam wiedziec nie mając ulotki czy te buty mogę nosic? nie zanosi się na wymiane bo ja mam tu (pokazuje łeb) mam gdzies mode w jednych spodniach chodze miesiąc :rotfl: mam to gdzies w żadnym sklepie z cichami raczej długo mnie nie będzie więc chwilowo tylko się pytam czy te ciuchy które już mam powinnem nosic skoro chce byc wegetarianinem.


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
04/08/2010 7:08 pm  

Noś sobie co chcesz, przecież to twoja sprawa. A wątków dotyczących ubrań i butów jest wiele, wystarczy poczytać, żeby się co nieco dowiedzieć.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/08/2010 7:14 pm  

A czy jak je wyrzucisz to coś zmieni, skoro już zostały uszyte i kupione? Chodzi raczej o to, żeby nowych nie kupować. A wątków na ten temat rzeczywiście nie brakuje.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/08/2010 7:23 pm  

[b]tommy_beat [/b] jesteś jeszcze dzieckiem tak mi się wydaje i niektórych rzeczy możesz nie wiedzieć. Zamszowe buty są najczęściej z skóry zwierzęcej. Gdy kupujesz po prostu zapytaj ekspedientki z czego są zrobione dane buty.
Niewegetariański jest też przykładowo jedwab bo w procesie produkcji zabija się larwy jedwabnika morwowego.
Futra to wiadomo 100%niewege chyba, że są sztuczne.
Poczytaj na forum, tutaj jest dużo wątków odnośnie odzieży. Ten został założony niepotrzebnie.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
04/08/2010 8:19 pm  

W butach (najczęściej na wewnętrznej stronie języka) albo w ulotkach w kartonie oraz nadrukowane na spodzie kartonu po butach masz symbole lub napisy - oznaczające z jakiego materiału poszczególne części zostały zrobione:

cholewka - część górna buta
wyściółka - to co w środku
podeszwa - wiadomo 😉
(jest taki obrazek buta i grubszymi liniami zaznaczone części buta które podałem powyżej)

symbol płaty skóry - skóra naturalna;

symbol rombu - materiały syntetyczne;

symbol kratki - tekstylia;

Poradnik jak kupić buty ze skóry eko: ok.3bird.net/kampania-odziez-buty.pdf

@Bellis: Wegetarianin musi sam wiedzieć co kupuje, bo po pierwsze ekspedientka może nie wiedzieć, po drugie może skłamać bo chce sprzedać i tyle. Ja się już przejechałem na zaufaniu do sprzedawcy, więc pisze z autopsji.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/08/2010 8:24 pm  

@Bellis: Wegetarianin musi sam wiedzieć co kupuje, bo po pierwsze ekspedientka może nie wiedzieć, po drugie może skłamać bo chce sprzedać i tyle. Ja się już przejechałem na zaufaniu do sprzedawcy, więc pisze z autopsji.

Wydaje mi się, że ekspedientka prędzej skłamie, że syntetyczne jest skórzane niż na odwrót. Cena też mówi za siebie.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
04/08/2010 8:31 pm  

Masz rację, ale na cenę nie ma co patrzyć bo...skórzane buty mogą być w promocji. Natomiast ekologiczne markowe będą droższe bo marka też kosztuje :P. Tak czy siak lepiej wiedzieć niż się pytać ;).

[edytowane 4/8/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
  
Praca