Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co na to znajomi?  

Strona 2 / 12 Wstecz Następny
  RSS

Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
04/03/2008 12:40 am  

Może sprostuję...mój mąż i dzieci nie mają nic przeciwko temu...oni rozumieją. Zjadają ze smakiem również posilki wegetariańskie. Całe zamieszanie robi dalsza rodzina. Wolałabym się z nimi nie spotykać i unikam tych wizyt jak mogę. W tym wszystkim to podoba mi się tylko przydomek, który mi nadali "pani zielonka" 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/03/2008 1:38 am  

Milunia, widzę ,że jesteśmy w podobnej sytuacji. Mąż i dzieci popierają mnie i nigdy nie słyszałam z ich ust złego słowa. Posiłki na stole u mnie siłą rzeczy są mieszane , mam więcej pracy w związku z tym. Jest mały krok do przodu u jednej córki. Mówi że będzie wegetarianką-tak jak mama i od tygodnia spożywa wyłącznie wegetariańskie posiłki.

Ze znajomymi to różnie bywało, tak jak u wielu z nas padało pytanie: " to co ty jesz ? " Ale nigdy się nie zdarzyło bym z tego powodu nie bywała na imprezach.Nic się nie zmieniło, nie ubyło mi przyjaciół. Nieraz słyszę zatroskanie jaka to ja biedna , nie wiem co tracę.Odpowiadam że jestem bardzo szczęśliwa, bo świadoma wyboru. Pytają mnie o różne rzeczy , wysłuchają a i tak robią swoje - czyli zostają przy swoim . Nie chcę nikomu nic narzucać, mogłabym pomóc gdyby tylko ktoś chciał ale nie ma nikogo takiego....nikogo znajomego kto rozważałby dietę wegetariańsą, oprócz córki rzecz jasna !
Najgorzej zareagowała teściowa.mówiąc,że chyba do jakiejś sekty się zapisałam.Ale teraz to zawsze coś specjalnego mi przygotuje gdy wpadam z wizytą. Jest ok 😛


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/03/2008 1:50 am  

A z tą sektą to i mnie się dostało kiedyś od rodziny. Ale jak zobaczyli, że nigdzie nie wyjeżdżam i z nikim podejrzanym się nie kontaktuję to dali spokój, chociaż do kościoła nie chodzę.
Kiedyś jak byłem z siostrą na cmentarzu, spotkaliśmy księdza proboszcza. W rozmowie z nim wydało się, że jestem wegetarianinem ze wzgledu na zalety zdrowotne takiej diety. On skomentował, że przecież warzywa są zatrute chemią i nawozami sztucznymi. Nie miałem z nim ochoty dyskutować na ten temat. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
04/03/2008 1:56 am  

Wam rodzina wyleciała z sektą a ja kiedyś usłyszałam to od szefa w pracy. Zapytał mnie "wstąpiłaś do sekty czy zmieniłaś wiarę?" no a ja mu na to,że owszem...od tego czasu miałam spokój. To człowiek niereformowalny, więc i tłumaczenia były zbyteczne.
Ale ubaw z niego mieliśmy chyba przez tydzień 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/03/2008 2:10 am  

Dobrze Milunia, że masz do tego dystans bo przecież człowięk by się zadręczył jakby przyjmował do siebie na poważnie takie komentarze.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/03/2008 2:10 am  

A co sądzicie o piątkowym poście wg przykazań kościelnych? śmieszne prawda ? wtedy w kościele unoszą się zapachy ryby-cóż za wyrzeczenie wśród wiernych........


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/03/2008 2:15 am  

Nie bardzo rozumiem.... 😮

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/03/2008 2:25 am  

No cóż zboczyłam z tematu. Sorry.
Mamy okres Wielkiego Postu w Kościele no i na pamiątkę śmierci Chrystusa w piątki powinniśmy wystrzegać się pokarmów mięsnych. Może ktoś był na drodze krzyżowej w jakiś piątek?


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/03/2008 2:32 am  

No dobrze Ayna . Możemy sobie popisać na ten temat, bo tylko my dwoje jesteśmy na forum. Nadal nie rozumiem co ma do tego ryba.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
04/03/2008 2:37 am  

Jeszcze ja jestem 🙂 A Ayna pewnie kojarzy zapach kadzidła z zapachem ryby 😉

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/03/2008 2:44 am  

Tak naprawdę to pachnie od ludzi smażoną rybą , po prostu dużo ludzi je w piątki ryby, uwazając ,że to nie jest pokarm mięsny. Może załóżmy nowy temat?


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/03/2008 2:49 am  

Aaaaa ! O to Ci chodzi. Jakiś dzisiaj jestem wolno myślący. Przepraszam.
Bo wiesz , dla ludzi, którzy jedzą mięso już samo wyrzeczenie się jego jest wielkim postem. 😀

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
04/03/2008 2:54 am  

W piątki zawsze odpowiadam, że ja poszczę cały rok 🙂 I proponuję wziąć ze mnie przykład 🙂

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/03/2008 2:59 am  

Ale wiesz Milunia, tak naprawdę post polega na odmówieniu sobie czegoś przyjemnego.
Skoro my, wegetarianie nie odczuwamy potrzeby jedzenia mięsa to dla nas postem byłoby na przykład odmówienie sobię owoców.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
04/03/2008 3:01 am  

Może masz rację 😉 Ale po rozmowie z księdzem przestałam być już o tym taka przekonana...

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 12 Wstecz Następny
  
Praca