Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Jadłospisy!  

Strona 16 / 24 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/07/2008 2:36 pm  

A przepraszam, po co to liczycie? Naprawdę sądzicie, że chodzenie z wagą i kalkulatorem jest konieczne?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
10/07/2008 3:48 pm  

Już to gdzieś pisałem na forum ale jeszcze raz napiszę, że w wyborze pożywienia warto kierować się własną intuicją oraz chęcią na dany produkt. Jeśli pójdę do sklepu i widzę obok siebie pomarańcze i czekoladę i mam wiekszą ochotę na czekoladę (teraz kakao naturalne) to znaczy, że w organiźmie bardziej brakuje mi magnezu niż witaminy "C". Organizm jest świetnym urządzeniem sygnalizującym wyraźnie wszelkie niedobory. 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
10/07/2008 4:09 pm  

Stanisław, to mojemu organizmowi w takim wypadku chyba zawsze będzie brakować magnezu 😀


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
10/07/2008 7:16 pm  

Albo cukru, ale jak wiesz wegetarianie nie powinni przesadzać z cukrem bo jest dla nich zabójczy w nadmiarze. Jeśli masz ochotę na coś slodkiego to lepiej zjeść jakiś słodki owoc. Jeśli magnez to gorzka czekolada lub kakao bądź też orzechy.
Pozdrawiam. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
11/07/2008 12:30 am  

To ja jestem coś nie tego,bo zawszejak widzę czekoladę to mi slinka cieknie:)
Stanisławie,masz rację,ale trzeba uważać z tym naszym organizmem. Jest w naszym mózgu cos takiego jak hormon radości potocznie zwany. On uruchamia sie podczas na przykład stosunku seksualnego,podczas picia alkoholu,czy jedzenia na przykład czekolady. Wtedy własnie jesteśmy narażeni na uzależnienia. Organizm widząc dany produkt ma niepohamowaną chęć na niego i musi go mieć już teraz...
Dlatego ważne jest,aby się pilnować.
Ja podczas okresu,gdy tracę z krwią dużo żelaza i magnezu,zjadam nawet dwie trzy tabliczki czekolady w tygodniu...:) ale to nie uzależnienie,tylko właśnie to o czym piszesz;)
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
11/07/2008 12:56 am  

Jest w naszym mózgu cos takiego jak hormon radości potocznie zwany. On uruchamia sie podczas na przykład stosunku seksualnego,podczas picia alkoholu,czy jedzenia na przykład czekolady.

Natusiu a może wiesz jak uruchomić ten hormon szczęścia bez używania tych trzech rzeczy , które wymieniłaś ? 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/07/2008 1:00 am  

Endorfiny wydzielają się przy intensywnym ruchu, więc można np. tańczyć albo skakać na skakance 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
11/07/2008 1:10 am  

To ja już wolę tańczyć przy skocznej muzyce niż skakać na skakance. 😀
I muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę działa :mad2:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
11/07/2008 1:13 am  

U mnie endorfiny wydzielają się w sporych ilościach, bo baaardzo dużo i dość szybko chodzę (teraz głównie w weekendy- wiadomo, w tygodniu po pracy nie mam na to siły ani czasu); kocham chodzenie!). A jeśli mam przy tym muzykę na uszach, to potrafię sobie zafundować 3-4 godzinny spacer gdzie nogi poniosą 🙂 🙂 🙂
Ponoć dużo endorfin jest w żółtym serze. Od jakiegoś czasu nie jadam, bo próbuję stopniowo przechodzić na weganizm, ale nie zauważyłam spadku nastroju (a słodyczy nie używam wcale), oprócz tego spowodowanego wydarzeniami z zewnątrz, na które nie mam wpływu)


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
11/07/2008 1:22 am  

Ojej Rubio, to gdzie Ty tak chodzisz ? Przez cztery godziny można przejśc ze 20 kilometrów. Nogi Cię później nie bolą ?

ps. Zobaczcie jak fajnie temat "Jadłospisy" zmienił się na "Endorfiny". 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/07/2008 1:24 am  

Ja aż tyle nie chodzę, choć minimum 5 km, ale robimy offtopa 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
11/07/2008 2:20 am  

Stanio, każdy ma swoje "momenty endorfinowe", jestem pewna, że Ty też 🙂

Tak. Masz rację Loviiso tylko, że mój moment endorfinowy objawia się w nietypowy sposób. Nieraz słucham muzyki, która bardzo mi się podoba a po plecach zaczynają przebiegać dreszcze. Zaczynam sie wzruszać i do oczu napływają łzy. Ogarnia mnie fala tęsknoty za czymś nieokreślonym co powoduje głęboki smutek a mimo to czuję się w tym momencie szczęśliwy. Dziwne to szczęście . Jakieś takie smutne ale chcialbym w tym stanie trwać długo.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
11/07/2008 2:43 am  

Widocznie my, wegetarianie jesteśmy bardziej wrażliwi na otaczający nas świat niż inni ludzie . :spryciarz:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
11/07/2008 2:43 am  

Ojej Rubio, to gdzie Ty tak chodzisz ? Przez cztery godziny można przejśc ze 20 kilometrów. Nogi Cię później nie bolą ?

:rotfl: :rotfl: Tak jak napisałam: gdzie nogi poniosą :). (Najlepiej w jakieś zielone okolice, ale niekoniecznie) Oczywiście nie w każdy dzień. W moim rodzinnym mieście też wysiadałam często z autobusu 3-4 przystanki przed miejscem przeznaczenia, żeby sobie trochę pochodzić. Jak już wspomniałam, najlepiej z muzyką na uszach. Nogi mnie nie bolą (bardziej bolą od stania), za to cała figura na tym bardzo zyskuje 😎 Polecam dziewczynom dbającym o linię 😉
P.S. Oczywiście w czasie tego spaceru robię sobie czasem krótkie przystanki, nie jestem przecież cyborgiem 😉
[edytowane 10/7/2008 przez rubia]

[edytowane 10/7/2008 przez rubia]


OdpowiedzCytat
fantagiro
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 31
30/10/2008 11:40 am  

na dzisiaj:
sniadanie: koktajl banan-truskawka-sok pomaranczowy (mam mozliwosc kupienia takich naturalnych w sklepie tylko sie zastanawiam czy one naprawde sa 100% naturalne czy tylko sciema, mieszkam za granica. na butelce pisze sklad i procz sokow lub przecierow owocowych nic tam nie ma). potem mala bagietka posmarowana pesto wymieszanym z oliwa i wypelniona pomidorem, potem kawalek zoltego sera
2sniadanie: pestki dyni
obiad: salatka z salaty, tartej marchewki, kukurydzy, pomidora i mozzarelli
kolacja: papryka nadziewawana brazowym ryzem wymieszanuym nie wiem jeszcze czym - pewnie podsmazana cebulka, pieczarki, papryka, cukinia?

na jutro jeszcze nie wiem bo nie umiem planowac zreszta poki co jadam mieso niestety ale staram sie podstepem zaprowadzac w domu wegetarianizm


OdpowiedzCytat
Strona 16 / 24 Wstecz Następny
  
Praca