Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Glony, algi  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Lenka5
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 83
24/10/2006 11:38 pm  

Hm słyszeliscie cos moze o algach, glonach? Podobno sa zdrowe. Gdzies je mozna kupic? Do czego dodawac? Ja jem pieczywo chrupkie Krisp Fit z algami...


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
28/10/2006 4:08 pm  

W każdym supermarkecie w zdrowej i orientalnej żywnosci:)
Lepiej powiedzcie mi skąd mam wytrzasnąć agar-agar... bo w moim marketach go ni ma. (pozostaje internet)


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
28/10/2006 4:21 pm  

Z alg możesz spokojnie robić jakieś sałatki, możesz je przyrządzać na ciepło!!


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
28/10/2006 4:30 pm  

Mozesz robić z nich gołąbki, albo zawijać w nie co tylko Ci sie zamarzy:)


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
28/10/2006 4:41 pm  

Gołąbki z nich są mniamuśne ;D 😛


OdpowiedzCytat
slaby
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 43
31/10/2006 12:32 am  

Najlepiej przeniesc sie do szkocji i zbierac wprost z plazy....

Co do 'zdrowosci'. Jak sie nie myle to chodzi o to iz jako jedna z nielicznych roslin na swiecie zawieraja jodyne, substancje szczegolnie wazna dla wegetarian. Jesli sie myle to prosze o sprostowanie

Hasta la victoria!


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
31/10/2006 12:56 pm  

Jod, nie jodynę!


OdpowiedzCytat
Lenka5
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 83
31/10/2006 5:13 pm  

No wlasnie mi o ten jod chodzi =D


OdpowiedzCytat
slaby
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 43
31/10/2006 7:35 pm  

Wlasnie nie...to nie przejezyczenie.Jodyna nie jod. Bylo o tym glosno na zachodzie jakis czas temu, taki nowy kruczek zywieniowy.Nawet jakas firma zajela sie produkcja kapsulek z alg, wlasnie za sprawa jodyny...nie jodu. Zajrzyj na sklad jakichs pigulek a-z. W wielu znajdziesz pozycje jodyna 🙂 nie do konca jeszcze wiem do czego i jak bardzo to potrzebne, ale widocznie jest.

Hasta la victoria!


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
31/10/2006 7:58 pm  

Hmm...

JODYNA[b]
roztwór jodu (2-10%) w 95% alkoholu etylowym[/b], zawierającym ok. 1% jodku potasu; ciemnobrunatna, przezroczysta ciecz o zapachu jodu;[b] silna trucizna - nie wolno jej używać wewnętrznie[/b]; jako środek odkażający oraz czasem do przygotowania pola operacyjnego przed zabiegami operacyjnymi.

jesteś pewien?

[edytowane 31/10/2006 od katrinko]


OdpowiedzCytat
slaby
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 43
01/11/2006 6:31 pm  

Oczywiscie. mam gdzies zapisane jakie jest dzienne zapotrzebowanie na ta substancje. Poza tym wszyscy prawdziwi podroznicy wiedza ze jodyny uzywa sie do odkazania wody pitnej w czasie wypraw. 5 kropli 2 procentowego roztworu jodyny na litr wody jakby ktos potrzebowal tej informacji :). W dobrych sklepach podrozniczych sa nawet tabletki z jodyna specjalnie do tego celu, tak wiec nie do konca tak z ta toksycznoscia.
Oczywiscie wszystko zalezy od dawki. Ciekawy watek nam sie zrobil, co? 🙂

Hasta la victoria!


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
01/11/2006 10:10 pm  

Wybacz, ale twierdzenie, że glony jodynę jest dla mnie bardzo niewiarygodne, podaj jakieś sensowne, wiarygodne źródła.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
01/11/2006 10:54 pm  

bardzo dobrym glonem jest chlorella suplementuje ja od niedawna i powiem ze dobrze sie po niej czuje, ale jest strasznie koloryzujaca.
Jeszcze znam spirualla czy jakos tak podobno duzo witamin zawiera i witaminy z grupy b. dostaniemy je w sklepach ze zdrowa zywnoscia


OdpowiedzCytat
slaby
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 43
02/11/2006 10:07 am  

niestety wszystko co mowie slyszalem/czytalem calkiem niedawno w UK tak ze nie podam tutaj zadnej literatury 🙂 A dzienne zapotrzebowanie na jodyne to podobno 150mikrogram.Zapisalem z artykulu ktory byl w ktoryms numerze brytyjskiego Vegan Life czy jakos tak, no i tyle samo widnieje na moim zestawie witaminek.

Hasta la victoria!


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
02/11/2006 11:01 am  

Słaby, ja już czytałam że mieszkałeś w UK, więc nie podejrzewam cię o to, że nie znasz angielskiego, ale odnoszę wrażenie że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że [b]iodine [/b] oznacza nie tylko jodynę, ale właśnie jod, pierwiastek chemiczny 😡


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca