Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

orzechy w piramidzie zdrowia  

  RSS

nawiedzona
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 9
31/12/2006 10:30 pm  

gdzieś na wegetarianie.pl znalazłam piramidę zdrowia wegetarianina i orzechy oraz masło były, co mnie bardzo zdziwiło, na samej górze, wraz ze słodyczami. Wiecie dlaczego? Wydaje mi się, że orzechy są zdrowe i powinno sie ich jadać dużo, tak samo masło.


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
31/12/2006 10:36 pm  

są zdrowe i można ich jeść "dużo" ale przecież nie tyle co warzyw czy zbóż- licząc objętościowo, bo są po prostu za tłuste i tuczące. Dieta powinna być oparta o zboża, warzywa, a wzbogacana orzechami, nie odwrotnie- wyobraź sobie ze jako podstawe posiłków masz codziennie orzechy (na śniedanie obiad kolacje) i maslo a warzywa i kasze jako dodatek...w tej piramidzie chodzi o proporcje objętościowe. Oczywiscie to ogólne zalecenie i jak lubisz orzechy i stać Cie to raczej nie ma przeciwskazan żeby jeść ile lubisz:)


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
01/01/2007 12:33 am  

orzechy nie s atakie drogie wcale. Ostatnio kupilam u pani na rynku (tradycyjnie kupuje u niej juz jak jestem) 30 deko orzehow za 3,5 zl wychodzi taniej niz w sklepie gdzie w sklepie masz 15 deko za 4 zlote.


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
01/01/2007 12:15 pm  

czyli gdzies 11 zeta za kg, to tez nie mało w porównaniu np do warzyw (papryka 8 za kg, pietruszka 3,5 etc) a chodzi pewnie o włoskie; migdały, pistacje są po 30-40 za kilo. a pekany, nerkowce? Tanie orzechy to sa z własnego drzewa:) pewnie ze troche ich kupic można rzecz w tym ze jesli by miały być podstawa piramdy:) to wyszłoby droooogo.

😎 ale i tak kupuje migdały:) tez na wage bo taniej


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
01/01/2007 1:31 pm  

czyli gdzies 11 zeta za kg, to tez nie mało w porównaniu np do warzyw (papryka 8 za kg, pietruszka 3,5 etc) a chodzi pewnie o włoskie; migdały, pistacje są po 30-40 za kilo. a pekany, nerkowce? Tanie orzechy to sa z własnego drzewa:) pewnie ze troche ich kupic można rzecz w tym ze jesli by miały być podstawa piramdy:) to wyszłoby droooogo.

😎 ale i tak kupuje migdały:) tez na wage bo taniej

Nikt nie karze kilograma kupować 🙂 Wtedy to moi rodzice by zbankrutowali.

Fakt, z epistacje sa drogie, najtansze sa migdaly jeszcze z tych co wymienilas... Dlatego akurat migdalow nie kupuje czesto a raz na miesiac;) moze dwa zalezy.

Co do drzewa to trzeba jeszcze takie drzewo posiadac. Na dzialce mam orzechy wloskie ale niestety fdo tej pory najwiecej wyroslo 3. hehe Wiec niezbyt bujne plony 😀

Watpie by byly podstawa piramidy, jest jeszcze tyle warzyw ze orzechy iu mnie sa na 3 miejscu akurat:) a na rynku pani sprzedaje za 10 zlotych.

hehe troche chaotyczna notka mi wyszla 😀

[edytowane 1/1/2007 od Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
  
Praca