Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Alergia - rośliny strączkowe (w tym soja)  

  RSS

FilthyFury
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 41
23/07/2007 2:15 am  

Tak jak w temacie. Jestem alergiczką głównie na rośliny strączkowe, do tego dochodzą jeszcze orzechy, plus niektóre warzywa i owoce. Dosyć niewygodna sprawa przy wyborze takiego stylu życia jak właśnie wegetariański. A teraz moje pytanie - czym mogę zastąpić tak silnie eksploatowaną przez wegetarian soję?
Jeśli chodzi o chlebkowe sprawy to na szczęście okazało się, że pasztet selerowy toleruje. Więc z głodu nie umieram, ale chciałabym urozmaicić sobie dietę. No i dostarczyć organizmowi niezbędnych (a traconych nie z mojej winy) witamin i minerałów. Jak ktoś ma jakieś pomysły to chętnie poczytam 🙂

PS. Może jest jeszcze na forum jakiś nieszczęśliwiec z podobnym problemem?;) Byłoby mi raźniej.

Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata. / Wittgenstein


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
23/07/2007 3:25 pm  

Wszystkie strączkowe? Bo soja to dość częsty alergen... Ja zresztą preferuję soczewicę. No cóż, warto jeść różne kasze, szczególnie warta polecenia jest jaglana, jeśli możesz to pestki z dyni, słonecznika - najlepiej moczone, no i ogólnie dbać o różnorodność. Poznałam kiedyś weganina, który nie jadł soi, za to odżywiał się głównie porami i miał się dobrze 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
25/07/2007 12:55 pm  

soja wcale nie jest najzdrowsza Spróbuj po kolei fasolę . groch , soczewicę , aminokwasy z tych produktów powinny być uzupełniene tymi ze zbożowych ,-niekoniecznie w jednym posiłku 9zwlaszcza że to może dawać wzdęcia) ale tego samego dnia


OdpowiedzCytat
  
Praca