Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Soja - jak często?  

  RSS

wiesiunia
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 6
16/09/2007 11:45 pm  

Wiakomo, ze soja i jej wytwory sa zrodlem bialka, wapnia, zelaza... itepe itede.. jest niesamowicie zdrowa i pozywna, ale:
jak czesto ja jesc? czy mozna codziennie? czy to nie szkodzi?
pytam, bo codzien jem cos sojowego i boje sie, ze to w jakis sposob mi zaszkodzi...
czekam:))
buzka;)


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/09/2007 12:48 am  

Opracowań na temat soi jest mnóstwo, ale wnioski różnią się w zależności, czy badacze są zwolennikami czy przeciwnikami soi. Różne teorie już słyszałam.

Osobiście trzymam się powiedzenia, że co za dużo, to niezdrowo. Lubię produkty sojowe, ale gdybym miała je jeść codziennie, to raczej szybko by mi wyszły bokiem 😉 Proponuję bardziej urozmaicić sobie dietę - nie będziesz musiała się martwić, że nadmiar soi Ci zaszkodzi, a większa różnorodność w jadłospisie dodatkowo wyjdzie Ci na zdrowie 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 964
17/09/2007 1:29 am  

Błędem, który popełnia wiele wegetarian jest całkowite zastąpienie mięsnych produktów sojowymi, przy tym złe odżywianie się, potem niedobory i inne problemy, a winowajca - niby wegetarianizm. Nie twierdzę, że w Twoim przypadku tak jest, ale to może spotkać każdego. Jeśli masz urozmaiconą dietę, a soję także jesz, bo po prostu lubisz i wierzysz, że bez tego da się normalnie funkcjonować, to wszystko jest w porządku 😉 Obawiałabym się jedynie o to, że po jakimś czasie soja Ci się zwyczajnie znudzi

[edytowane 16/9/2007 od vegetena]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/09/2007 1:33 am  

Myślę, że tak 1-2 razy tygodniowo, chyba że masz na myśli produkty fermentowane, np. tofu. Taka zdrowa ta soja znowu nie jest, próbuj innych strączkowych.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
18/09/2007 2:34 am  

Wedlug mnie tak czesto jak masz na nia ochote 😉 Nie prowadze statystyk co jak czesto jem. Albo mam na cos ochote albo nie. Mysle ze jak sprobujesz nauczyc sie "sluchac" swojego organizmu to on Ci "powie" jak czesto jesc to i ovo 😉 Poczatki zawsze sa trudne, albo jak kto woli najtrudniejszy pierwszy krok... Powodzenia

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
  
Praca