Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ochota na słodycze  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

vanilla
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 7
09/10/2007 2:03 pm  

Od pewnego czasu mam - bez przerwy niemalże! - ochotę na słodycze.
Staram się zastępować je morelami i innymi, ale nie daję się oszukać 😉

Czego może mi brakować? Co mam robić? (jestem coraz grubsza!)


OdpowiedzCytat
Lilith81
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
09/10/2007 2:15 pm  

Był już zbliżony temat "słodycze u wegetarian", może tam znajdziesz jakąś wskazówkę ?Nie sądzę, by ciągły apetyt na słodycze wiązał się z brakiem jakiegoś składnika. Według mnie jedzenie słodyczy to nałóg. Pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
vanilla
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 7
09/10/2007 3:27 pm  

Nie strasz mnie! 😮


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/10/2007 4:22 pm  

Mogą być pasożyty, może być candida. Albo nałóg 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
martyna3
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 43
12/10/2007 8:19 pm  

to ty rządzisz zachciankami cyz zachcianki tobą?

nie rozumiem, chcesz żeby ci pomóc ale w czym? mamy ci wysłać silną wolę mejlem?
to moze byc skutek źle zbilansowanej diety, problemów z układem hormonalnym (moze bierzesz jakieś hormony?) itd...
najlepiej daj swój dzisiejszy tudzież przykładowy jadłospis do analizy:)


OdpowiedzCytat
~*mikrokosmos*~
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 131
12/10/2007 9:13 pm  

A może zajadasz nimi stres, choć sobie tego nie uświadamiasz...


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 163
12/10/2007 10:56 pm  

Moze to takie jesienne ?
Spróbuj sie zadawalac małymi ilościami słodyczy , kup sobie bardzo drogie i dobre ciastka (bez lecytyny i innego szajsu oczywiście ) i ciesz się JEDNYM ciastkiem.A masz takie ochoty jak nei jesteś głodna? Po sutym obiedzie też masz ochote na słodycze?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/10/2007 1:21 am  

aaa, depresja sezonowa objawia się wielkim głodem węglowodanów, to faktycznie może być coś w tym rodzaju...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
14/10/2007 2:48 am  

😡 ja mam takie zachcianki przed kazdym okresem 😡
no coz 😛 pieczemy ciasta xD (choc wlasciwie nie wiem na co mam wieksza ochote zeby sobie pogotowac/ popiec czy to zdjeśc , chyba odp a) xD) uwielbiam gotowac:)

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
14/10/2007 8:12 pm  

😡 ja mam takie zachcianki przed kazdym okresem 😡
no coz 😛 pieczemy ciasta xD (choc wlasciwie nie wiem na co mam wieksza ochote zeby sobie pogotowac/ popiec czy to zdjeśc , chyba odp a) xD) uwielbiam gotowac:)

hihi, skąd ja to znam?- wolę piec, pichcić cały dzionek...i jestem bardzo szczęśliwa gdy ktoś to z uśmiechem i smakiem zjada..

a wracając do tematu-może masz Vanillia za mało chromu i błonnika w diecie?
Miałam tak kilka lat temu-zaczęłam jeśc chrom w postaci tabletek...po jakiś 2 miesiącach mój organizm "czuł gdy zjadłam coś słodkiego" tzn wystarczyło mi np pól jakiegoś wafelka czy też 2 cukierki i nie miałam zwyczajnie ochoty na więcej, a czułam się zaspokojona.

Oprócz moreli polecam daktyle, czekolady lindt'a też są smaczne(choć wiadomo mniej naturalne i zdrowe niż owoce, ale np taka z 70, czy tez 95% kakao- nie ma lecytyny,a kakao zdrowa rzecz, tylko cena odstrasza-ok 6-7zł za tabliczkę, ale ja taką jedną jem min 2 tygodnie-malutki kawałeczek i nie masz ochoty na więcej, a poza tym długo i przyjemnie rozpuszcza się w buzi 😛 -raz na jakis czas warto :rotfl: )


OdpowiedzCytat
pogodynkaa
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 98
14/10/2007 9:20 pm  

dokładnie JAGA xD najgorzej jak nie ma komu gotować 😡
pozdawiam

pogodynkaa


OdpowiedzCytat
Kapibara
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 163
15/10/2007 8:43 pm  

a nieprawda! Czekolada Lindta ma lecytyne! Wyraźnie jest napisane w składzie!Jakieś 5 składników i lecytyna tudzież moze zawierać śladowe ilisci lecytyny...
(Prosze powiedzcie że nie mam racji...też bym sobie zjadła czekolady ;p )


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
15/10/2007 9:33 pm  

a nieprawda! Czekolada Lindta ma lecytyne! Wyraźnie jest napisane w składzie!Jakieś 5 składników i lecytyna tudzież moze zawierać śladowe ilisci lecytyny...
(Prosze powiedzcie że nie mam racji...też bym sobie zjadła czekolady ;p )

w czekoladach lindt 70%, 85% i 99% kakao nie ma lecytyny wymienionej w składzie, a jedynie jest napisane:"produkt może zawierać śladowe ilości lecytyny itd(chyba mleka i orzechów)- napis ten oznacza, że w zakładzie produkuje się również produkty z tymi składnikami, a informacja ta jest napisana dla alergików-chodzi o śladowe ilości alergenów. Poszukaj na naszym forum-kilka osób pisało o tym dokładniej.
Czasami też jest napis;" w zakładzie używa się również" albo "produkt może zawierać śladowe ilości alergenów:.." dlatego myślę, że czekolada lindt jest bezpieczna.
W tesco są też czekolady z kakao 70% i wyżej z napisem:"produkt dla wegetarian"(napis w języku angielskim), ale w składzie mają lecytynę- 😮

pozdrawiam

[edytowane 15/10/2007 przez JAGA]


OdpowiedzCytat
Frutaniva
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 187
23/10/2007 9:12 pm  

jazeli macie ochotę na cos słodkiego to zjedzcie sobie płatki kukurydziane z miodem i bakaliami -pycha i zaspokaja głód.a co do czekolady no cóż lepsze marki dodaja lesytyne sojowa(o ile wogle dodaja)nie zawierająca tłuszczów zwierzęcych,gdyż jakis szalony wegetarinin mógłby ich posądzić o kłamstwo i zatajanie prawdziwej receptury i firma musiałaby płacic odszkodowania.Wiec zawsze po przeczytaniu jakiejs notki w stylu,,w czyms sa skladniki ze zwierzat''radzę logicznie sie zastanowic czy to mozliwe i jezeli dalej macie watpliwosci po prostu wyslijcie maila do firmy ktora to produkuje:)


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/10/2007 9:37 pm  

A jak sprawdzić, czy lecytyna sojowa w czekoladzie X jest 100% roślinna? Który szary wegetarianin by mógł to udowodnić?

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca