Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 14 / 29 Wstecz Następny
  RSS

Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
13/08/2008 5:33 pm  

Krysiu, bardzo ciekawy przepis na miód. U mnie w maju rośnie dużo mlecza dlatego spróbuję wykorzystać ten przepis. Czy możesz napisać skąd go masz i jeszcze napisz czy należy zrywać tylko żółte kwiatki, czy razem z łodyżkami ? 😛

[edytowane 13/8/2008 przez Stanisław]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
13/08/2008 5:47 pm  

O przepis na miód ale fajnie dzięki Krysiu.
Zrobię tylko chyba ie teraz bo nie ma mleczu ,ale wiosną chyba da radę zaraz spisze przepis.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
13/08/2008 5:53 pm  

Przepis na miód wzięłam z jakiejś książki wydanej przez Adwentystów ale już nie pamiętam tytułu,bo miód już robię chyba od ponad 30-tu lat.Kwiatki zbieramy rozkwitnięte najlepiej w słoneczne południe bez łodyg ale zielone szypułki przy płatkach mogą być i nie zapomnij o kwasku bo inaczej się zcukrzy. 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
13/08/2008 6:04 pm  

Fajnie . Dzięki. 🙂
Zaraz sobie skopiuję przepis do komputera :yltype:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
13/08/2008 6:26 pm  

Swietna ksiązką jest "Leki z Bożej Apteki". Dowodza tam naturopaci i lekarze, że najwyższą radiacje ma pokarm świezy. A mięso z uboju zerową. To dowodzi temu, iż spozywanie produktów świezych -> owoców i warzyw dodaje człowiekowi witalności. A spozywanie mięso osłabia organizm.

Dlatego ja bezwględniei przeszłam na witarianizm choc przeciez nie musi to być w 100%.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
13/08/2008 6:34 pm  

To jeszcze raz ja ,bo muszę coś sprostować w przepisie na miód podałam łyżkę kwasku cytrynowego a tu chodzi o łyżeczkę ale pełną.Przepraszam was bardzo za to przejęzyczenie 🙁

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
13/08/2008 6:40 pm  

Krysiu możesz zrobić poprawkę w swoim poście,Poniżej przy poście masz taka mozliwość. Ja teraz wysyłam Ci te info, ale zaraz go skasuje by nie zasmiecać. Admin niezle opracował tę sronkę. Juz kiedyś pisałam, że WIELKIE BRAWA DLA NIEGO !!!


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
13/08/2008 6:55 pm  

Całkowicie się z Tobą zgadzam Olla,pamiętam jeszcze nim przeszłam na wegetarianizm,to po kadym posiłku czułam się taka jakaś przejedzona i ciężka a teraz tego nie ma.A co do książki Leki z Bożej Apteki to naprawdę jest dobra.Mam dwa wydania z roku 1987 i nowsze z 95r.Ale chyba zboczyłyśmy trochę z tematu słodycze. 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
13/08/2008 7:01 pm  

Dziękuję Olla już poprawiłam.

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
meolo
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 4
20/09/2008 8:27 pm  

ja chcialbym tylko powiedziec ze juz prawie 4 lata w cale nie jem zadnych slodyczy, nie dlatego ze cos tam moze byc odzwiezecego ale dlatego ze mysle ze tylko niepotrzebnie miejsce zabieraja w brzuchu a nic wlasciwie nie daja no i mysle tez ze niszcza mi zemby

zawsze na jakiejs imprezce rodzinnej jest fajnie jak sie wszyscy dziwia jak nie jem ciasta albo piernikow albo co tam jeszcze, dla jednych jestem jak alien a inni pelni podziwu sa ;]

jak mam ochote na cos slodkiego to jem sobie jakies owoce albo figi, uwielbiam od tamtego czasu figi, po odzwyczajeniu sie od zwyklego cukru nawet placki z jabkami albo sliwkami sa dla mnie slodkie, a inni sypia do nich cukier bo twierdza ze sa bez smaku, a ja czuje jakbym jadl czekolade

chodz przyzam ze pare lat temu mialem faze gdzie jadlem tylko slodycze i nic innego hehe


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
21/09/2008 12:46 am  

Tylko co tu zrobić, kiedy czekolada i kakao strasznie uzależniają 😛
To wręcz niewolnictwo.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
21/09/2008 2:06 am  

ja zjadam miesięcznie 1-2 tabliczki czekolady, tyle że jedną na raz :casstet:

dlatego też ostatnimi czasy staram się mieć zawsze zapas suszonych owoców, głównie moreli; tak poza tym to rzadko się trafiają się jakieś słodycze


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
21/09/2008 2:17 am  

Tylko co tu zrobić, kiedy czekolada i kakao strasznie uzależniają 😛
To wręcz niewolnictwo.

Od kiedy piję regularnie kakao sojowe ( niestety, słodzone cukrem) to zniknęła mi chcica na jakąkolwiek czekoladę tak jak kiedyś 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
xJaskierx
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2
17/10/2008 11:41 pm  

Najlepsze słodycze to owoce i wszystko w tym temacie


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
05/11/2008 11:02 pm  

xjaskierx pozwolę sobie dopisać o czekoladce wegańskiej z polomarketu 🙂 i o ciastkach z orzechami arachidowymi oblane czekoladą z carfoura:)
ale oczywiście co może być lepsze od brzoskwiń?:)
pzdr.

lady vegan


OdpowiedzCytat
Strona 14 / 29 Wstecz Następny
  
Praca